Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

crawler
24. bře 2010

no a už jste se rozhodli, že do toho půjdete nebo jste ve fázi rozmýšlení?

nikollita
24. bře 2010

No tak tuhle informaci vím ode dneška, takže přítel to ještě neví, ale vzhledem k tomu, že v září máme svatbu a už jsme si jednou prošli samovolným potratem a dost to obrečeli, předpokládám, že moc nad tím přemýšlet nebudeme. Já mám jasno, respektive mám strach to odkládat.

Já studuju sociální práci, máme docela dost povinných přednášek a cvičeních, k tomu praxe...i když je pravda, že teď je to docela volnější při srovnání s prvákem, druhákem.

No jinak bydlet máme kde, hlídání bych taky měla celkem spolehlivé...

janeyzelvicka
24. bře 2010

Jé, koukám, že jsi z Ostravy. Studuješ tady?

tanuki
25. bře 2010

crowler, tak jak dopadl pohovor s těhotnou prof? Tak už se ti to blíží 🙂 Příprava v plném proudu? 🙂
Hlásím se k nedostatečné aktivitě... Právě mě čeká zkouška, na kterou je potřeba 2týdny učení, tak jsme si řekla, že si dám tři..ale jaksi jsem zatím téměř nic neudělala, tak zůstanou ty 2snad. na druhou stranu už přeci spoustu věcí umím 😀 (gyn a porodnictví) akorát teda už se mi to trochu plete, už je to dlouho..např na kterém velkém UZ se měří co.. tak jsem řekla, že ve 30.tt HC a ono je to hlavně BPD 😀 ale AC a FL jsem si pamatovala 😉 Taky mě překvapilo, že se má v poradně vyšetřovat v zrcadlech, tak nevím, zda si to blbě pamatuju, měla jsem pocit, že mě jen prohmatávala..

blka
25. bře 2010

Nikol, vítám tě.

Tanuki, mě zrcadlama dr. taky neprohlížel. I když potom dělal stěr z čípku kvůli streptokokovi, tak to dělal "po slepu".

janeyzelvicka
25. bře 2010

Mě asi zrcadlama prohlížel, ale nejsem si moc jistá 😅

nikollita
25. bře 2010

Ano, studuju v Ostravě 🙂

k.ate
25. bře 2010

AHojky holky, tak mně zrcátkem dr. prohlížela, aspoň myslim 😀

Jinak jsme si pujčili ergonomický nosítko liliputi a testujem, pokud budem spokojení, už si ho necháme a kdyby ne, zkusíme ještě manducu 😀

nikol - my studujem oba s manžou denně, je to docela záhul, ale dá se to, jen ta škola trochu vázne...

takže se taky hlásím k nedostatečný aktivitě, nejsem schopná se dokopat pořádně k ničemu, jen sem tam kouknu na něco k diplomce, už mě naháněl i muj vedoucí práce... ☹ Tak dlouho jsem se chystala mu napsat, až mě předběhl a teď mi to je teda pořádně blbý, no, co nadělám. Bylo toho teď moc, malej, do toho nemocnej manža, stěhování... Tak uvidíme, jak to dopadne 🙂

nikollita
25. bře 2010

No tak vidím, že to tady všichni zvládáte....teda klobouk dolů 🙂

janeyzelvicka
25. bře 2010

kate, a jak se liliputi zatím líbí?

k.ate
25. bře 2010

janey - tak zatim jo, ale máme ho od včerejška 🙂 dneska pujdem zase na prochajdu, uvidíme, jak budem spokojení jak my, tak i mrňous 😀

kacenkag
25. bře 2010

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, mám termín porodu v srpnu, v květnu končím školu (tedy doufám, snad dám ty státnice).........jak je to s mateřskou? Informujete mě některá? Díky moc

kacenkag
25. bře 2010

a ještě jestli můžu mít jeden dotaz, v tom květnu, co končím tu školu mio bude 26, tudíž za mě nebude nikdko platit zdravotní, budu si ho platit sama, jak to bude pak od toho srpna? To si taky budu muset platit sama?

janeyzelvicka
25. bře 2010

kacenkag, někde se to tu řešilo, zkusím ti najít v paragrafech to téma.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/studentk...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/studujic...
Vychází mi z toho, že pokud po ukončení školy do porodu budeš zaměstnaná, pak máš nárok na mateřskou, jinak ne...
S tím zdravotním moc netuším, ale když napíšeš těm holkám, co v těch diskusích odpovídají a ví o tom víc, tak ti snad poradí (myslím vojtisek2007, j.a.n.i. a tak)

hankazamecnikova
25. bře 2010

Ahoj holky!
Hlásím se po odmlce, že jsem dnes úspěšně udělala zkoušku z tlumočnických cvičení (na čínštině) a to prosím s ohodnocením "výborně" 😀 Ale jako to jen díky věčným zmatkům paní docentky, která mi napřed dala napsat test (na tlumočení, no byla sem v šoku, ale znaky mám radši než mluvení) a když sem ho napsala, tak pak teda se nakonec rozhodla, že mě spíš vyzkouší ústně, chtěla mi dát za 2... a pak si najednou vzpomněla, že vlastně ještě neviděla ten test, co sem napsala! A ten sem měla výborný, tak nakonec prej, že mi musí dát za 1. To je krize, co? 😀

Ale mrzelo mě silně, že tam se mnou byla spolužačka, co měla psát zápočet z překladu, kde se nesmí používat slovník a na který sme my tenkrát v lednu měli sotva půl hodiny... tak ona ho psala hodinu a čtvrt a viděla jsem jasně, že používá elektronický slovník! Docentka si ale ničeho nevšimla a ještě jí teda dala tolik času. To je fakt smutný.
A dorazila mě taky tím, že docentka nevěděla přesně, co bylo na ten překlad za texty, tak ta spolužačka přispěchala jí půjčit "svoje", už ale zpracované, které ale měla zpracované ode mě! Že já jí to tenkrát posílala. Docentka ji úplně chválila a milá spolužačka samozřejmě nepřiznala, že je to cizí práce ☹

tanuki
25. bře 2010

Kate, určitě zkus ještě manducu, já to hodně řešila (teoreticky) všude psali, jak je to stejné..a ergo sedí víc hubeným..ale není to pravda. Manduca má víc štelovátek a zvětšovák, oboje mi přijde na větší dítě důležité-ergonomištější. Jestli hodně nosíte, tak se vyplatí si trochu připlatit. jen po vyprání vypadá čím dál hůř a hůř 😝
Nikol, zvládáme to dobře, pojď mezi nás 😀 Přeju příjemné snažení 😉
kacenko asi se budeš muset nahlásit na pracák, ne? Nebo můžeš jít na sociálku zjistit, jak je to s tím rodičákem..když si o něj zažádá manžel..jestli je to až po 6tu nedělí a fakt stačí aby šel na mateřskou jen na pár dní..a tys pak ěmla možnost 3leté varianty místo 4leté, kterou studentky a nezaměstnané, co nepracovaly automaticky dostávají

tanuki
25. bře 2010

hanko, s těhu hormony to člověka mrzí dvojnásob 😅

hankazamecnikova
25. bře 2010

Tyhle manýry některých lidí mi lezou na nervy už dost dlouho, ale je fakt, že teď jak je nás v magistru míň, tak se to úplně rozmáhá nebo to jde teda víc vidět, a jak sem těhotná, tak mi to přijde fakt nespravedlivý (ono to JE nespravedlivý) a některý lidi bych připleštila. Máme tam totiž víc takových lidí s extra zvyky, radši o tom nepsat, bylo by to fakt na dlouho...

janeyzelvicka
25. bře 2010

Hani, tak hlavně gratulace ke zkoušce... s tou spolužačkou nic moc... paní docentová je asi dost zmatkář 😖

hankazamecnikova
25. bře 2010

Díky 🙂 Konečně zase po čase nějaký úspěch, byla hlavně výhra se dokopat k učení.
Paní docentka je tím zmatkařením proslavená. Já ji mám ráda, co se týká výuky a tak, ona je vážně odborník. Ale jak jde o organizaci nějakých zápočtů a zkoušek, tak to "o-ou"! 😅 Jsem hlavně ráda, že to mám už za sebou, uf... teď až 7. dubna, zase u téhle paní docentky 😀 A spolužáci tohoto ražení, no asi je budu muset ignorovat nebo z toho předčasně porodím, fakt.

kacenkag
25. bře 2010

holky moc děkuju, kouknu na ty odkazy 😉

rampepurda11
25. bře 2010

ahojky holky,
ja se taky musim priznat k lenosti a to doma mimiska jeste nemam a ani ho necekam. Ted v utery me ceka ZK a taky to honim na posledni chvili🙂

Kacenko, myslim, ze do srpna si ho budes muset platit sama, ted je minimul 1080,- a pak uz budes mit rodicovsky prispevek a za maminku na "materske" by mel platit zdravotni stat... Takhle to mam nastudovany ja, ale na 100% ti to nepotvrdim.

Hani, gratuluju ke zkousce!!! A uplne s tebou citim. Ja uz jsem se s takovou nespravedlnosti setkala mockrat. Na zdravce je nas 11 ve tride a ja davam poznamky dohromady z nekolika predmetu... A beda jak to nestiham. To jsou schopny se na me nastvat, ze se nemaji z ceho ucit na pisemku... Ja pak doma bulim, pac tohle chovani mi hlava nebere☹ Ja jako jedina studuju dve skoly a oni dokazou byt takovy sobci... Prala bych ti, abys nasla silu to ignorovat... Me se zatim nedari🙂

Tanuki: Copak te ted ceka za stanice? Gynda a porodnictvi? Drzim pesti, urcite to das levou zadni! 🙂

crawler
25. bře 2010

tanuki: rozhovor s těhulkou-profesorkou dopadl nad očekávání dobře - nejenom že mi řekla ať se vůbec nesnažím jezdit a ať radši odpočívám, ale řekla, že ani žádnou písemnou práci navíc po mě chtít nebude a že i se zkouškou se mi bude snažit vyjít maximálně vstříc (extra termín pro mě, když to bude potřeba) - no totálně mě to dostalo, páč jsem spíš počítala s neochotou, protože je to přeci jenom můj "problém", ale nakonec tedy super...🙂 a jsem za to moc ráda, protože už mi není dobře...docela dost otíkám a dnes jsem měla i průjem a zvracení a noci jsou krušný - už se málo vyspím /křeče, bolest rodidel, močení, apod.)...no však vy to moc dobře znáte 😀

jinak k nosítkám - já už mám pořízený šátek a chtěla bych s prckem šátkovat, tak do roku...víc už se mi asi chtít nebude (záleží na tom jaký to bude macánek)...

hankazamecnikova
25. bře 2010

crawler: Tak to je super, kéž by mě taky potkalo takový zacházení, beztak budu o zkouškovým už taky pěkně oteklá a bolavá 🙂 🙂

blka
25. bře 2010

Hani, gratuluju ke zkoušce 😉 . A to se spolužačkou i docentkou fakt hodně zamrzí. Co zamrzí, nase.e 😅 😠

Kate, já mám taky liliputi a jsem spokojená. Zkoušela jsem i manducu a ta mi na mě přišla strašně masivní (pocitově).

Crawler, to je super, že ti profesorka tak vyšla vstříc 😉 . Že by ses už čistila před porodem 😕 ?
Já mám taky elastický šátek a později jsem koupila nosítko. Je to rychleji hotové a navíc se mi s ním líp předklání. Možná jsem ten šátek neuměla utáhnout tak pevně, ale třeba když jsem umývala nádobí, tak jsem se bála, že mi "vyklouzne" vrchem 😅 . Blbost, já vím 😀 . Ale hlavně on sebou furt šije a v tom nosítku se mi nic nepovolí. Ale nedávno jsem si ho v šátku uvázala na bok, tak byl spokojenej, že všechno vidí 😀 . Jenom jsem ten šátek kolem sebe musela ještě asi 3x omotat, jak je dlouhej.

crawler
25. bře 2010

hanka: je to fakt o lidech...jeden starší profesor na mě byl při zkoušce taky moc milý...no uvidím, jak bude zkouškový teď v letním - mám 4zk během šestinedělí a pak samozřejmě dodělat bakalářku a učit se na zářijový státnice...Třeba tě ani otoky nepotkají - i když já už si myslela, že se mi to vyhne a najednou ze dne na den ruce i nohy jako konve...ty to budeš mít hor´ší kvůli horku, ale každá jsme jiná a tohle tě trápit třeba vůbec nebude 😉

crawler
25. bře 2010

blka: no včera jsem byla na poradně a CS stále 0 - čili na porod se to podle mudry zatím vůbec nechystá...tak nevím...dostala jsem na doplnění železo, páč jsem na krevních testech měla nižší stav hemoglobinu a to Fe se musí brát ráno na lačno a dost zapít a tak si říkám, že mi nesedlo asi to, páč jsem zvyklá se po probuzení hned nasnídat...i když zase mi to přijde jako příliš silná reakce to zvracení a průjem...no uvidíme, kdy mě to chytne🙂)

jinak holky s prťatama - jak užíváte krásného počasí? tady bylo dnes 17°C ve stínu ještě v pět odpoledne, takže nebýt těch mých zažívacích problémů, tak mohla být krásná procházka, ale bylo prd...🙂

janeyzelvicka
25. bře 2010

Já jsem taky fanda nosítek 🙂 i když my jsme měli celkem blbé. šátek taky super, ale přijde mi to hrozně dlouhé 😅 ale nevylučuju, že někdy taky pořídím. tedka se chystáme koupit salewu koalu, na hory a tak.
http://www.absolutsport.cz/p-332-detska-sedacka...
Hlavní je, že je dítko nošeno, ať už v šátku, nebo v nosítku - podle mě to je super věc 🙂

crawler, to s tím železem znám, já ho měla dost velké dávky, a tam furt před tím nejíst, po tom nejíst... hodně mi pomohla i šťáva z červené řepy, sice hnus, ale železo mi to zvedlo, a to jsem ho měla dost nízko, strašili mě i transfuzí.

počasí užíváme 🙂 podvečerní procházka bodla 🙂 🙂

tanuki
25. bře 2010

jo, o tom vlastně ta Dr. dnes taky mluvila, že tohle je nejlépe stravitelné, bez nežádoucích účinků 🙂 Tak to kdyžtak Crawler zkus 🙂
http://www.lekarna.cz/superzelezo-tbl-30/

k.ate
26. bře 2010

tanuki - nám zatím to liliputi docela sedí, malýmu se v něm taky líbí, včera v něm an procházce dvakrát usnul... My to chcem využívat hlavně na nákupy, cesty do města a tak, prostě když se kočár nehodí, mně právě přišlo, že manduca zvětšená i na max. velikost, byla mrněti stejně jako to nosítko od liliputi, takže pokud nám to bude sedět, asi tu manducu řešit ani nebudem, přece jen máme ještě spoustu nakupování sem do bytu, takže těch 900 se bude hodit... Ale ještě je pár dní před tím, než ot budem muset vrátit kdyžtak, tak uvidíme 😀