Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

majatob
21. srp 2009

jani, tak na vysku se mnou taky do vyucovani nechodil,ikdyz si myslim, ze ani to by nikomu nevadilo 😉 a my mame bloky delsi, klidne aj sestihodinovy, tak to nebylo tak blby 😉

janeyzelvicka
21. srp 2009

šestihodinový? tak to bys asi o nic nepřišla, ne? 😅

majatob
21. srp 2009

ne, neprisla, a proto to ani neresili 😀 taky co chces za tech 6 dni za celej semestr matkam na dalkovym narvat do hlavy, ze jo... 😀 😀 😀 😀 stejne to musime nadrtit pekne sami a doma 😀 😀 😀

saronka
21. srp 2009

holky přidávám se..poslala jsem přihlášku na navazující mag. a ten den jsem zjistila že jsem těhu..no a jelikož jsem tam zase tak moc nechtěla..vzali mě..takže od září nastupuju.. bylo to denní (stejně bych to s prací nezvládala) tak ted mám dobrý důvod na individuál 🙂 takže hned na zápisu v září si dám žádost o individuál..bojím se ale jak to zvládnu...

majatob
21. srp 2009

saronka, vsechno jde kdyz se chce..jen nesmis byt tak leniva jak ja 😀 😀 😀

janeyzelvicka
21. srp 2009

saronka, určitě to zvládneš 🙂

saronka
21. srp 2009

maja..tebe jsem viděla v listopadu 09 koukám že se podařilo moooc gratuluju..
no zkusíme to a uvidíme.. všichni mě ztraší je první semetr bude asi v poho ale pak že to nedám..tak uvidíme.. ale chtěla jsme pořád studovat a dodělat si to..

majatob
21. srp 2009

saro, v listopadu 09? hm, tak to nevim... 😅
jinak koukam, ze mas paradni podporu!!nakopat do zadku..misto aby ti verili... Hele, kdyz to zvladam ja (teda az na tenhle semestr 😀 ), tak to musis zvladnout taky a za tim si stojim!!!! a uz ani slovo, ze bys to mohla neudelat 😀

saronka
21. srp 2009

majo a co studuješ??

majatob
21. srp 2009

no pokud dodelam druhak v terminu tak me letos cekaji bakalarky na muzikologii v olomoucu 😉

janeyzelvicka
22. srp 2009

saronko, souhlas s majou, proč by první semestr měl být v pohodě a další už ne? To půjde 😉 😉

tanuki
23. srp 2009

prošvihla jsem zápis na plavání 😔 sice mě tea štve ten dnešní trend, že matka, co nechodí s dítětem plavat je divná... 😉 ale našla jsem jedno blízko a levné..a teprve předevčírem jsem si vzpomněla, že už se vlastně blíží září a že už se tam bude zapisovat. Ještě že mám toho manžela, když jsem mu to posmutně říkala, výborně mě podpořil slovy, jak je to možné, když o tom mluvím už 3/4 roku 😠 😠 😠

kukuca
23. srp 2009

Ahoj Saronko, tebe si já pamatuju v tématu snažíme se o miminko 1.měsíc 🙂 To je super jak se to prolíná. Čím víc nás tady bude,tím víc se můžem podporovat až to propukne. 🙂
Ale mám to setejně jako ty, podala jsem si přihlášku jen tak, že to jako zkusím a když to nevyjde,nebudu z toho špatná, zkoušky byli docela i těžký.No a dostala jsem se.Sice těsně nad čarou, ale jsem tam. Tak vzhůru do boje.

majatob
23. srp 2009

tan, to teda nastve ☹ tak aspon nejaky cviceni?

saronka
23. srp 2009

kuku já tebe taky.. 🙂) no říkají že když bude mimísek uplně malý tak bude spát a půjde se líp učit..no já doufám, že to půjde i pak..chtěla bych alespon na první přednášky abych věděla co kde po mě chtějí a z čeho je zápočet a z čeho je zkoušky..a zkusít si co nejdříve něco udělat dokud jsem těhu.. nevím no zápis je 4. a 7.9. imatrikulace..tak nevím od kdy začne škola.. a přednášky..
Tanu a kde je to plavání?? chtěla bych pak s malou taky chodit plavat..zatím budeme mít nejblíže pražačku

janeyzelvicka
23. srp 2009

tan, co vím, tak začít plavat je možno i ve starším věku, stihnete to třeba příště... jak často je zápis? u nás je to každý měsíc...

kukuca
25. srp 2009

Saru, já vidím největší problém to kojení no..Škola je stará budova a na chodbách zima..Leda si najít opuštěnej záchod a tam kojit,nebo třídu..Samotný několikatýdenní miminko bych se s manželem a lahví asi bála nechat..Taky ti zkouškový,nebo i zápočty vychází na šestinedělí? My máme zápis až 25.9..

devila
25. srp 2009

ahoj holky,
tak já taky začínám od září v Ostravě Mgr. nádstavbu. Mám už doma jednu dcerku, které je 13 měsíců a v prosinci čekáme druhou dceru 🙂. V květnu jsem udělal státnice na Bc., téměř celý ten poslední rok byl zajímavý, protože jsem kojila do 7 měsíců a malá nechtěla pít odstříkané mléko z láhve. Takže nezbylo nic jiného, aby jezdil manžel s malou se mnou jednou týdně do Ostravy. Oni trajdali po městě a na kojení přišli za mnou. Kojila jsem ve škole na WC, byla tam naštěstí skříňka a židle, tak to bylo v pohodě. Ale docela se to tedy zvládlo. Horší to asi bude teď se dvěma dětma. A v zimě k tomu. Spíše to vidím, že budu jezdit jen na zkoušky. Studium je kombinované, takže jednou týdně, což není tak hrozné. Kolegyně mi bude posílat materiály.

janeyzelvicka
25. srp 2009

devila, držím moc palce, a máš obdiv, dvě děti a škola, to už není sranda...

saronka
25. srp 2009

no zkouškové je v lednu tak to budu mít už po šestinedělí no snad nebudu muset dělat tolik zkoušek.. jak to vlastně je u individuálu dělá se vše nebo je možnost si něco přehodit?? na jiný semestr??

devila
26. srp 2009

janeyzelvicka, děkuji moc. No snad to nějak půjde. Už bych to chtěla dodělat, když už jsem se na to dala. Ale pokud to nepůjde, tak to samozřejmě nebudu lámat přes koleno a zůstanu u Bc. ☹ Ale docela by mě to štvalo. Říkám si, že ty dva roky už nějak doklepu, tak nevím. Uvidíme, jaké bude naše druhé zlatíčko. První dcera je živé stříbro, tak si to docela užívám - ani nemrknu a je někde jinde. Neustále samá modřina, škrábanec - no prostě neposedí a pořád někde lítá a zkoumá kde co.

kukuca
26. srp 2009

Devila, tak ti musím složit poklonu že jsi to zvládla 🙂
Já to možná řeším až moc, ale co dělat když mimčo začne manželovi řvát hlady zrovna v dobu když budu psát zápočtovou písemku?To bych si asi nemohla odskočit na kojení na wc.

kukuca
26. srp 2009

A koukám že je tady velká převaha narozených i očekávaných holčiček 🙂

ygreen
26. srp 2009

AHoj holky, tak já státnicuju zítra na nástavbovym Ing. studiu 😖 ale vidim to bledě, s tim prckem jde samozřejmě o čas a klid, ale hlavně má člověk hlavu v pejru a myšlenky se ubírají zcela jiným směrem, než by měly. Ale s tím kojením, ideálně mít před školou auto. Manžel aby vozil mimčo v kočárku, pak zavolal mámo máme hlad, v autě zatopil a vy skočíte do auta nakojit.

kukuca
26. srp 2009

Ygreen, tak to na zítra držím pěsti..Třeba budeš mít štěstí na otázky 🙂
S tím autem to není špatnej nápad, je to asi lepší varianta, než na smradlavých záchodcích 🙂

devila
26. srp 2009

Ygreen, taky držím pěsti. Určitě to zvládneš.

k.ate
26. srp 2009

tak zase po nějaký době 🙂 Dneska jsme byli na studijním kvuli rozvrhu a paní, co má rozvrhy na starosti byla v pohodě, že nás s manžou hodí každýho do jiný skupiny, abychom se mohli rozdělit a hlídat 😀 A kdyžtak že nám pomůže dořešit i volitelný předměty, který si budem muset doregistrovávat sami... No uvidím, jak to zvládnu... V nejhorším budu muset na ten jeden semestr přerušit, když si prcek vybral tak blbej termín porodu 😀

majatob
26. srp 2009

ygreen, zitra hodne stesti a klidnou hlavu 🙂
kate, vidis, nakonec to vsechno nejak dopadne samo 🙂 a vypada to, ze mate na studijnim vyjimku-ochotnou zenskou 😀 😀 😀
ja se usilovne ucim a vubec mi ty letopocty nelezou do hlavy..no reknete mi na co mi bude vedet rok kdy bylo zalozeny biskupstvi tam a tam a tam 😅 😅 😅 🙄

k.ate
26. srp 2009

maja - my jich tam máme většinu v pohodě 😀 jen některý toho ví víc, některý míň, vyloženě protivná je tam jen jedna 😀 Tak ti kdyžtak k vám můžem nějakou pujčit (ale už jen ty, co nebudem potřebovat 😀 )

majatob
27. srp 2009

kate, ja jeste ty nase neznam...to vis, su tam teprve 2 roky, jeste jsem na studijni nepotrebovala 😀 😀 😀