Uznají nám vyšší mateřskou, ak zůstane s dětmi manžel?

danullinnka
10. únor 2009

Ahojky mamči,
mám menší dotaz,pokud máte nějaká zkušenost.
Vzhledem ke krizi a propouštění v práci,jsme s manžou přemýšleli,že by šel on na mateřskou a já do práce.Já mám mateřskou do 4let prcka,protože jsem mezi klukama nebyla v práci,tudíž mi nevznikl nárok na PPM,tak mi dali pouze variantu do 4let.Prcek má ted rok a 7měsíců,starší syn bude mít ted 4roky.Jak bude Lukáškovi ted 21měsíců,tak mi mateřskou zkrátí na 3800kč.
A tak se chci zeptat:Kdyby šel manža na MD a požádal o ni,nechali by mu těch 3800kč a MD do 4let nebo by si mohl zažádat o MD do 3let a 7600kč???On přeci v práci byl.

Moc děkuju za info 😉

danullinnka
autor
10. únor 2009

Mobi,
vím,že mi dr.napsala nástup na MD 10.1.05 a prcek se narodil 1.3.05. To mi uvízlo v paměti 😀 😀

mobina
10. únor 2009

Dani to ale u prvního dítka že? To já měla taky tak. A MD mi platil bývalý zaměstnavatel. Na ÚP jsem se registrovala než jsem zjisitla, že jsem těhu. Tam pak chtěli jen doložit, že jsem opravdu těhu, neschopenku a nakonci pak nástup na MD. Spíš mě napadlo, tedy jeslti je to vůbec možné, až otěhotním, přerušit RD, jít na riziko a pak bych teoreticky měla mít možnost si zvolit délku RD. Jen nevím, kdo by mi platil nemocenskou. Jestli zase bývalý zaměstnavatel nebo ÚP?

lukin
10. únor 2009

mobina: Pokud nemáš už zaměstnavatele, tak nemůžeš dostávat mateřskou. Až pak po porodu rodičovskou.