Výplata rodičovského příspěvku. Za který měsíc mi už přijde?

sweetmarry
14. říj 2021

Zdravím, tak nějak ze zvědavosti, neví někdo jak to je když se malá narodila 30.8 jestli mi přijde rodicak i za srpen nebo až za září (jde mi o to jestli to nějak propocitaji ty dva dny nebo pošlou za září ) :D ? Byla jsem ho vyřizovat až tenhle měsíc a nějak me nenapadlo se zeptat :D mateřskou jsem neměla.. předem dekuji za odpovědi,.

j.a.n.i
14. říj 2021

@sweetmarry To záleží od jakeho data si zadala

sweetmarry
autor
14. říj 2021

@j.a.n.i prave od toho 30.8 prave proto me to zajímá spis ze zvědavosti jak to je jestli dostanu něco za srpen nebo až za září,.

pginka
14. říj 2021

@sweetmarry to je jedno od kdy to podala dostane to až v září

sweetmarry
autor
14. říj 2021

@pginka me jde spis o to jestli za ty dva dny vůbec něco dostanu, zadala jsem až tento měsíc a nějak me nenapadlo se zeptat

j.a.n.i
14. říj 2021

@pginka tak v září uz to nedostane, když mame rijen... A pokud zadala od 30.8., tak ho samozřejmě dostane i za srpen a to v plné výši.

gruyerre
14. říj 2021

@sweetmarry ano, dostaneš RP i za srpen

sweetmarry
autor
14. říj 2021

@j.a.n.i fakt? Já prave myslela ze buď za ty dva dny nebo až za září :D

pginka
14. říj 2021

@j.a.n.i ano ale určitě ne po spatku. Když zda od srpna pošlou ji září bude to mít posunute

j.a.n.i
14. říj 2021

@pginka Nevim, co myslis ze bude mit posunuté, proste ji v rijnu prijde jak rodicak za srpen, tak za zari.

pginka
14. říj 2021

Tak to tesko

j.a.n.i
14. říj 2021

@sweetmarry Fakt, rodicak se nepocita na dny, ale na měsíce.

j.a.n.i
14. říj 2021

@pginka Co těžko?

pginka
14. říj 2021

neposlou ji vic též jeden mesic🤦🏽‍♀️

pginka
14. říj 2021

@j.a.n.i teď v říjnu ji pošlou jen zari

j.a.n.i
14. říj 2021

@pginka ne, poslou ji jak za srpen tak za zari, o rodicak jde zadat az 3 mesice zpětně

pinkyy
14. říj 2021

Podle me ti poslou za 30. a 31.8 plus cele zari, ale jen si to myslim 🙂

pginka
14. říj 2021

@j.a.n.i ano jde ,ale oni ti stejně pošlou 1 měs

pginka
14. říj 2021

@sweetmarry ok hádat se nebudu ,jde vidět ze tady jsou asi maminky na úřadě každý den místo me

farka
14. říj 2021

Dostaneš za celý srpen. Jak ho vyplácí si už nepamatuji, dcera je 29.4. a přišel mi i duben. Vždy je to měsíc zpětně.

j.a.n.i
14. říj 2021

@pginka Ne, logicky, pokud zadas zpětně, tak musi zpětně doposlat vse, o co bylo zazadano.

pginka
14. říj 2021

@j.a.n.i přesně jak píše farka , mesic zpětné /proto jsem psala ze to bude mít posunute

sweetmarry
autor
14. říj 2021

@pginka já vím ze se rodičovský příspěvek vyplácí zpětne (za srpen v září) me šlo o to jestli něco vůbec dostanu za ty dva dny v tom srpnu,. Ale dekuji za odpověď

klokanka31
14. říj 2021

@sweetmarry I za srpen, moje malá se narodila 18. května, a dostala jsem částku za celý květen 🙂

j.a.n.i
14. říj 2021

@pginka Nemůže to mit posunute, neb pak by nemela vyplatu mesic zpětně, ale dva, což neodpovídá zákonu. Prostě v rijnu dostane 2 rodicaky a tim se to srovna na mesic zpětně a dale uz to pojede standardně v listopadu za říjen atd.

alilali
15. říj 2021

@pginka Nezlob se na mě, ale ty fakt děláš na úřadě a napíšeš "tesko"? 😳 A jinak má pravdu j.a.n.i.

letalnica
15. říj 2021

@alilali Já to pochopila tak, že na tom úřadě visí.

j.a.n.i
15. říj 2021

@letalnica Jojo, pochopila jsem to stejně 🙂

pginka
15. říj 2021

@alilali kdo rika ze dělám na úřadě,

klokanka31
15. říj 2021

@pginka Tak co jinýho bys tam každý den dělala?

adel_si
15. říj 2021

@pginka někdy je lepší zdržet se komentáře, když o tom nic nevíš...