Výpočet mateřské. Počítá se do toho i příjem z DPČ?

michaelamichaela19
8. bře 2023

Ahoj holky, mam dotaz… mám normálně hlavní pracovní poměr + chodím na brigádu ( od stejného zaměstnavatele, chodí mi to v jedné výplatě a je to na DPČ ) slyšela jsem, že brigáda na DPČ se připočítává k výpočtu mateřské… ale chci se zeptat = do 3500,- se částka nedaní a nad 3500,- ano… připočítává se mi to k mateřské i když se třeba vejdu do těch 3500,- a nedošlo tak k danění té částky? Děkuji moc za info🙂🙂🙂.

merope
8. bře 2023

S DPČ a souběhy je to obecně komplikované. Já si dávala žádost ze dvou DPP a nakonec výsledek byl, že mi řekli, že z té jedné nemám tu dobu či jaký to důvod a dostala jsem jenom z jedné 6 měsíců po porodu (jako první peníze).

ellyem
8. bře 2023

Musíš mít smlouvu velkého rozsahu. Já měla smlouvy na DPP a DPČ, bohužel malého rozsahu, takže jsem nárok na MD vůbec neměla.

j.a.n.i
12. bře 2023

@ellyem v určitých pripadech vyjde narok i u dpc maleho rozsahu, ale je tam dost podminek.

j.a.n.i
12. bře 2023

@michaelamichaela19 Ne, nepočítá, do 3500,- vůbec a nad zas na 99% nesplnis ty další podminky, takze se ti to pocitat nebude, ani kdybys obcas presahla.

ellyem
12. bře 2023

@j.a.n.i V jakych? Mne nevyslo a to jsem byla DPP/DPC 3 roky a studovala denni studium.

j.a.n.i
12. bře 2023

@ellyem musis mit stabilne nad tech 3500 ( tedy ted uz jsou to myslim 4000) alespoň tech 270 dnu a na ppm nastoupit v mesici, kdy si jeste alespon takovy prijem z dpc mela. V případě dpp to same, jwn by to muselo byt pravidelně nad 10000,-

ellyem
12. bře 2023

@j.a.n.i Tak tohle jsem nesplnovala, diky za objasneni! Mne tenkrat nikdo na uradech nic nevysvetlil (krome smlouvy maleho rozsahu).