Výpočet výše mateřské...

pmendy
3. dub 2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala na výši mateřské... Protože mi přišla první mateřská a vůbec mi to nesedí. Jsem ve stálém pracovním poměru, vracela jsem se mezi rodičovskou a další mateřskou na 4mesice zpět do práce avšak můj plat je nyní o 6 tis vyšší a navíc jsem dostala odměny vánoční. Myslela jsem, že se mi bude nová mateřská počítat z tohoto období. Mateřskou mám však jen ca. o 1000 Kč vyšší než s prvnim dítětem což mi přijde opravdu málo. 🤔 O svého zaměstnavatele jsem pracovala na dpp, dpc i na půl úvazek ale na jinou pozici než na kterou mám smlouvu... Bylo mi řečeno, že jde o dobu vyloučeno a nebude brána v potaz... Děkuji za info, nikde jsem nenašla odpovědi 🤔




vazek ale na jinou pozici než mqamam

mliko_v_hlave
5. dub 2021

Ahojte, ja se teda v zákonech dost ztrácím...chtěla jsem ty odpovědi víc polopatě, tak jsem natočila rozhovor s advokátkou Péťou Zunovou pro podcast Mliko v hlave (https://open.spotify.com/show/2nC7o1qoveyg0xIhx...) kde zodpovedala na všemožné otázky od ochrany v těhotenství, přes výpočet mateřské a délku rodičovské, i to na co mají maminky právo po návratě do práce. Pokud si poslechnete, budu moc ráda za feedback. Případně za další otázky, ke kteřím se s Péťou zas dostaneme. 🙂