Výpověď na MD. Jak to bude dál s vyplácením mateřské?

lucie255
15. čer 2012

Prosím o radu, jsem trochu zmatená a v okolí mi to pořádně nnikdo nevysvětlil. Včera jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Musím si to jít vyřídit do práce. Ale na konci srpna budu mít výpověď - měla jsem to na dobu určitou. Jak dlouho budu mateřskou pobírat? Kdo mi ji bude vyplácet? A pak si půjdu vyřizivat rodičák, kdy? Abych něco neprošvihla..:( Děkuji

verbalinka
15. čer 2012

@lucie255 vypoved te nemusi trapit. Materskou, tedy PPM, budes pobirat normalne tech 28 tydnu a pote rodicak. Akorat u druheho ditete uz budes bez materske. A ty mas vypoved, ze konci zamestnavatel? A nezapomen si nechat proplatit dovolenou! Nastoupit na ni nemuzes, tak ti ji daji k odstupnemu.

verbalinka
15. čer 2012

@verbalinka uz to ctu - doba urcita. Ale i tak tu dovcu mas.

j.a.n.i
15. čer 2012

@lucie255 Na mateřskou a rodičák ti odpověděla už @verbalinka , nicméně u té dovči záleží zda si pracovala nebo byla na neschopence a jak dlouho.

lucie255
autor
15. čer 2012

@verbalinka , @ j.a.n.i - děkuji. Byla jsem sice na neschopence, ale něco málo mi snad proplatí. A po těch 28 týdnech si jdu ten rodičák vyřizovat na sociálku? Veškeré papíru k tomu dostanu asi tam že? A když si vyberu 2 letou variantu tak to budou počítat do 2 let dítěte, nebo jak? Protože když ji začnu pobírat tak bude malému zhruba půl roku? Jsem na takové věci hloupá :( je to pro mě jak španělská vesnice

verbalinka
15. čer 2012

@lucie255 neschopenka me nenapadla. Dovcu se zamestnavatelum nechce proplacet, takze to vsude kazdymu radim 🙂 Rodicak se vyrizuje na uradu prace. X lete varianty uz nejsou (krome pripadu bez materske). Dostanes 220tis a ty si muzes rozlozit az na 4 roky. Mesicni minimum je, myslim, 11500.

ivkaj
17. črc 2012

@j.a.n.i @verbalinka
snad od vás dostanu radu ;o)
Mám PP na dobu určitou a do 8.7. jsem byla na RD, od 9.7. jsem nastoupila na MD. Teď mi přišlo ukončení PP k 31.7. Jestli to chápu správně, tak vyplácení mateřské řešit nemusím a o rodičák si pak zažádám klasicky na úřadu práce?

verbalinka
17. črc 2012

@ivkaj myslím, že to řešit nemusíš. Pokud jsi na MD už nastoupila, tak ti ho nestopnou a určitě jsi na něho měla/máš nárok 🙂 A rodičák na UP 😉
@j.a.n.i můžu mít dotaz? UP ode mě chce, abych si sama zašla na ČSSZ a nechala potvrdit výši PPM (denní dávku). Ale mně se na ČSSZ nechce a napadlo mě, že teď existuje ta jednotná databáze informací - bude tam k nalezení i tato info? Nebo se to týká jen adres apod.? Děkuju 🙂

vycu
17. črc 2012

@verbalinka Ne, tohle registrech není.

martinazezu
17. črc 2012

@verbalinka můžu se zeptat jaktože pak u druhého dítěte není nárok na mateřskou?čekám ted první mimčo a v čtvrtek nastupuju na mateřskou,a smlouva mi končí k poslednímu v měsíci.

verbalinka
17. črc 2012

@martinazezu protoze nebudes mit zamestnavatele a musi se splnit 180 denni lhuta od zamestnani po nastup na MD, coz nesplnis.

j.a.n.i
21. črc 2012

@ivkaj Jojo chápeš to správně 🙂

j.a.n.i
21. črc 2012

@verbalinka Ne, tohle tam k nalezení není... a i kdyby bylo, tak je ti to málo platné, protože bohužel v zákoně je uvedeno, že to dokládáš ty, takže oni to nemusí řešit.