Živnostenský list při mateřské. Máte zkušenost?

rak1807
15. říj 2010

Zdravím všechny maminy....mám prosbičku - máte nikdo zkušenost na mateřské se živnostenským listem - nevíte kde bych našla nějaké info - nebo pokuď máte nikdo vlastní zkušenost budu moc ráda..........už dlouho přemýšlím,že bych něco rozjela - nějaký prodej a přivydělat si k mateřské.......potřebovala bych vědět - zda se platí,sociální,zdravotní a atd....moc amoc díky radka

bufina
16. říj 2010

Myslím že platíš jen daně, zdravotní a sociální za tebe platí stát, když seš na mateřské. Ale to ti všechno řeknou na úřadě kde si to budeš vyřizovat.

syraell
17. říj 2010

Ahoj,
sociální a zdravotní za tebe platí stát. Co se týče daní, tak to máš zadara, pokud teda nebudeš velkopodnikatelka s obřím obratem 😉 Nevím přesně, kolik je tam strop, ale tuším že asi 30 000 měsíčně, ale to už nevím jistě...
Mám živnosťák na lektorskou činnost a zatím jsem daně ještě neplatila ani jednou 😉

lenuli123
4. zář 2012

Ahojky HOLKY!! Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s ŽL a pak přechod na mateřskou, kolik jste platili soc a zdrav? Jestli i nepovinné nemocenské pojištění?A co pak s rodičákem, kolik máte, nebo měli jste penízků? A také prosím, jak dlouho jste byli na ŽL, než jste otěhotněly? Díky moc, Lenka. 😵 😵