Bude se navyšovat rodičovská dovolená?

gabrriel
24. zář 2018

slyšel jsem v rádiu něco o tom, že se má navýšit rodičovská o 40 000 za celou dobu. A to dokonce i zpětně pro ty, kteři čerpali kratší, než 4 letou a už to mají za sebou, ale dítěti ještě 4 roky nejsou. Nevíte o tom něco? My máme teda 4 letou, ale v lednu nám to končí, tak nevím, jestli to stihnem a něco dostanem, či jestli to vůbec existuje. dost by to pomohlo...

baruda
26. zář 2018

@martaskaaa já jsem na tom stejně, škola u nás bere nejdřív ve 2,5 a to musí mít ještě volno, babičky 40km daleko a jesle nemáme. Zaplať pánbuh můžu dělat z domu, takže v tomhle mam lehce výhodu. Já četla, že to zvyšují v návaznosti na růst mezd a cen služeb, ale kdo ví, jak to doopravdy je.

@priefi to chápu, že se ti ho nechce nikam dávat. je to prostě složité. Taky chci rychle odplenkovat a podobně, ale plánova si můžu co chci :D

martaskaaa
26. zář 2018

@baruda jo to je ten hlavní duvod zvýšení, ale i možnost treba dat dite do jesli, ktery nejsou zrovna levny a u toho přivydělávat. No každopádně jsem ráda, že se to hne, ja začnu rd pobírat od března, četla jsem, že o to nebude pak potřeba ani žádat. jen ti kterym rd skoncil ale diteti nejsou 4 roky. hlavne, at to už odklepnou 😂

baruda
26. zář 2018

@martaskaaa tak to mě to vychází asi až někdy na září nebo na kdy, takže já se už jen těšim 🙂

laja64
26. zář 2018

@martaskaaa taky mi vychází pobírání rodičáku od března myslím. PPM cerpam od 23.8. Tak kdyby to odklepli, bylo by fajn 👌

78marcela
26. zář 2018

Já už si snížila rodicak na 5200 v pondělí, aby mi to vyšlo. Protože jsem ji měla do května 2019, tak jsem to rovnou natáhla do srpna 2020, kdyby to chtěli nějak protahovat. Bylo by to fajn. U starší jsem tím jejich protahováním nestihla docerpat, a o 40k jsem přišla, tak by se mi to takhle aspoň trochu vrátilo.

misicka1988
26. zář 2018

@78marcela Ale tak snad záleží aby dítěti nebylo více jak 4 roky, ne ? Je snad jedno pokud by byl rodičák již vyčerpán.... alespoň tak jsem to četla. Nebo říkala paní na úřadu něco jiného ?

78marcela
26. zář 2018

@misicka1988 neříkala nic, já se neptala. Podle mě nebo o nic víc jak my. Pokud to nebylo schváleno, jsou to pořád jen dohady. Minulý týden jsem četla článek, kde psali, že to bude pro ty, které budou rodicak pobírat. To, že to bude i pro ty, co ukončili pobírání, čtu až teď v tomto fóru. Takže spíš pro jistotu, než se bude určitě vědět co a jak. Naštěstí jsem začala chodit teď ještě do druhé práce, takže se mi ta ztráta 7000 vyrovná.

78marcela
26. zář 2018

@misicka1988 viz tento článek https://www.finance.cz/512209-rust-rodicovske-d... z této diskuze https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/zvyseni-rodicaku-2019/
Tam se píše, že to bude pro ty, co pobírají..takže kdoví jak to bude.

misicka1988
26. zář 2018

@78marcela Aha, no právě já četla na Seznamu že hranicí je pouze věk dítěte 4 roky, a snad i ve zprávách v TV to tak formulovali. Jelikož mi končí rodičák příští srpen, (dceři budou v té době necelé 3 roky ) tak mě to zajímá. Ale pravdou je, že zatím nic není jisté...

bartakova_veronika
26. zář 2018

ty jo tak to slyším poprvé že se má navýšit o 80 000 ... vím že se psalo že někdy v červenci 2019 by se mělo navýšit o těch 40 000 ale o další vlně jsem nikde nečetla ...

78marcela
1. říj 2018

@misicka1988 jj, uvidíme, jestli to bude a jak to bude.

baruda
1. říj 2018

včera ve zprávách řikali, že by rádi prosadili, aby se to navýšení udělalo najednou

78marcela
1. říj 2018

@baruda no tak to by bylo úplně super.

baruda
1. říj 2018

@78marcela já to teda nestihla od začátku, ale myslim si, že by to měli projednávat teď v říjnu.....super by to bylo, nemusela bych si tolik přivydělat a víc s věnovat dětem

78marcela
1. říj 2018

@baruda já mám dvě práce..a nechala bych si je, pokud by to jen trochu šlo. Peníze jsou vždy potřeba. Teď se se mnou začíná loučit auto. Tak bych aspoň mohla našetřit na jiný.

baruda
1. říj 2018

@78marcela no já počítala s tim, že budu muset dělat aspoň 4 hodiny denně, abych dorovnala svůj plat, když to zvednou, tak mi bude stačit dělat už jen polovina, to co by bylo navíc by byl bonus 🙂 a je jasný, že peníze se budou hodit vždycky

78marcela
1. říj 2018

@katjja123 hmmm..to nevypadá jako dobrá zpráva..tak se necháme překvapit.

katjja123
1. říj 2018

@78marcela právě to moc dobre není. Jestli to zvýší už příští rok, tak to bude spíš zázrak 😣

denisek2904
4. říj 2018

Taky to teď řeším. Mám rodičovskou na 3 roky do dubna 2019. Tak nevim, jestli se mě to bude týkat. Ikdyž všude píší, že bude mit narok každý na 40 tisic do 4 let věku dítěte, kdo ještě nedosáhl od července 2019, kdy se to má navyšovat.....?

lenoulinkaa
4. říj 2018

@denisek2904 v prosinci by o mělo být na programu v poslanecké sněmovně, tak podle toho se pak uvidí

hanka_12345
4. říj 2018

@katjja123 to nevypada na 07/2019 ze? ☹

martina0888
4. lis 2018

Tak dnes ve zprávách bylo, že se rodičovský příspěvek bude zvyšovat od roku 2020 a o 80 000 Kč, ale nebylo tam, koho se to bude týkat.

78marcela
4. lis 2018

@martina0888 tak to nevypadá pozitivne

kristyn.g
4. lis 2018

@martina0888 ještě to desetrkát posunou změněj a udělaj takové podmínky aby se to týkalo co nejmenšího počtu rodičů ...