Konec rodičovského příspěvku. Přijde ještě?

bauskka
10. lis 2022

Holky, k 31.10. mi skončil rodičovský příspěvek. Dnes jsem očekávala, že mi přijde poslední dávka za říjen, ale nepřišla. Ani mi nedorazil žádný papír s oznámení , že mi R. příspěvek vlastně už končí. Ale myslela jsme si že za říjen ještě příspěvek dostanu 🤔 v příspěvku za zari, který mi přišel, jsem dostala o 17kc víc. Znamená to, že to v říjnu poslali dohromady? Čili teď už opravdu nic nepřijde? Zavolám si na ÚP, ale chtěla jsme se zeptat ještě tu jestli nevíte

gruyerre
10. lis 2022

@bauskka ano, na říjen ti vycházelo těch 17 Kč, ale poslali ti to o měsíc dřív.

lencaa11
11. lis 2022

@bauskka ano většinou to spojí dohromady ...

j.a.n.i
11. lis 2022

@bauskka Ano, pokud ti prislo vic, tak ti uz nic jibeho neprijde, takze bys rychle mela vyresit zdravotni, pokud nejsi zamestnana.

bara88
11. lis 2022

Ano,jinak by ti stejně přišlo jen 17 Kč, tak to spojili.

krisstina93
11. lis 2022

Jojo když ti přijde víc, tak to spojili. Ono to dělají skoro vždy, když ten poslední měsíc vychází menší částka, tak to pošlou najednou s tím předchozím a konec. Akorát si zavolej na zdravotní pojišťovnu, jestli ti za říjen už nic nepřijde, tak už si v říjnu neměla placené zdravotní pojištění, pokud už nejsi od října zaměstnaná.

j.a.n.i
11. lis 2022

@krisstina93 @bara88 @lencaa11 Ne, že to tak většinou dělají, to je postup, který je stanoven přímo v zákoně. Oni si opravdu nerozhodují, kdy to spojí a kdy ne.

lencaa11
11. lis 2022

@j.a.n.i ano o tom vím taky jsem to tak měla pri rodičáku 😉

lenatko91
11. lis 2022

Jo jo, mně včera přišla do datovky zpráva, že mi navýšili ten poslední listopadový.

jjasmina
12. lis 2022

@bauskka jako to ti fakt jde o těch 17 Kč 😃 teď ti už nic nepřijde

j.a.n.i
12. lis 2022

@jjasmina tak muze jit treba o mesic placení zdravotniho... Což ale nic nemeni na tom, ze ji to prislo spravne, uz nic neprijde a neznalost neomlouva...