Příspěvek 5 000 Kč. Jak to je?

renisch
10. srp 2022

Dobrý den maminky, vím že to bylo 1000x vysvětleno, ale jsem prostě asi úplně tupá. 🙈 Jak je to teď v srpnu s tím příspěvkem 5000 ? Jsem s malou na rodicaku, s tím že mi posílají 12 500Kc. Tudis máme nárok jako rodina na příspěvek. Každopádně jsem si myselela, že i rodicak patří do té skupiny, že pobírám sociální dávky, takže nemusím zadat a přijdou mi automaticky. Čekala jsem, že přijdou teď v srpnu s rodicakem, ten mi dnes přišel ale bez oněch 5000. Musím tedy i na rodicaku dávat žádost ? Nebo ještě nezačali vyplácet ? Nerada bych o ně přišla. Děkuju 🙏🙏🙏🙏🙏

susmevem
10. srp 2022

@renisch ... jestli to bereš tak, že jen kvůli tomu, že jsi na rd ti automaticky přijde příspěvek 5000,-, tak to je pochopitelně úplný nesmysl. Na příspěvek 5000,- máte jako rodina nárok, jestli Váš hrubý příjem ročně nepřesáhne 1mio kč. V případě, že splňujete tuhle podmínku, tak si musíte o příspěvek zažádat. Nikomu automaticky nechodí

jjasmina
10. srp 2022

@renisch příspěvek 5000 si musíte zažádat od 15.8.automaticky přišel jen těm, co pobírají pridavky na děti

emamaira
10. srp 2022

Musíš požádat. Automatický chodí příspěvek jen rodičům, kteří pobírají přídavky na děti, nikoli RP. Žádost lze podat od 15.8.

luciksima
10. srp 2022

Musíš si zažádat sama .automaticky chodí jen těm co mají přídavky na děti...

renisch
autor
10. srp 2022

@jjasmina děkuji. Myslela jsem, že se do toho počítá i rodicak.

renisch
autor
10. srp 2022

@luciksima děkuji, já myslela, že do toho přídavku na děti spadá i rodicak. 🙈🙈 Díky moc 🙏

krisstina93
10. srp 2022

Musíš zadat, automaticky to dostanou jen ti, co mají přídavky na deti. Bude to spuštěno až od pondělí, zatím se nežádá.