Příspěvek 5.000 Kč na dítě. Kdo ještě nemá, i když žádal na začátku?

22. lis 2022

Ahoj, chci se zeptat, zda je ještě někdo, kdo žádal hned v začátku, zaškrtl kontrolu příjmů a stále příspěvek nemá?

trpaslicek19
22. lis 2022

Žádali jsme a do 30 dní jsme dostali na oba kluky. Na vašem místě bych si zavolala na patričný úřad kde se stala chyba..🤔

vikinkav
22. lis 2022

Me prisel prispevek az vcera. A rozhodnuti ti taky jeste neposlali? Na mail.

autor
22. lis 2022

Právě na mailu nic nemáme. Jenom jednou psali, že se zpracování prodlužuje na 60 dní. Což už by právě mělo být teď v listopadu.

misulka84
22. lis 2022

Presne po 90 dnech od zazadani mi napsali, ze nemam narok😂😂

autor
22. lis 2022

@misulka84 my jsme zatím 70 dní.. undeti nám to svítí, že jsou ověřené a u mě nic (žádal chlap, protože jsem zjistila, že nemám aktivní čip v OP).. tak nevíme, jestli někam (ale kam?) volat/psát..

vikinkav
22. lis 2022

První lhůta byla měsíc, pak vám pro prodloužili o další dva, takže cca 90 dní, tak máte ještě čas

autor
22. lis 2022

@vikinkav jo tak to jsme špatně pochopili. My měli za to, že to prodlužují na 60 dní ne o dalších 60. Díky

alice180
22. lis 2022

@misulka84 taky

milisent
23. lis 2022

Mne napsali, ze se lhuta prodluzuje na 60 dni od podani zadosti. 2 dny pred koncem mi poslali email, ze mam v zadosti chybu, at cekam na dopis z uradu prace. Ten prisel do par dnu, potrebovali dolozit rodny list ditete (v zadosti mi na czechpointu nevyplnili misto narozeni u dcery. Jsem slovenka, tak to potrebovali). Nedostala jsem zadne potvrzeni o dolozeni dokladu, tak jsem po tydnu volala na UP, jestli to tam maji, druhy den uz jsem mela email, ze mam penize priznane a do tydne byly na ucte.

autor
23. lis 2022

@milisent nám pravě přišlo taky prodloužení na 60 dní, což už je dávno po. Právě vůbec nevíme, kam se obrátit, jestli na ÚP 🤷‍♀️

milisent
23. lis 2022

Zavolej na UP, oni to vyplaci, tak to tam urcite budou mit. Bude stacit se ozvat. Mne rekli, ze vse maji, jen zatim nemeli cas to zpracovat, druhy den uz bylo hotovo

vikinkav
23. lis 2022

Ted jsem si ten mail cetla znovu, je to dost nejednoznacne, ale podle me je to mysleno ze lhutu prodluzuji a ze ta nova lhuta je 60 dni. Na urad muzes volat, ale ja bych jeste vyckala, me to opravdu poslali po tech 90 dnech.