Rodičovský příspěvek. Kdy přijdou peníze?

5. čer 2022

Ahoj, chci se zeptat, když se dcera narodila na konci května, stihla jsem podat žádost o rodičák ještě v květnu, je možné, že mi tedy peníze přijdou už v červnu ?
Děkuji za odpověď

klokanka31
5. čer 2022

Já myslím že jo, naše malá se narodila v druhé půlce května a v červnu rodičák přišel.

prezdivka
5. čer 2022

Ano.

miia90
5. čer 2022

Malá se narodila 27.1 a v únoru jsem žádala a přišly do týdne od schválení, rovnou za oba měsíce.

krisstina93
5. čer 2022

Pokud jsi žádala už za květen, tak by to přijít mělo.

lencaa11
5. čer 2022

Pokud jsi to podala ke konci května 30 dní + - mají na zpracování tak teď záleží jak u vás chodil rodičak do konce června přijde určitě za květen 😉

jjasmina
5. čer 2022

Snad ano

havajanka
29. črc 2022

Ahoj holky,omlouvám se,že zasahují do vašich diskuzí,ale hledám někoho kdo je ve stejné situaci,jsem poslední měsíc na rodičáku od září mám nastupovat do nového zaměstnání ve starém jsem dala dvouměsíční vypoved kvůli dojíždění,jenže asi jsem těhotná,pracuji jako zdravotní sestra takže tam kam mám nastoupit nemůžu nastoupit jako těhotná,co mám dělat to že nebudu mít nárok na mateřskou vím ale kamarádka mi říkala že ani na pracák jít nemůžu ☹ stalo se to některá z vás co mám dělat moc děkuji za jakoukoliv odpověď

nat
29. črc 2022

@havajanka Neni pravda,ze nemuzete jit,ja jsem byla na UP,ukoncila jsme podnikani a sla na UP,normalne me zaregistrovaly,a rovnou jsem jim rekla,ze jsem tehotna.Nemela jsem narok na podporu,ale byla jsem tam az do porodu.

havajanka
29. črc 2022

@nat takže zdravotní za mě platit popřípadě budou akorát budu bez peněz těch 9 měsíců ?chápu to správně ?

autor
29. črc 2022

@havajanka Ahoj, asi bude lepší, když se zeptáš přímo na úřadě. Mě také končil rodičák, byla jsem těhotná, nastoupila sem na ÚP a brala jsem normálně podporu.

havajanka
29. črc 2022

Ahoj Vážně? A byla si nezaměstnaná jakoby?ještě nevím jak to dopadne třeba nakonec to bude planý poplach...ale zjišťují kdyby druhé miminko právě chceme ale při těchto možnostech se trošku bojím....

nat
29. črc 2022

@havajanka Ano nebudou platiti socialni ale pouze zdravotni..

autor
30. črc 2022

@havajanka Ahoj, ano jako nezaměstnaná, hned sem nahlásila, ze sem těhotná na rizikovém, mám pár měsíců do porodu a normálně mě vzali, jen sem musela chodit podepisovat papíry a hned šla.

havajanka
31. črc 2022

Moc děkuji za info,já až to bude aktuální tak se tam stavím osobně,pracovala jsem 9 let v nemocnici v Brně a teď mám nastupovat jinam ale taky do nemocnice,takže kdybych byla těhotná tak jaksi nemůžu nastoupit ....uvidíme jak to dopadne...děkuju moc za informaci