2 měsíce po zaplombování zubu strašná bolest 😞

nicki_minaj
10. čer 2010

Zdravím všechny maminky,chtěla bych se jen zeptat,jestli nemáte podobnou zkušenost.Asi před 2-3měsíci mi doktorka zaplombovala zub,který nějakou dobu léčila.Říkala,že bude nějako dobu trochu citlivý na teplé a studené a trochu pobolívat.Když mi ho plombovala,injekci jsem nedostala a čištění kanálků nebolelo.Proto jsem usoudila,že je zub mrtvý.Navíc mi ho předtím léčila vložkou s nějakou pastou,kterou dala do zubu,aby odumřel.Zub teda pobolíval,tak jsem to neřešila.Pak zase nebolel a teď začal znova.Ale pořádně.Nemůžu kousat ani se ho dotknout.Mám nateklou dolní čelist,citim tam horkost,strašný tlak a bolí to,jak čert.Nic na to nepomáhá.K zubari jdu zítra.Nevíte co to může být?Nestalo se vám to taky a co vám s tím pak dělali?Mám strach:(

lenkabu
10. čer 2010

Zánět,mělo jsem to 2x,bolest děsná,umrtví to,otevřou a vypustí hnis,hned se ti uleví. Já pak chodila dlouho na čištění kanálků.

beruska2x
10. čer 2010

nicky arzenova vlozka ale zub uplne neumrtvi, to by ti musela vyndat nervy... jinak jak pise
@lenkabu to je asi zanet, ale za to zubarka nemuze, pracuje kazdy zivy zub.. tomu nezabranis...
na plombu se umrtveni bezne nedava ale pokud mas mega strach tak se to da, musis si o to rict a mozna i zaplatit, pak jsou prasky, ktery si vezmes rano nez jdes a strach "opadne" 😉 muj tata je ma ale jak se jmenujou nevim....

zkus se na to D zeptat, myslim ze jde spis o tvoje pocity nez o chybu DR 😵

lenkabu
10. čer 2010

To otvírání zanícenýho zubu se umrtvit už musí jinak by nešlo na to sáhnout. 😉 Na obyč vrtání jak kdo.

beruska2x
10. čer 2010

jinak ja byla od porodu u zubare vickrat nez za predesly zivot 😝 sypou se mi zuby a to je nemam spatny z doby predtim... po druhym diteti budu mit asi klapaci uz 😅 😀

beruska2x
10. čer 2010

tak na zanicenej jo, to mi tekly slzy jak hrachy i s inj ☹ ekci

lenkabu
10. čer 2010

Já mám špatný odmalička,radši rodit než zubař. Mně to otevírání bolelo poprvé když dr dostatečně dlouho nepočkala až zabere anestezie,podruhý do toho šla asi za 10 min od umrtvení až a v pohodě 😉

beruska2x
10. čer 2010

to ja ne, fakt az od toho porodu.. zuby a chronicky zanety ucha ☹ ale jinak taky radsi rodit nez zubarka, porod skonci a je klid ale zuby , to je na dlouho a nanekolikrat 😀

berenika39
10. čer 2010

ahoj, no já to pochopitelně zanedbala v těhu, pak mě od takovýho zubu celkem dlouho bylo všechno možný - bolely mě obě strany zadních zubů, i ucho, hlava, byla jsem unavená...prostě jeden zub nadělá paseku. vytrhli mi ho, nejjednodušší cesta, a ohromná úleva. tak jestli není lepší než sáhodlouhé nikam nevedoucí léčení s ním skoncovat. 😝

vanusak
10. čer 2010

Problém je ten, že při zánětu ani ta injekce nemusí moc zabrat... 😒
Mně taky dr. umrtvovala zub, nechala tam jen vložku, před tím než ho napevno zadělá. 14 dní OK a pak děsná bolest, musela mi to odvrtat, ihned úleva, zase zadělala vložkou (ale takovou, kterou si můžu vydloubnout sama jehlou) a ani ne za den to samý, hrozná bolest, takže vložka šla ihned ven. Když byl zub otevřený, bolest žádná. Jenomže otevřený zub zůstat nemůže, že jo... Takže opakovaně pokusy o zadělání a nic. Proplachovala jsem kysličníkem, nic. Prý tam bolí to, že nějaké nečistoty, bakterie či co, které tam jsou, zaplynují ten prostor a pak je to tam jak časovaná bomba, uzavřený prostor naplněný plynem, který nemá kam unikat, a to tam tlačí a tím pádem bolí. Proto ihned po uvolnění tlaku je téměř po bolesti. Nakonec už jsme se rozhodly, že půjde ven a když už měla injekci v ruce, tak jak jsem se bála, tak jsem se zeptala, jestli mu ještě nedáme nějakou poslední šanci... 😉 Řekla, jak myslím, že ho teda zkusíme zaplnit celý včetně kanálků, takže nebude prostor, který by zůstal prázdný a tím pádem by tam nemělo nic nečistýho zůstat, když ten prostor zaplníme. A když to nepomůže, druhý den půjde zub ven. A světe div se, po zaplnění kanálků vše naprosto OK, takže zub tam stále mám 😎 Nějak mě něco osvítilo a přišlo mi trhání prostě zbytečný. Ťuk, ťuk a od tý doby vše ok 😵

vanusak
10. čer 2010

Jasný, že je někdy lepší zub vytrhnout, ale říká se, že správný zubař se pozná podle toho, že má zájem zub léčit a ne hned navrhovat vytrhnutí.. 🙂

nicki_minaj
autor
10. čer 2010

Já si zažila po porodu peklo.Jeden zub,7 dole,pe mi hodně kazil.Doktorka to jen vyvrtala a dala vložku.Zub začal bolet,kus mi odpadl a ona že to raději vytrhne.Chtěla jsem být už bez bolesti,tak jsem souhlasila.Ale vyléčit by ještě šel.Píchla mi na trhání jen dvě dávky do zubu a já to stále cítila.Řekla,že mi to stejně nezabere pořádně,kvůli zánětu a řvala mi to téměř za živa.Nejhorší bolest,co jsem kdy zažila.Navíc jsem úplně cítila,jak tam křupou ty tkáně.Přítel pro mě musel dojet,protože jsem byla ve strašném šoku,nemohla jsem ani jít a jen jsem brečela.Mamka to říkala známému zubaři a ten úplně hleděl.Prý mi mohla píchnout ještě pod jazyk a nebo přímo do té díry v zubu,tak jako když se rvou 8.To je prý účinné.Teď mi rozvrtala tento.Nijak mě netrápil.Ale asi se tam něco dostalo a začalo to občas bolet.Pak mi nechtěla dát ani injekci,že jen vyvrtá vložku,vyčistí a dá novou.Já si ji vynutila a tak necitelně mi ji tam vrazila a vpustila rychle ten roztok,ůze jsem myslela,že mi uletí půlka čelisti.A když už to měla plombovat,tak jí říkám,že ještě nějak zápachá a stejně to zadělala.Myslím,že měst tam nemám,zub je úplně šedý než ostatní.A pokud ne,bolí to?Zítra jdu k jinemu zubaři.Sice zaplatím,ale je vážně skvělý.Na tu mojí doktorku jsou strašné recenze na www.znamylekar.cz

nicki_minaj
autor
10. čer 2010

O tento přijít nemůžu.Bylo by to na té samé straně co ta 7.Toto je 5 dole.Nevím,čím bych kousala.asi by mi museli udělat můstek.Ale tento doktor jen tak zuby netrhá.Teď už mě nebolí ten zub,ale ta čelist.Je tam hnis,to vím.Kdy by mi to prasklo,abych měla úlevu.Mám strach,že mi třeba zítra nezabere ta injekce nebo mi to budou celé řezat:( Tady to léčení vyčistit,vložka,pak další návštěva to samé a pořád dokola,dopadne dobře jen z 50%.Na těch lepších klinikách to dělají mikroskopický a vyčistí to úplně důkladně.Z 90% se ten zub zachrání a je to bez problémů.A taky tam psali,že tohle bývá hlavně ze špatně provedené práce.Ta moje doktorka je hodná,je i zároveň dětská,ale to je mi na houby,když chci mít v pořádku zuby.

lenkabu
10. čer 2010

\Já měla moc hodnou a úplně neschopnou dr,pryč od ní 😉 a zub mi trhali na pohotovosti v zánětu a nešel moc umrtvit,nic horšího jsem v životě nezažila,skončila jsem v podobném stavu jako nicki 😕 ted řeším vše hned dr mám výbornou,dokonce mně zbavila strachu ze zubaře a to byl moje noční můra od dětství. zkonzultuj to u nového dr, u mně šly nakonec oba zuby v zánětu ven. a ten můstek nebo implantát to časem chce páč jinak ten zub co je nad ním by byl nad dírou a postupně by šel dolů........tak mi to bylo vysvětleno takže šetřím na implantát 😉

nicki_minaj
autor
10. čer 2010

Bylo by mi líto o tento zub přijít.Protože předtím byl úplně bez problémů,dokud do něj nezačala rýpat.Ať už mi s tím bude dělat cokoliv,hlavně,ať působí injekce.Nechci to zažít znova.Ať už to trhání nebo i třeba vrtání.

beruska2x
10. čer 2010

ja jsem zanet mela uz v tom zubu 2x a trhat ho nebudu 😝 ja ani Dr, i kdyz je to moudrak 😠 , uz mi 2 trhala a horor, nesly ven a jeden mi musela rozkouskovat a tahat 😲

fakt budu radsi 10x rodit nez tohle...
@nicki_minaj preju at to mas v pohode brzo za sebou protoze je mi spatne jen si na to vzpomenu 😖

mirri
10. čer 2010

nicki_minaj-urcite ti bude muset zub otevrit a nasadit antibiotika.meli by ti udelat rentgen,aby videli,jak moc je zanicen.pokud se zadelava nejakou vlozkou,ktera nedosahuje do spicek kanalku,tak se muze zanet opakovat!

nicki_minaj
autor
11. čer 2010

Tak holky mám to za sebou🙂A to bez injekce.Prý by nepomohla a navíc když je tam otok a hnis,tak kdyby tam ještě píchl roztok 2ml,tak by mě to při ošetřování bolelo ještě víc,protože tam není už víc místa diky tomu hnisu.Můžu říct,že vážně záleží na doktorovi,protože já necitila sebemenší bolest,jak při vrtání,tak při čištění kanálků.Jen takové škrabkání,ale bolest ani jednou.Mám teď antibiotika a pak že to budeme léčit dál.Zub je otevřený,jen před jídlem to zadělat vatičkou.Připlatila jsem si,protože jsem byla na soukromé klinice,ale stalo to za to a už nikam jinam nepůjdu🙂

vanusak
11. čer 2010

Nicki, na tu vatu ale bacha, taky jsem to tak měla a před jídlem jsem si otvor zadělávala. Aby se ti tam totiž nedostal nějaký neviditelný vlásek z tý vaty, to by pak bylo v zánětu třeba znova. Mně se to stalo a nejspíš právě z tý vatičky 😒

nicki_minaj
autor
11. čer 2010

Jo tak,no tak to je super:-/ To abych snad nejedla.No snad se mi to nestane.Otok mi trochu splaskl,ale teď večer,asi 9 hodin po užití toho prášku antibiotika mám hlavu jak v ohni,zub sice nebolí,ale hlava strašně a ten otok je taky horký.Jsem jak pod drogama a to si mám vzít za 3hodiny další.Nevím jestli si můžu vzít prášek od bolesti.Nechci aby to nějak narušilo ty účinky antibiotik.Já blbá se zapomněla zeptat.Taky říkal že mám vysávat ten hnis,tak to zkouším a žádný už nejde.Tak nevím,jestli se tam bude tvořit postupně nový nebo už tam žádný není.Vím,že to není vyléčené hned,ale já už zase mám pochyby jestli mi to udělal dobře,ale na tomhle se snad nic pokazit nedá.

vanusak
15. čer 2010

Léků proti bolesti bych se nebála, jestli vyloženě není u těch antibiotik konkrétní analgetikum zakázáno, tak se neruší. A ten otvor vysávej klidně i preventivně, od jakýchkoliv nečistot. Přeju, ať se ti to brzo dá do kupy, já se s tím plácala taky několik měsíců... 😒

naomi6
25. říj 2012

Ahoj, včera mi zubařka vyndala nerv u zubu, říkala, že bolet to nemá, jen to budu 2 dny nějak cítit. Celou noc jsem nespala bolestí a bolely mě i ostatní zuby. Je to normální? Na zub nemůžu kousnout. Teď přes den to bolí míň, ale stejně. Co mám dělat? Mám ještě počkat, nebo volat zubařce?