2x preventivní gyn. prohlídka v jednom roce. Jak to je?

24. led 2020

Chodim pravidelne ke svemu gyn., ale pri posledni navsteve mne nasel myom na deloze a byl velmi nesdilny, mozna az neprijemny, asi nemel svuj den.., kazdopadne veta to ma dnes kazda druha, prijdte za rok mne uplne neuklidnila.
Pokud se objednam na prevenci k jinemu dr., jak je to s platbou ? Protoze v podstate pujde o druhou gyn prohlidku v jednom roce, ja ji klidne uhradim, spis mi jde o to, zda to hlasit rovnou u dr., ze jsem beznou prevenci hrazenou vlastne vycerpala ?

not_blond
24. led 2020

Není to jedno? Myslím, že když si najdeš nového doktora a on tě vezme, bude ho prd zajímat, kdy jsi byla naposledy na kontrole a proč. Pokud ho to zajímat bude, tak mu to řekneš. Když po tobě bude chtít něco zaplatit, ty jsi připravená a ochotná zaplatit. Tak nerozumím, co řešíš 🙂

vitezove
24. led 2020

@not_blond tak to není, preventivní prohlídka je hrazená pojišťovnou jen 1x za rok a ptát se na to bude. Musí.

Ale takhle... tohle není preventivní prohlídka. Preventivní prohlídka jsou stěry a případně ultrazvuk a tak. Ale když tě něco už trápí, tak je to normální prohlídka - prostě prohlídka co je potřeba, bez stěrů atp. A ta se normálně pojištovnou platí. Měl by se tě zeptat, kdy si naposledy byla na preventivce aby prostě nedělal stěry a tak. Ale jen zkontroluje ten myom.

zelenoockaa
24. led 2020

Však pokud budeš měnit gynekologa, tak ti stejně bude dělat vstupní vyšetření, což se vykazuje jinak, než prevence. Pokud chceš jít jen na preventivku a zůstat u svého, pak asi jako samoplátce.

gracinka7
24. led 2020

Já chodím normálně na preventivní prohlídku 2x do roka. Nikdy jsem nic neplatila. Vždycky na pojišťovnu.

ckei
24. led 2020

Taky jsem v jednu dobu chodila na preventivku 2x ročně a nikdy jsem nic neplatila.

j.a.n.i
24. led 2020

@gracinka7
@ckei Tak to je vetsinou z duvodu nejakeho problemu, to jsem jednu dobu byla 4x za rok...

dandaa
24. led 2020

Chodím od 15ti na prohlídku 2x ročně a vlastně tak chodí většina mých kamarádek. Záleží nejspíš co si tam mudr napíše.

xnikax1
24. led 2020

Taky chodím od 15ti let 2x ročně, jednou jen na prohlídku zrcadlama a podruhé stery, nikdy jsem nic neplatila. Moje mama ma myom a chodí 2 do roka jako já plus ji dělá každou kontrolu vnitřní utz

ckei
24. led 2020

@j.a.n.i to nevím, žádný evidovany problém jsem neměla.

gracinka7
24. led 2020

@j.a.n.i jako že bych měla problém už 15 let a proto chodím 2x do roka? To těžko. Můj doktor to tak prostě má.

similenka
24. led 2020

Byla jsem na pontrole v lednu po šestinedělí, ultrazvuk a stery a vse mozne. V kvetnu pri registarci k novemu lékaři mi delali to stejne a nic jsem neplatila.

similenka
24. led 2020

A myom jsem taky mela a rekli mi to stejne. Pokud to nedela problemy, neresi se.

lenoulinkaa
24. led 2020

Mně ji dělá dle odkazu 1/rok, protože prý mu ji víckrát za rok pojišťovna neproplati. https://www.vzp.cz/pojistenci/prevence/preventi...

autor
24. led 2020

@similenka : nojo ale jake problemy? Bolesti ? Nebo problem s ms ja nevim prave nic ☹

j.a.n.i
24. led 2020

Jo, buď problémy s MS, bolest, nebo třeba růst toho myomu, kolegyně třeba vypadala jako těhotná, takže ho řešili operačně.

similenka
24. led 2020

Ano, problemy jako silna menstruace, spineni, bolesti....

baup
25. led 2020

Mě si doktorka zvala dvakrát do roka, protože jsem brala antikoncepci. Od chvíle, kdy jsem ji vysadila, chodím jednou ročně, pokud nemám nějaký problém.