5. den po císaři mám na pravé straně břicha bouličku

furka
7. črc 2014

Ahoj holky, pustili mě po císařáku domů, už teda 4. den. Vše je prý v pořádku, ale já se strachuji, na pravé straně mám takovou bouličku, prý kdyby to byl zánět tak by to bolelo a kdyby to byl hnis tvořila by se ta ložiska hlouběji v břiše. Jizva mě nebolí, mohu téměř všechno, ale obávám se té boule. Prý je to normální ze stehů, ale stejně se bojím. Máte s tím někdo zkušenosti a pokud ano co vám pomohlo? Masáže? Ledování? nebo zmizí sama. Ve středu jdu na vyndání stěhů.

blanche1206
7. črc 2014

Dobry den,budte v klidu,je to normalni.Ja mam za sebou dva cisare,taky jsem to tak mela,ale popravde me ani nenapadlo se tim zaobirat s ohledem na skakani kolem mimca..🙂pokud by to bylo neco jineho,jiste byste to pocitila...no a na stehy jdete za chvilku,tak kdyby neco,podchytili byste to jeste vcas...😉

furka
autor
7. črc 2014

🙂 děkuju, já si říkám, že asi zbytečně panikařim. No mě se narodilo miminko ve 25+0 , má 650g a leží v Ustí v inkubatoru. Jsem z toho uplně v prdeli, tak ani mlíčko moc nejde, a ještě do toho kdyby to byl nějakej zanet to by mi uz si fakt mrdlo.. Omluvte ty vyrazy, ale je to tak.

renca_hanych
7. črc 2014

@furka já jsem taky po dvou sekcích a pokud je to taková zabouleninka u stehu jakoby z kůže, ono to zas bude jinak vypadat až Vám stehy vyndají - jinak co se týká údržby jizvy, hodně často sprchovat vlažnou vodou, větrat a když mazat tak bud domácím sádlem (kupovaným ne, je v něm sůl) nebo promazávat olejem. a pokud jste pár dní po sekci tak to ještě může natéct, běžně se pouští 7,-8, po císaři. Na jizvu nepoužívejte prozatím žádnou kosmetiku, pak na hojení jizev doporučují modrou indulonu ale já ji nepoužívala, jizvu hlídejte, nepřetěžujte! a bude to dobré! moc Vám držím pěsti aby bylo miminko brzy s doma, zdravé a v pořádku!!!

gepe
7. črc 2014

@furka ahoj, me pousteli 5.ty den. Mela jsem jakoby boulo-pruhy pod jizvou a nad jizvou 🙂 casem to splasklo, ted jsem necelych 11 mesicu po a jizva za celou dobu bez problemu a v podstate neni videt. Neman ani necitilivou jizvu ci okoli.
Co mi podle me pomohlo 🙂 nosila jsem od porodu i doma celkem cca 3 tydny sitovany kalhotky Mollipants od Hartmanu - jizva krasne vetrala stale a byly i pohodlny 😀 jen jsem masirovala jemne sprchou celou tu dobu, zadna kosmetika natirani, nic. Pozdeji az po sestinedeli jsem jen obcas kdyz jsem si vzpomela delala jemne tlakovou masaz okoli jizvy - jemne promackavani. A asi jen 3x natrela mesickovou masti. Zkusila jsem i na 2 dny Hemagel pod velkou naplast cca mesic po porodu a bylo to prijemny.
Podle me hodne pomohlo, ze jsem ji nechala na zacatku tak dlouho dychat 🙂
Drzim pesti at cvrcek krasne roste a vse je v poradku 😵

furka
autor
8. črc 2014

Děkuju, já taky pořád sprchuju vlažnou vodou, nějak to nebolí, už jsem byla i na procházce , courala bych, ale musim odpočívat. Hlavně děkuji všem co nám drží pšstí aby to naše maličká zvládla, doufámm, že jo :-*

renca_hanych
31. črc 2014

@furka jak se daří Vám i Vašemu miminku? doufám že je vše dobré! písněte do IP, mě blbne koník, IP mi nejde otevřít 😒

pav_la
31. črc 2014

@furka Moc Vám i Vašemu miminku držím palce. Určitě to Vaše děťátko zvládne. Mlíko se také spustí, chce to opravdu odsávat pravidelně po 3 hodinách. Já mám dvojčata narozena 25+2, jeden měl také 650 g a druhý 760 g. Takže vím, čím procházíte. Držte se!

pav_la
31. črc 2014

A k té jizvě. Mně se v v jedné půlce vytvořila nějaká tekutina, byla jakoby vystouplá a měkká na dotek. Asi to nějaký zánět byl. Já jsem to teda vzhledem ke svému psychickému rozpoložení odmítla řešit a tekutina se za pár dní vstřebala. Ale do dnes mám tu půlku jizvy ošklivou a hodně viditelnou. Druhá půlka není skoro vidět.

furka
autor
10. srp 2014

@pav_la Dobrý den, děkuju. Malá má k dnešku 1150gramu a je na Cpapu, drží se dobře kočička statečná. A vám přeji hodně stesticka, je super ze jste to zvladli a neni nic krasnejsiho nez videt vyrustat sve deti :-*