Afty. Jak se jich zbavit?

kmotrice
23. led 2011

Ahojky holky, já vím že to sem asi nepatří, ale nemohl by mi někdo poradit jak se zbavit aftů? Herbadent mi nezabírá a na nic jiného jsem nepřišla. Moc děkuji.

indiankat
23. led 2011

nevim cemu rikas herbadent, ale nam davali fialku, hlavne opatrne jestli jde o decko, s dcerou jsme skoncili na kapackach ve dvou letech, protoze prestala jist a pit kvuli aftum ☹ mela uplnou dehydrataci

m.pod.
23. led 2011

Ahojík,mi sme měli fialovou vodičku,hlavně bacha na oblečení,nejde viprat ☹,vždy sem jí vitřela pusinku a za 2-3dny bilo po aftíkách.Nám vždy zabrala.

mmmk
23. led 2011

Propolisova tinktura 😉

betuse
23. led 2011

Ahojky, mě pomáhá preventivně každodenně brát vit B-komplex
jinak jsem si naposledy koupila v lékárně gel, bohužel si nevzpomenu na název, a ten se nanášel přímo na aft, chvíli to štípalo, ale pak byl na delší dobu klid, aft to znecitlivělo.......ten se mi osvědčil
...také se doporučuje kloktat sůl, nebo na menší aft na chvíli přiložit větší zrnko soli a nechat vypálit
.

sarlotta
24. led 2011

To chceš pro sebe nebo pro prcka ? doporučuju kamistad - obsahuje lidokain-znecitlivuje a je určený pro kojence při prořezáváná zoubků. Já ho použila i když mi rostla osmička🙂)) stačí opravdu malinko nanést.
U dětí je první kontakt s virem bouřlivý, pokud kojíš snáší to lépe a mlíčko pomůže afty dohojit.
Jinak jako prevenci zkus šalvěj léčí a chrání sliznice..florsalmin-kloktat, vyplachovat ústa.

shaula
24. led 2011

Nedávno byla o aftách reportáž v Sama doma a tam doktor říkal, že léčená afta (nebo aft?) trvá týden, neléčená 7 dní... Že všechny ty vodičky jsou víceméně jen na znecitlivění, ale proces hojení to nijak výrazně neurychlí. Já taky používala Herbadent, pak jsem ho nějakou dobu nemohla sehnat, tak teď dávám jen Betadine... (pro sebe, mám s aftami problém už dlouho).

sofinulik
24. říj 2012

Mundisan gel

smisek24
24. říj 2012

aloe vera gel,

lindaaax
24. říj 2012

Dnes jsem to stejné řešila v lékárně - mám vitamíny Bkomplex + riboflavin, od bolesti Calgel (co se maže dětem na zoubky), tím se natře afta. A dozvěděla jsem se, že pokud mě afty trápí opakovaně, tak jít k MUDr., že jsou to na antibiotika (speciální). Teď jsem jedny dobrala na zánět průdušek ☹ Ten Florsalmin, jak tady už někdo psal, je také velmi dobrý. Řešení pro mimi nevím, toto je pro dospělé.

honzulka
24. říj 2012

Prý pomáhají borůvky nebo borůvkový kompot a kloktat třeba heřmánek... 😒

terezale
24. říj 2012

Ahoj, holčička nedávno na afty dostala taky tu fialovou vodičku plus doporučení jíst borůvky či borůvkový kompot a dávali jsme také B-komplex. Já se vždy se nadopuju vitamínem B - používám Pangamin Glukavin, který navíc obsahuje hlívu ústřičnou na podporu imunity.

very
24. říj 2012

AHoj, já možná poradím..trpíme na afty hodně, můj otec, já, můj syn..stačí stres, ale také imunitní problém..dělali nám imunologické testy, brala jsem dlouhodobě B, mazala všemi možnými gely, mastičkami, byla celá fialová, kloktala jsem bylinky, alkohol..po x letech jsem narazila na Urgo - Afty. Koupila jsem to hlavně kvůli synovi, ten se natrápí strašně. Kolikrát mu dám i paralen, aby vydržel, já sama beru Brufen, když je nejhůř..ani jeden z nás se při tom normálně nenají.. A teď to Urgo, musí se vydržet prvotní pálení, ale udělá to film a výrazně, skutečně výrazně to zkrátí dobu hojení, tiší to bolest. Normálně mám aft i 14dní a tohle mi to zkrátí na 3dny. Můj tatí chodí vždy s prosíkem, ať mu to namažu..ještě si to nekoupil 🙂) Může to používat celá rodina, protože je v tom nějaká dezinfekce, takže si nic vzájemně nepřenesete. Nesmějí to užívat děti do šesti let.. Zkuste to, třeba to pomůže tak moc jako u nás.. A dejte vědět 🙂)

anetadr
24. říj 2012

genciálka

monad
25. říj 2012

přesně, gel na zoubky s kombinací ganciálky nám pomohl!!!! měli jsme teploty 39+ a za 4dny nemáme nic..tak hodně štěstí 😀

krystyna098
30. kvě 2014

Mě pomohlo když se mi na něj přítel udělal. Zmizel asi za 3 hodin