Afty u malého dítěte, co na ně pomáhá?

kvapca
21. říj 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co pomáhá na afty u téměř ročního dítěte? nechce spát a ani jíst. díky moc

berynka
21. říj 2013

dala bych odvar z heřmánku a mazala něčím, co pomáhá i při růstu zoubků, aspoň to trochu uleví od bolesti
@kvapca

butterfly
21. říj 2013

Ze všeho, co jsem kdy zkoušela na afty, mi nejlíp zabíral Calgel, který je určený právě pro bolesti při prořezávání dětských zoubků.

power700
21. říj 2013

Denisce zabral jedině Aloclair gel, bylo jí 10 měsíců, když ji to postihlo a nechtěla vůbec nic.. (spát, jíst, pít ☹ )

helcenka
21. říj 2013

@kvapca - vytírat pusinku tyčinkami Pagavit, nám zabírají na 100%. Za 2 dny afty nebolí a za další 2 dny jsou pryč.

uztotakbude
22. říj 2013

Úplně nejlepší co může člověk pro sebe nebo své dítě udělat při aftech je návštěva ORL. Já na afty trpím strašně. Mám spoustu zdravotních problémů a problémků, protože mám oslabenou imunitu. Když přijdou afty, můj největší měl průměr jako pětikoruna, tak jdu na ORL, doktorka mi ten aft tzv. vyleptá nějakým roztokem, na aftu se udělá bílá vrstva, která to překryje a aft v tu ránu přestane bolet. Když je aft menší, stačí to udělat jednou a prakticky to přestane bolet a velmi to urychlí hojení. Když je aft větší, tak se třeba za dva dny ta vrstvička toho bílého naruší a aft začne zase bolet (je ale menší) a tak jdu znova. Na podruhé už to stačí, víckrát tam nemusím. Za návštěvu doktorky dám 30,- Kč a pomůže mi to okamžitě. Za všechny ty úžasné gely z lékárny dám přes stovku a když mám aft na tváři zevnitř apod., tak to tam nedrží, otře se to o zuby a prd z toho.

luthien.k
22. říj 2013

@kvapca Citrovital na potírání, posilování imunity (vit. C, vit. D, omega 3 nenas. kyseliny - rybí olej a probiotika).

kvapca
autor
22. říj 2013

dámy díky moc, vaše rady předám dál