Afty v pusince

hannafri
6. lis 2018

Dobrý den. Prosim má některá maminka účinný lék na afty v pusince dítěte? Syn měl kaz na zoubku a tím, jak si stále strkal ruky do puse, udělaly se mu na horním patře afty. Ale velmi mnoho. Bolestí nejí , celou noc pláče. Byl nám doporučen Kamisrad. mundisal použit nechci, obsahuje lih a hrozně pálí. Na takové množství aftů v pusince by se zbláznil bllestí. Gencianka nebo co poradíte, ať se bobkovi uleví. Moc děkuji

mousemilli
6. lis 2018

Ono je právě nejlepší ty afty "vyštípat" používali jsme propolis,jediný nám zabral, ony ty gely a podobně si děti slížou a moc dlouho nepůsobí.

hannafri
autor
6. lis 2018

@mousemilli dobrý večer. Děkuji za radu, propolis to také vypáli? Bojím se, že 1by mi pusu otevřel a pak už by to nedal.má 3 roky, protestuje proti všemu. Chápu , je to v takovém množství bolestivé i pro dospělé, natož pro malé dítě. Nejhorší je, že včera měl 1-2 malinké a dnes už velmi mnoho

zmrzlinka
6. lis 2018

Genciana a podávat studené tekutiny,studené např.jogurty a předání dávky.

mousemilli
6. lis 2018

@hannafri Ano,pokud si pořídíte v lékárně propolisovou tinkturu,taky štípe a nechává trošku zabarvení,ale je přírodní narozdíl od toho hnusu fialového genciánky. A hlavně pak využijete i na jiné neduhy, opary atd. Ale hlavně malému doplňte vitamín B! Nevadí že míň jí,on to dožene. Hlavně když už tak nic kyselého a dráždivého.Taky jsem se natrápila s afty u dcery když byla ve stejném věku ☹

simona_33
6. lis 2018

@hannafri syn ted taky mel, ale asi 3, jednu na jazyku dp ktereho se predtim kousl a taky jsem pouzivala propolis... Jde koupit bez alkoholu a ten nestipe. Mundisal jsem neppizila, mam i calgel kvuli volesti, ale u nas to nkpnec tak vazne nebylo.... Nicmene uprimne... Syn nechtel ani ptevrit pusu ten prvni a druhy den. Jedl jen jogurt.... Hlavne aby necp jedl, dejte mu cokoliv. Cetla jsem na netu, ze davat studene a kase, treba bramborovou... A kamoska hned psala at to nedelam, ze se to na ty afty lepi a desne to boli.

simona_33
6. lis 2018

@hannafri a jeste jak tu ctu vitaminy... Ja cetla B a zinek, nakpnec jsem nasla sirup martanci s pomerancovou prichuti, kde je zn a b... Syn je ale. Mensi a tabletku by nesnedl, takze ja hledala sirup.... V tabletkach je asi vetsi vyber.

nukyna
7. lis 2018

@hannafri Jestli ma aft plnou pusu tak radši zajděte k doktorovi. Cca před rokem jsem u syna taky řešila a nakonec z toho byla aftozni stomatitida a dostal antibiotika a Calgel (pomáhá na bolest), gencianu doktorka rezolutně zavrhla, že se do pusu nesmí dávat, že je prej toxická (dost mě tím překvapila ale určitě ví víc než já 😊)

irena1111
7. lis 2018

@hannafri potřít Herbadentem - to bude také pálit a nebo hodně pomáhají zavařené borůvky