Aké lieky môžem užívať, keď kojím?

lenciatko
3. led 2008

Mam 2mesacnu dcerku a kojim. Uz asi 3. den ma boli hrdlo a zacina soplit. POtrebovala by som sa toho co najskor zbavit, pretoze mam furt strach, aby odo mna mala nieco nechytila. Ake lieky mozem bezpecne uzivat????

pipisek
3. led 2008

v pořadu ČT Sama doma byla někdy před Vánocemi laktační poradkyně a právě tam odpovídala na podobný dotaz jedné maminky. říkala, že se můžou tak 4 paraleny za den a může se i ibalgin 200mg. mluvila o tom, že takové dávkování miminku neublíží a že je to lepší, než když to maminka přechodí a pak se jí to vrátí a musí dostat atb.....
já když byla těhotná a mělaj sem virozu, tak mi dr. doporučil také paralen, 4x1 tabletu denně a na bolest v krku smí těhotné cucat septisan a hexoral. takže si myslím, že v těhotenství a v kojení to bude stejné a toho paralenu a cucavýc pastilek bych se nebála. malá by snad nic chytit neměla.
jo a na bolest v krku je výborný tvarohový zábal. dáš na kapesník studený obyčejný měkký tvaroh co je v kostce a dáš to na krk a igelit a šátek. nech to tam tak dlouho, dokud se tvaroh nebude drolit a nebude vyschlý. takže určo 3-4 hodinky a celou noc taky.
tak se brzy uzdrav

susik77
3. led 2008

nenciatko: mozes si este davat sprej do nosu na zvlhcenie-napr.mar, al. neco podobne.ak by sa to zhorsovalo, je vyborny do nosu aj do krku Bioparox spray-je to lokalne antibiotikum v spray, je volnepredajne a mozu to aj tehotne a zeny ktore koja. Hlavne si nedavaj salviove bonbony-salvia-salvej zastavuje laktaciu ☹

amina
3. led 2008

Tak mě zase šalvějové bonbóny zabíraly na bolest krku parádně. A to jsem je užívala několikrát. Nemyslím, že zastavují laktaci, já kojím bez problémů už 11 měsíců.

lenciatko
autor
3. led 2008

jj, ten Bioparox som nakazala dnes manzelovi kupit. Inak cmulam Islu - pisu na letaku, ze mozu ju aj kojace zeny. A skusim nasadit aj ten Paralen.
Hlavne mam furt strach, aby neochorela mala. Normalne po dome nosim tu rusku lekarsku. 😀

kajina345
3. led 2008

Minulý týden jsem měla chřipku. Nejdříve jsem měla jen kašel. Na ten jsem užívala jitrocelový sirup a byl. čaj. nejdříve to přešlo, ale po 14 dnech se mi to vrátilo s horečkami 38 - 39,4. Pediatrička mi řekla, že mohu parelen, max 4 denně po dobu 3 dnů a mám hodně pít, cca 5 litrů denně. Pokud by mi horečky a příznaky nepřestali do tří dnů, tak pro atb k obvodní doktorce. Naštěstí mě horečky polevily.
Hlavně je důležité pořád kojit, protože miminko dostává přes mléko protilátky, aby také neonemocnělo. Malý to ode mne skutečně nechytil, manžel bohužel ano.

lenciatko
autor
3. led 2008

kajina - to je super, ze miminko neochorelo. Ako ja viem, ze je dolezite, aby som kojila. To aj robim. LEn predsalen, tieto humusiny su raz kvapockova infekcia a prenasa sa to vzduchom, takze nikdy si clovek neni isty, ci to male nechyti. Ale vdaka Bohu, zatial sa Vikinka drzi.

susik77
3. led 2008

inak, aj ja som mala pred mesiacom hnusnu virozu, horucka 39 ale inak nic, len mi bolo nanic...chvalabohu mala bola v poho ja som na to zobrala asi 3 panadoly

lenciatko
autor
3. led 2008

susik, tak to je fakt super, ze ti Veruska neochorela. Dufam, ze aj Vikinka to prezije v zdravi. 😉

jitka83
3. led 2008

Ahoj, já už sice nekojím, ale vím, že ženský berou homeopatika. Když sem byla těhotná, tak na bolení v krku sem cucala pastilky Propolki a do nosu sem si kapala Pinosol. A na ten krk sem si dělala zábali z vařených brambor s heřmánkem. Normálně si uvaříš brambory, rozšťoucháš je a do toho dáš heřmánek a můžeš přidat i tvaroh a to si dáš do kapesníku a na krk. Mě to vždy hodně pomáhá. 😉 Tak přeji brzké uzdaravení. 😵