Alergie na chlad u dospělých

blanka.k
14. led 2013

Pěkný večer,
od vánoc mě trápí nepěkná věc, tak pátrám po podobně "postižených" ...na nohou a obličeji se mi objevují flíčky jako štípance, které postupně natíkají a vypadají jako popáleniny od kopřiv, někdy se to "slije" do velkých ploch, strašně to svědí a já vypadám naprosto příšerně. Napřed jsem podezřívala komáry, při velkém počtuně jakou jinou havět, no nakonec jsem skončila na alergologii, kde podle předběžných testů nic nenašli. Co jsem však vypozorovala, nejvíc se mi to dělá na místech, která jsou po pobytu venku nejstudenější (na nohou kolena a kolem zadku + obličej), většinou to přijde po cca 30min. venku.V pátek po 2 hod. venku mi natekla i oční víčka, a obličej jsem měla strašný 😅 Bohužel nateču i když jedu třeba autem nakoupit, stačí chvilka venku před domem a pak na parkovišti supermarketu a v obchodě začnu "pupínkovatět"....
Dnes jsem to říkala alergologovi, nějak se na to netvářil, že spíš mám nějaký jiný "vnitřní" problém.Naštěstí na to zabírá Zyrtec, ale cpát se pořád chemií se mi nechce (ale lepší než strašit v MHD spolucestující 😅 ). od něj jsem šla ve vánici na tramvaj, pak čekala na přestupu na bus a 10 min.pěšky domů...no a už v tramvaji jsem cítila jak mi pálí obličej a svědí kolena, no doma samozřejmě už jsem byla samý pupen 😔 trochu to polevilo, odpoledne jsem šla pro syna do miniškolky, taky krásná vánice, zima, takže doma jsem měla zase stehna slitá 😅 Teď večer jsem zase ok. Včera jsem byla celý den doma, a ani pupínek....den předtím jsem byla s malým na kluzišti a opět mě to chytlo....každopádně mi přijde, že pan doktor se na to moc netváří, že by to bylo jen z chladu, takže mám dietku, léky.... 😅 Jsem na RD, takže se synem musím každý den na 2, 3 hodiny ven, do toho pracuji na ŽL s lidmi, naštěstí mi to teď vycházelo, že klienti došli, když jsem předtím byla pár hodin doma a "neosypaná" 😅
přikládám foto, snad vás moc nevystraším , ale takto se mi osypou celé nohy, obličej, takže jak z hororu. 😅

2014petra
30. led 2014

Dobrý den. Taky se mi dělaly takové červené skvrny na nohou, měla jsem potravinovou alergii, jakmile jsem snědla něco
co mé tělo nechtělo přijmout, naskákaly mi takové pupeny a někdy mi i otíkaly víčka u očí. Musela jsem užívat
stále Aerius a v případě silné reakce Prednison, ten jediný mi pomohl, že mi pupeny zmizely. Udělali mi na alergologii
testy a vyšlo mi hodně potravin, na které jsem negativně reagovala.
Odeznělo to samo, dnes zase jím všechno a jsem naštěstí bez reakcí.
Přeji, ať Vám brzy příjdou na příčinu Vašich potíží a budete v pořádku.
S pozdravem
Petra

terezie22
14. únor 2014

dle mého názoru je to kopřivka... měla jsem jí taky a vypadalo to úplně stejně i ty příznaky co popisujete...

mimisami
26. bře 2014

ja sa ku Vám pridám tiež s poznatkami o tejto chorobe, netýka sa mňa, ale už cca 18 rokov /počas ktorých poznám môjho manžela/ to prežívam s ním a môžem potvrdiť sú to strašné stavy, keď sa nervózny ako tiger v klietke v noci prechádza po dome, lebo nemôže spať. Pochodili sme už nebo-peklo-raj a nikde mu nevedia pomôcť. Dokonca vyskúšal už i alternatívnu medicínu a stále nič. U neho to pozorujem hlavne vtedy, keď mu akoby klesne imunita, to už vieme, že ho niečo "líže" a o pár dní je chorý. Dostáva sa mu to do štádia obrovských červených horúcich máp, ktoré strašne svrbia a bolia. Odznie to tak za cca 4 dni. Potom je chvíľu kľud a po nejakej dobe sa to zaje objaví. Nevieme prísť na to, čo to je spúšťačom, čo to vyvoláva a čomu sa vlasne vyhýbať. Tiež užíva lieky na alergiu + Fixit+spreje na astmu. Keď je to už na nevydržanie tak Prednison. Častokrát sa ráno zobudí na to, že má opuchnuté viečko ako po bitke, keď pracuje s nejakým nástrojom, napr. s kladivom tak mu spuchnú prsty, na bicykel nehrozí, to nemôže dať od sedanky dokopy nohy, celé mu to v sedacej časti spuchne. Testovali ho i na alergie, lepok a podobne, nič závažné sa neukázalo. Som z toho zúfala, lebo vidím ako veľmi mu to otravuje život, ale nedokážem mu pomôcť. Privítam každú radu, lebo ako sa vraví "topiaci sa aj slamky chytá" Ďakujem ☹

bechy111
19. led 2016

Zdravím všechny, četl jsem si všechno co tu popisujete a mám stejný problém, moc rád se s vámi podělím a zkušenosti s touto nemocí. Momentálně je mi 43 a poprvé jsem se setkal s touto reakcí v 37 letech, mil jsem si ruce a zjistil jsem že mě nějak pálí dlaně. Nejdříve jsem tomu nezačal věnovat pozornost ale pak se to začalo stávat častěji. Oblítal jsem plno doktorů a zjistili jen že mám reakci na chlad. V té době bylo léto ale stejně stačil malý vánek po ránu a otekl my ret a když jsem zmrzlinu tak i jazyk, jel jsem k moři a představte si že si tělo zvyklo na studenou vodu jen po stehna jak mile jsem se potopil po zadek a po ... tak my to nateklo a měl jsem puchýře. Vše se vyřešilo až po létu když mi moje lékařka předepsala prášky. Zavolejte mi a já Vám řeknu co Vám pomůže. 605786549 Michal

martina420
14. bře 2016
martina420
14. bře 2016

@martina420 Ahoj ,s chladovou alergii mám zkušenosti asi 5 let. Mám stejné projevy -svediva vyrážka někdy až fialové podlitiny které miznou až týden a otoky obličeje. Je to hrůza. ..Zabírají mi léky na alergii ale moc se mi nechce smířit s každodenním užívání léků. Bylo mi doporučeno užívat betaglukany (volně prodejné v lékárně ) a hlivu ústřičnou -ta je na posílení imunity. Doufám že to pomůže . . . .

bechy111
15. bře 2016

@martina420
Ahoj Doktorka mi předepsala Levocetirizen a beru jeden každý ráno a můžu normálně existovat. Vedlejší účinky nemám. Přeji ti aby se ti dařilo lépe Micha

fucipe
20. lis 2017

Moje dcera má chladovou alergii, ale ta když vyjde ven, nebo se na ní otevře lednička, tak jí nateče polovina obličeje a začne se dusit. Teď sháníme masku pro malou, aby jí absolutně nic neofouklo a mohla ven. Když chceme někam jet, tak musím malé omotat okolo hlavy deku, aby jí neofouklo. jinak hrozí otok obličeje a dušení a pak podání kortikojdového čípku. Zatím motol ani brno neví co s námi.

fucipe
20. lis 2017

@bechy111
moje dcera 19měsíců má toto od 2 měsíců věku. nemohu na ní otevřít ledničku, otevřít okno. hned jí nateče polovina obličeje a začne se dusit. prášky na alergii nezabírají. dát jídlo přímo z ledničky, či se v létě koupat neexistuje.
Snad nám něco najdou, aby mohla žít normální život. Již máme verdikt, že nám jí nevezmou do školky.

bechy111
21. lis 2017

@fucipe Dobrý den
Jsem moc rád že se jste se ozvali a moc rád Vám poradím. To je mi opravdu líto že vaše dcerka tím trpí už od malička. Chce to zajít za doktorem jestli může už užívat nějaké léky. Jak jsem už popisoval minule tak mě pomáhá Levocetirizin. Zde je odkaz: https://www.pilulka.cz/levocetirizin-actavis-5m...
Hned na začátku v popisu dole je napsáno dávkování.
Můžu jen říct že to funguje na 100% , předepsala mi ho moje obvodní lékařka a trefila se na první pokus. Před ní jsem byl v Praze u specializované doktorky a akorát mi dala prášky po kterých jsem měl další vyrážku, takže Vám můžu jen říct to . že nevědí přesně čím se to léčí a zkouší co na to působí. Já užívám levocetirizin už 8 let každé ráno 1x a můžu se i v létě koupat v bazénu a v zimě normálně chodím i ven, prostě normálně existuji. Byl bych rád kdyby vám tyto informace pomohli a klidně mi můžete i zavolat a zeptat se na cokoliv. Tel: 605786549 Michal Bechyně

bechy111
21. lis 2017

@mimisami
Dobrý den
Chce to zajít za doktorem jestli může už užívat nějaké léky. Jak jsem už popisoval minule tak mě pomáhá Levocetirizin. Zde je odkaz: https://www.pilulka.cz/levocetirizin-actavis-5m...
Hned na začátku v popisu dole je napsáno dávkování.
Můžu jen říct že to funguje na 100% , předepsala mi ho moje obvodní lékařka a trefila se na první pokus. Před ní jsem byl v Praze u specializované doktorky a akorát mi dala prášky po kterých jsem měl další vyrážku, takže Vám můžu jen říct to . že nevědí přesně čím se to léčí a zkouší co na to působí. Já užívám levocetirizin už 8 let každé ráno 1x a můžu se i v létě koupat v bazénu a v zimě normálně chodím i ven, prostě normálně existuji. Byl bych rád kdyby vám tyto informace pomohli a klidně mi můžete i zavolat a zeptat se na cokoliv. Tel: 605786549 Michal Bechyně