Alergie na kathon CG, trpí jí někdo?

faflina
2. bře 2013

prosím najde se tu někdo takový kdo trpí touhle kontaktní alergií?? jen připoměnu že Kathon CG je konzervační látka používaná v kosmetice a průmyslu! Dále jsem alergik na chrom, kobalt, formaldehyd, nilk a už zmíněný kathon CG.

pussinka
2. bře 2013

Ahoj, mám silnou alergii na kathon CG. Vím ze je takových lidí malo, takže mě potešilo ze v tom nejsem sama 🙂

monikk
17. bře 2013

Pripajam sa kobalt, kathon CG a nikel...mam postihnute najma ruky...uz som z toho zufala...Skoro v kazdej kozmetike je kathon...

faflina
autor
24. bře 2013

@monikk
@pussinka jé ahoj holky, to jsem teda taky ráda, že v tom nejsem sama, já co mi alergii zjistili mám docela klid, jen mám ty ruce docela suché. ale exém se mi neudělal. měla jsem hodně exémy, už asi 5-6 let, nikdo mi nedokázal pomoct, až jsem začala trpět i na spodní části těla, na pipce, po umytí děsné pálení a svědění, prostě hrůza, na gyndě řekl, že je to v piřádku, ale pálel mě i ten jeho lubrikant. sice kathon neobsahoval, ale už to bylo asi hodně podrážděné. Hned jak mi řekli na kožním na co mám alergii tak jsem vletěla do sprchy a koukala jsem na všechno co tam mám, a ten sajrajt byl úplně ve všem a protože jsem během testů musela vynechat xyzal byla jsem olezlá i na nohách prsách, pod prsama. šílené. mám tu alergii na +++, což je docela hodně. zjistila jsem že v kosmetice NIvea to nebývá, ale třeba dove to používá. co používáte vy ve sprše za kosmetiku, dětská je taky dobrá, ale musí to být třeba taky nivea, a co intim gel. viděla jsem že třeba v laktacitu to je, což mě docela překvapilo. co nádobí?? umýváte v rukavicích nebo v Jaru to není, ale třeba v puru a třeba albert na nádobí to má, mám to zrovna koupené, a tak myji v rukavicích. taky prací prášky, zjistila jsem že v tekutých je to snad všude, tak jsem koupila lovelu a hold musím takhle, a co aviváže, našli jste nějakou bez toho kathonu??

faflina
autor
24. bře 2013

@monikk jak vypadají tvé ruce snažíš se dodržovat a hlídáš si složení kosmetiky?? já měla takové hodně svědivé vodnaté pupínky, které se šířily neskutečnou rychlostí, jak jsem si je rozškrábala zasušily se a byl klid, ale bylo to furt dokola. byly to šílený stavy, že jsem si ruce chtěla opilovat pilníkem na nehty či šmirg papírem, pak jednu dobu jsem si říkala, že by mi bylo lépe bez ruk, byly hodně oteklé a bolavé. pak mi kžní napsala xyzal a od svědění byl klid-tak jsem to nějak přežívala, ale pak začlo to i pálení toho spodku a to jsem zase musela řešit a to radikálně, s manželem jsem už nemohla ani spát, byli to jen nervy a hádky, on mi nevěřil že mi něco je, a já jsem byla naštavá že dělá jako by to nemohl vydržet. no co vám mám povídat.

monikk
24. bře 2013

Ahojky faflina, ani mi nehovor nic ine nerobim len citam zlozenie. Tiez som mala najskor "pupinky" vodnali, opuchli a nakoniec mi zacala praskat koza, ale tak moc, ze len pri zohnuti prstov sa mi urobili hlboke prasliny. Aby som sa moc nerozpisovala tak saponat na riad v rukaviciach /rozbijem co sa len da/ k tym intim Avon gel ten priesvitny. Ozaj dala ti kozna zoznam, pretoze kathon sa v kozmetike pouziva pod roznymi nazvami ak nie preposlem ti....inak mne sa ruky ukludnili i po naneseni fenistil gelu urcite ho pri detickach mas doma. Nuz a jarisov roztok davala som si ho ako obklady.Na nete pisala jedna kocka, ze jej ho predpisal doktor na gynde. Ak zistis nejaku avivaz prosim daj vediet. Nejak si neviem predstavit, ze by mi pradlo nevonalo...pa pa

pussinka
24. bře 2013

Ahoj holky,
Dám vám tip na avivaz, používám jí léta. Jmenuje se Ecover a prodává se v bio obchodech se zdravou výživou. Ta se žlutým víčken voní nádherně. Bohužel ma vyšší cenu, ale da se naředit, určitě budete spokojené.
Jinak co se týče kosmetiky tak vše striktně dodržuji, jinak mám na obličeji fleky a vše mě hrozně stipe. Osvědčila se mi se mi Bioderma, Avene, Sebamed. Dobré jsou i stoprocentní oleje k mazání na tělo. Tekute gely na praní jsou problém, peru v prostředcích z Německa, doporučila mi to moje kožní lékařka. Nebojte se toho, vše se da sehnat přes internet. Nejlepší prášek je Weiser riese. Po něm jsem nikdy potíže neměla. Pořídila jsem si myčku, takže nádobí skoro nemyju ale pokud je třeba mám taky přípravek značky Ecover, je to jak jar, jen bohužel dražší.

faflina
autor
24. bře 2013

@monikk
@pussinka tem seznam od kožní no nevím, něco mi samo dala. ale klidně mi to přepošli budu jen ráda. JJ fenistil gel jsem si te´d na to koupila, ale moc ho nepoužívám, spíše promazávám a super krém na ruce se mi hodně hodně osvědčil ten červený od garnier http://www.nakupnicentrum.cz/kosmetika/krem-na-... tenhle mi hodně vyhovuje. jak cenou tak kvalitou. holky poprosím vás pokud dáte doporučení na tu aviváž bio máš třeba
@pussinka odkaz?? u nás je jen jeden obchod se zdravou výživou, ale je to jen o jídle. nevíte zda ta aviváž je třeba nějaká bez kathonu v drogerii DM? Nebo jestli jí třeba má ten silan bílej pro miminka, musím se mrknout do obchodu.

jinak jsem si taky zjistila, že když třeba DOVE sprcho. gel to má. že třeba stejná řäda, ale kondicioner to nemá, nebo vůně sprcháče dermakolu jí také má jen něco, a třeba jinej jstejnej jen jiná vůně a byl v pohodě, teda pokud se tam neukrýval pod jiným názvem, já ho teda hledám pod názvem chlormethylizot­hiazolin a methylizothia­zolin jinačí názvy nevím, setkali jste se i s jinými?? na té kosmetice a chemii???

Jinak ty ruce mě taky praskají do hloubky, na ty obklady je to co???
@monikk slovensky to nějk nemůžu přeložit do češtiny 😀

monikk
24. bře 2013

Prepac faflina, obklady t.j. na vatovy tampon nalejem jarišov roztok a necham na prstoch 20min posobit. Ako som uz spominala vraj je dobry aj na zenske problemy ....

pussinka
24. bře 2013

Já vůbec tuhle komerčně nabízenou kosmetiku nepoužívám. Nevěřím tomu, jedu ve vyzkoušenych značkach z lékárny, sprchove gely nepoužívám, zbytečně to vysuší kůži. To co je v reklamách jsou jen triky obchodníků aby měli velké tržby. Lepsi je kůži zbytečně nedráždit.

faflina
autor
25. bře 2013

@pussinka no právě mi prosím napiš odkaz třeba na tu aviváž. co třeba konkretně používáš místo toho sprcháče?? A co tvé potíže! máš nějaké a bereš na to nějaké léky??

pussinka
25. bře 2013

@faflina Mrkni se na internetu, stačí zadat do vyhledávače a zobrazí se ti to. Je to nejrozšířenější značka eko drogerie, myslím, že tohle mají dneska už úplně všude.
Místo sprcháče používám olej od Biodermy - Bioderma Atoderm, je to modrý průsvitný gel, prodává se v půllitrové flašce, ale cena je bohužel vysoká. Většinou se myju jen čistou vodou, tenhle gel používám občas.

verdav
6. dub 2013

ahojky , náhodou jsem narazila na vaše stránky , protože v 35 letech jsem získala na Kathon CG, tak sháním nějaké info. Můžete mi poradit vhodnou kosmetiku , prášek na praní a kde všude mám tento alergen hledat? Jsem celá nateklá , flekatá , rudá jak rak - zkrátka celý obličej mám samý flek a pupeny, a to vše z kosmetiky La roche posay . Můžete mi prosím poradit a pomoci .díky verča

anirij
27. dub 2013

Jednoho rána jsem se probudila a neviděla jsem na oči. Opuchlá a s červenými fleky v obličeji. Ležela jsem na kapačkách na kožním, kolem očí jsem se mazala mastí Opthalmohydrocortison a zbytek obličeje LOCOCID mastí.Na chvíli to zabrala , ale týden po propuštění jsem to měla zase. Minulý týden jsem byla v kožní ambulanci 4x. Svolali dokonce konzilium, protože nevěděli z čeho to mám. Nakonec se rozhodli pro testy. Na záda jsem dostala 30 náplastí a za 2 dny mně je sundali. Další den jsem si šla pro vyhodnocení a z těch 30 jsem měla 5 pozitivních. Právě na ten Kathon CG a ten je i v toiletním papíru, v krémech s UV , téměř ve veškeré kosmetice a v čistících prostředcích pro domácnost jako leštěnka atd. Obličej myji jen vodou a mám z lékárny na recept udělaný takový řidší krém a tím se promazávám. Byla jsem překvapená, že nás je tolik. Anirij.

verdav
28. dub 2013

@anirij
Taky se pídím po něčem co neobsahuje Kathon CG a našla jsem českou kosmetiku 2DERM. Perfektní , rychle se vpije do pokožky , vůbec nepoužívají konzervant Kathon CG , mají dokonce i barevný krém na obličej , ktrerý zakryje červené tváře a červené okolí úst.Pokud si tam napíšeš pošlou vzorky zdarma na vyzkoušení.Fakt super doporučuji.
Verča

pussinka
28. dub 2013

Ahoj holky,
Bioderma a La roche posay nikde kathon nepoužívají. Od obou značek jsem měla velmi mnoho výrobků a vše bylo v pohodě. Přímo mi to doporučovala moje kožní lékařka.

verdav
29. dub 2013

Ahojky, Po kosmetice La ROCHE jsem se nedávno osypala a skončila na kortikoidech , ač mi jí kožní lékařka doporučila. Nenašla jsem v jejím složení konzervant Kathon CG ale po denním krému a make - upu jsem byla calá rudá a samý velký pupuny na obličeji.Nyní jsem stále na kortikoidech , už 12 dní . Kathon CG má spoustu synonym viz.
http://www.epitesty.cz/downloads/pi_c009a.pdf
Na této stránce je spousta výrazů pro Kathon CG.
Verča

anirij
13. kvě 2013

Anirij- teď jsem se dočetla, že existujekrém PROTOPAN i pleťové mléko, které neobsahují žádné kortikoidy.Hned zítra se po tom v lékárně podívám. jeden výrobek stojí kolem 300 Kč. Já jsem včera už byla celkem dobrá a dnes jsem zase samý flek.Už mně to štve. Zdravím včechny takto postižené,

sarka04
11. zář 2013

Ahoj holky, já jsem alergická na Kathon, Lyral, parfémovou směs I. a II. Mě se osvědčila zatím jenom produkty od - Physiogel. Používám od ní sprchový gel a šampon. Včera jsem se odvážila koupit si od této značky i mleťové mléko a krém na obličej, tak uvidím jestli mi to nebude vadit. Tyto alergie už mám vcelku dlouho, ale nezačala jsem to ještě pořád řešit na 100% - prací prášek, aviváž a takové věci. Zanedlouho budu bydlet už možná sama, tak začnu používat to, co mi nevadí. Do teď jsem do toho nechtěla zapojovat mojí mamku, aby jenom kvůli mě nemusela používat o dost dražší přípravky. Jinak alergické reakce se mi projevují záněty na obličeji a těle, puchne mi okolí pusy a mám hrozivé svědění, nejvíce v podpaží. Pokud by jste mi mohl někdo poradit, tak bych byla moc ráda. Děkuji 🙂

faflina
autor
1. led 2014

Holkykoupila jsem si tento sprchac http://parfemy.sme.sk/index.php?id_product=6030...
Muzete se nekdo podivat na slozeni jestli nema v sobe tento alergen
Je divne ze v jonych z teto rady je a tafy neni uveden. Jenze me zacla svedit a hledam pricinu

gjad
29. led 2014

@faflina ahoj, chtěla jsem se zeptat, co používáš na alergii kathon ... Alergie se mi projevuje na rukách. Vypadá to jako ekzém. Nic mi nepomáhá ☹

faflina
autor
29. led 2014

Kozni pise belogent mast. Zabira dobre proti svedeni mam zirtec. A jinak se vyhybam vsemu kde ten kathon je. Po 5-ti letech co jeste nikdo nevedel co mi me to zacalo zlobil i tam dole. Hruza des. Krem na ruce musim mit lipobaze. Jinak se mi exem nekdy objeví ani nevim proc. Zrovna minuly tyden z jiceho nic proste obcas i bez priciny.

faflina
autor
30. led 2014

@gjad odpověď viz víše

kathonkacg
20. bře 2014

Ahojky holky .. Take jsem alergicka na kathon cg,, Muzu se zeptat jak to mate s dekorativni kosmetikou ? ( rasenky,stiny,,) Jeste jsem nenasla dekorativku ktera by mi nevadila a zacinam uz byt zoufala.. Nemate nejake tipy? Byla bych vdecna klidne jen i za rasenku ktera by mi nevadila,, takle si nemuzu dat na oblicej vubec nic a moc mne to mrzi ,kdyz vsechny ostatni kamaradky se lici ,, a hlavne me liceni atd strasne bavi a rada se o to zajimam a o to vic me stve ze ani tu rasenku si nemuzu dat.

faflina
autor
14. říj 2014

Ahojte holky prosím pod jakým názvem je ten kathon cg vyobrazen na výrobcích??? Já ho najdu vždy ale fakt jen vždy pod Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone. Jinej název a že jich je sem neobjěvila. Je to možné nebo se setkáváte i s jinými názvy díky moc"!!!!!!

lslukova
18. lis 2014

Ahoj, jsem taky alergická na Kathon. Nějaký seznam kosmetických přípravků obsahující kathon CG jsem našla na http://web.lfhk.cuni.cz/dermat/verze_cz/sekce_a... ale nevím, jak moc je to aktuální. Po prozkoumání veškeré naší domácí drogerie jsem jej vždy našla ve složení pod názvem Methylisothiazolinone, konkrétně ve sprchovém gelu Dove (modro bílý), pracích gelech Persil (i v sensitive variantě) a v krémech dětské kosmetiky Nivea sensitive.

radkasofr
8. pro 2014

Zdravím všechny,už pů§l roku se trapím s KARTHON CG,A STALE TÁPU,NĚCO MÁM OD EURONA ČESKÝ A MIXA,vyrážku mám stale a všude,nevim jaký parfém a kosmetiku atd,poradte děkuji RADKA 43let s třemi dětmi

faflina
autor
11. pro 2014

Kosmetika minedela problem jen adi napln do rasenky od rwginy na tubacha. Sprchovy gel sampony i kondicionery pouzivam uz jen od nivea. Bacha na telove mleko do sprchy od nivea tam kathon je. Tekute mydli pouzivam nivea. Ale radeji kupuju kostku. Jar je bezpecny ale bacha na pur. Vsechy praci gely a dokonce i avivaze redeji nepozivat. Praci prasek jedine opravdu v prasku. Nektery vlhceny toal. Papiry taky obsahuji kathon tak radeji nepoužívat. Kathon se vyskytuje taky hodne v cisticich do domactnosti. Takze lepsi je koupif rukavice. Jinak fakt furt jen ctu slozeni. Jinak to fakt nejde.