Alergie na roztoče. Jak se proti nim bránit?

krista
1. bře 2010

Ahojky,
jsem alergická na roztoče, prach + pyly, pelyněk, břízovité... Problém je v tom, že stále nevím jak se proti tomu účinně bránit, denně se budím osypaná (myslím si, že je to hlavně kvůli roztočům). Postel často převlékáme, luxujeme, pereme v antialerg. prášku, peřiny jsme vyměnili.

Můžete někdo poradit co dál?

nety
1. bře 2010

Kristo malá má alergii na roztoče a pyly,takže peřiny z dutého vlákana,často prát nejen povlečení ale i peřiny,vysávat matraci+celý byt.Zlikvidovali jsme většinu plyšáků,vhodné je i odstranit záclony a pokud možno nemít koberce.

susi157
1. bře 2010

ahoj krista,suhlasim s nety.moja dcera je alergicka na roztoce a pouzivame postelne pradlo len100percent bavlna a alergologicka-imunologicka nam poradila protiroztocove povlaky www.protecsom.cz osobne som na tej adrese nebola az teraz ma to napadlo ked to tu citam.

krista
autor
1. bře 2010

Nety koberec máme jen v ložnici, každopádně se ho chystáme zrušit, ty záclony a závěsy asi taky no, i když to tady bude dost neútulné, ale nedá se nic dělat. Malá se taky často osypává a má ekzém (zatím bohužel nevíme z čeho, takže se taky děsím té alergie). Co se týče toho vysávání, snažíme se, ale kolikrát mám pocit, že po vysátí se to ještě zhorší 😖 Ještě by mě zajímalo jestli máte nějakou speciální podložku na matraci? Koukám na net a je jich spousta, takže se v tom nevyznám co je pro alergiky a co "jen" tak. Našla jsem teda jednu asi za 3tis. + povlaky na povlečení kolem 5tis. docela síla.

krista
autor
1. bře 2010

Jé Susi děkuju, nevšimla jsem si předtím tvého příspěvku. Půjdu se na to podívat 🙂

susi157
1. bře 2010

ja som tiez pozerala je to drahe ale pri takych problemoch co pises tak by som vyskusala.dcera uz rok a pol uziva tabletky stav sa jej zlepsil ale co sme dali za tabletky a za navstevy lekarky tak sme ich uz mohli mat.

nety
1. bře 2010

Kristo matraci ani povlak nemáme.Polštář a peřinu jsme kupovali v Jysku,mají speciální antialergický.Ono i tím vysáváním se prach rozvíří a lepší je setřit namokro podahu.Dojdi si na alergo a tam Ti dají příručku jak bojovat s alergeny a upravit domácí prostředí.Jo a ještě něco-k alergiiím na pyly mohou být i přidružené alergie,tzn že třeba v období květu lípy můžeš být alergická na určitý druh koření,ovoce(ted jsem to jen plácla,nevím přesně jak se alergeny pojí dohromady,ale toto si taky zkus zjistit,nebo se informuj přímo alergologa)

krista
autor
1. bře 2010

Susi já si budu muset prvně asi "vydupat" u dcery ty testy, jsou jí teprve dva roky, takže nám je nebudou chtít udělat, že jsou neprokazatelné 😖 já samotná to nějak přežiju, když je hodně zle tak mám doma taky prášky, proti svědění účinkují celkem rychle. Ona bere ráno Zyrtec, ale to mi přijde prd platný. O těch povlacích určitě budu uvažovat, ještě teda asi zrušíme všechny ty lapače.

Nety já už o tom hodně četla, na alergologii mi to zjistili teprve před měsícem cca, spíš mě zajímalo co mají lidé vyzkoušeno v praxi, co třeba fakt maji pocit, že pomohlo. Ty přidružený alergie to je síla, to by mi tak scházelo, to už bych na to asi nikdy nepřišla 😅 🤐

monkula
1. bře 2010

aho jKrista, aj môj jarko má alergiu na roztoče, u nás zatiaľ pomohlo vymeniť mu vankúš za plnený molitanom ,nie perím, ako mal doteraz.... berie ZODAC a na jar a na jeseň Broncho Vaxom.. Alergiu nemá silnú, takže sa mu oveľa polepšilo, resp. uvidíme na jar....
Ale videla som raz reklamu na nejaký sprej, ktroý sa nastrieka na perinu, alebo hocikam a ten ničí roztoče, ale nespomeniem si na názov... 😝

susi157
1. bře 2010

ty testy je dobre spravit aby ste naozaj vedeli na co je alergicka.po dvoch rokoch by mali bez problemov urobit testy.mojej dcere robili ked mala 2,5roka.

leniciatko
1. bře 2010

ahoj,aj ja mám alergiu na roztoče. našťastie len na tie. chodím k alergologovi,lebo som mala stále upchatý nos, stále kvapkala sanorin,nasivin...atď.....
až minulý rok sam sa nas.... a zaklopala na dvere. hned spravil kontaktné testy, napísal ceresu tbl., nasofan do nosa. objednala v lekárni kvapky pod jazyk- staloral-to je na aktívnu imunizáciu, ale,hlavne je mi božsky výborne.... 😵

leniciatko
1. bře 2010

zle som sa vyjadrila- staloral-sublingválna desenzibilizácia. 😅

vergelka
4. kvě 2010

Proti roztočům jsou i účinné výrobky, třeba: Prostředek do vysavače proti roztočům – speciální přírodní granulky zabrání dalšímu vzniku a šíření roztočů ve Vašem vysavači. Obsahují pouze přírodní extrakty. Navíc, stojí jen 99Kč. Ráda napíšu název výrobku. Info na mejlík: dzofek@seznam.cz

jenny2009
12. pro 2010

@vergelka
ahoj rada sa dozviem nejake infosky o tom spreji dakujem.

monaart
7. čer 2011

ahojte ..rada by som sa opytala..aj mojmu 3rocnemu synovi vystupili testy 10x vyssie ako je norma,vraj sa mu rychlo vyvinuli protilatky hl, na roztoce...odporucili mi kupit vysavac s HEPA filtrom..poznate ich?ak mate dobre skusenosti, poradte..aj na IP. aby to nebola "reklama" ale surne zhanam, neviem ci je lepsi ten umyvatelny filter...alebo na vymenu filtra.to umyvanie sa mi zda zdlhave..a nove zase dost drahe...neviem ako dlho vydrzi 1 filter..no proste uvitam rady,inak maly berie tiez ZODAC ale sa mi zda po nom zurivy..mame totiz od malicka problem s hyperaktivitou ktora je takmer potvrdena..takze homeopatika
akoby sa "bili" s tymi kvapkami....ahojte

dj00850
16. lis 2011

@monaart nerobim reklami a ni neprihrievam polievocku ale odporucam si dat odprezentovat tento stroj prezentacia sa da objednat priamo na strenake alebo aj umna je to bezplatne a jedna sa len o ukazku z realnym výsledkom ...... za vyskusanie nikomu este ruku neutrhli ...... 😎 http://www.luxforlife.sk/vyrobky/pre_ziarivy_do...

dj00850
16. lis 2011

@vergelka racej vymenim vysavac ako stale kupovat spreje alebo granule ktore problem neriesia

dj00850
16. lis 2011

@nety :D hej to vidavam pravidelne u ludi ze to robia ale ze by si tým moc pomohli :D 😅

bianka234
20. lis 2011

ahojte, moja dcéra má aler.na roztoče a vďaka desenzibilizácie jej vznikla astma, pokročila zo 4 krížikov na 6, a lekárka už s nˇou nemá čo spraviť, keďže takto zareagovala na liečbu, pribudlo jej kopa iných alergii vrát.psa a mačky takže pomaly jej zakazujem aj návštevy u kamošiek, lebo príde odtiaľ ako keby z úla vybehla. Žiaľ učíme sa s tým žiť, doma je to ok, ale inde s tým nič nespravím, ak máte tip na nejaký iný spôsob liečby ako lieky rada uvítam 😅

xlucia
6. pro 2011

@bianka234 ako dlho bola tvoja dcera na liecbe? moj syn s tym prave zacina

bianka234
6. pro 2011

@xlucia ahoj, no tušim prvé dve fľašky zvládala ale pri tretej prišlo prechladnutie a ten návrat k tým kvapkám potom to bol des prišli sme po 14 kv a museli sme uberať lebo ju svrbelo hrdlo a celé ústa, ostali sme na 2 kv a asi po 6t.takéhoto trápenia nám dr.kázala vysadiť, takže tak. želám vám zo srdca nech vám to pomôže, lebo je to strašné mať takéto stavy celoročne.

kaselka
13. pro 2011

@xlucia Ahoj, mojej dcére tiež zistili okrem iného aj alergiu na roztoče. Žiadne alergické prejavy ale nemá. Preto by som sa Ťa chcela spýtať, či Tvoj syn (keďže začína s liečbou ako píšeš) nejaké príznaky má a čo to má byť za liečbu. Moja lekárka dcérke totiž tiež liečbu začať chce, no mne sa to zdá divné, nakoľko je malá a nemá problémy. Teda má atopický ekzém, ale ten som jej viac-menej diagnostikovala sama eleminač. testom a už 8 mesiacov je OK. Ja som skôr zástanca liečby bez liekov, teda pokiaľ to len možné je. Písala som tu aj otázku, no odpísalo dosť málo ľudí, aby som to vedela vyhodnotiť, tak budem rada keď sa ozveš a napíšeš mi na to aj svoj názor. Dík 😉

xlucia
14. pro 2011

@kaselka ahoj. moj ma na brezu, jablko, zemiaky, vaj. bielok, arasidy, psenicu......atd. menovat nema vyznam. vysledky ma otrasne, niektore parametre nemeratelne, IgE ma namiesto 200 az 1550. prejavy masilne, byva velmi zahlieneny, tazko dycha, kozu mal a niektorych miestach taku doriadenu ze nemohol sediet. ostatne zas nemenujem... preto som sa dala ukecat, ine mu uz nezabera, tak pevne dufam ze toto hej. je silny atopik, astmatik. liecba je taka ze tri mesiace po sebe bude brat kazdy mesiac 10 dni broncho vaxon, plus denne tie kvapky pod jazyk, to je starolar. ostatne lieky a inhalatory mu ostali

kaselka
14. pro 2011

@xlucia Ups, tak to mi je ho ľúto. To ten starší, alebo mladší synček? V takomto príp., by som asi ani ja nešpekulovala....a verila a dúfala, že sa to zlepší. A ten zdravotný stav sa mu zhoršoval postupne, alebo začínal tiež len atopiou?

xlucia
14. pro 2011

@kaselka starsi. neviem o pripade, kedy by stalorar bralo dieta mladsie ako 5 rokov. mladsi je na tom lepsie, ale tiez uz dostal broncho vaxon. stav sa mu postupne zhorsoval v takych skokoch.

kaselka
14. pro 2011

@xlucia Neviem či pomôže, no skús si prečítať tu zopár článkov o Omega 3 mastných kyselinách: http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vy...

kaselka
14. pro 2011

@xlucia Díky za rýchlu odpoveď ja tie lieky zatiaľ našťastie nepoznám. Tak nech sa ten zdravotný stav len zlepšuje a podarí sa to dostať do normálu.

kaselka
14. pro 2011

@bianka234, @xlucia Tak ako tak "guglim" nejaké knihy tak som pri tom našla toto. Zdá sa mi to zaujímavé tak Vám posielam link na pozretie možno aj toto by bola cesta liečby http://www.butejko.sk/index.php Prajem veľa zdravíčka 😉

monaart
9. led 2012

@bianka234
my riesime zatial homeopatika,,,a Zyrtec od alergologicky.

monaart
9. led 2012

@dj00850
vdaka kuknem neskor...