Amalgámová plomba, je možné ji ještě získat?

martinka2014
18. kvě 2014

Nevíte někdo, zda je možné ještě u zubaře získat takové ty amalgámové plomby a zda je ještě pořád hradí pojišťovna? mám 211 a vím, že dříve byly zdarma a platili se jenom ty bílé. potřebuji na horní stoličky a nechci platit za ty bílé, když stejně nebudou vidět. děkuji moc

petkula
18. kvě 2014

@martinka2014 amalgámy pořád hradí pojišťovna ale záleží na zubaři, jestli ti je udělá - nemají z nich totiž velký profit 😲
Hodně zubařů už dělá jen bílé plomby, protože se jim více vyplatí. Takže spíš se zeptej svého zubaře, jestli je ještě dělá.

anina32
18. kvě 2014

@martinka2014 Jj, záleží to na zubaři, ten náš třeba dělá výhradně jen bílé plomby a to i dětem na mléčných zubech. Takže se to pěkně prodraží, ale co máme dělat když všude jinde po okolí mají zubaři plno a nepřibírají ☹

xmarg04
18. kvě 2014

Muzes mit 3 druhy plomb, jak jsem byla poucena - bud klasicky michany amalgam na pojistovnu nebo "lepsi" amalgan z nejakych ampuli, predmichany, za mensi doplatek nebo klasickou bilou plombu za vetsi doplatek. Taky mam 211.

helcenka
19. kvě 2014

@martinka2014 - naše zubařka je normálně dělá a pojišťovna je hradí celé.

blahova_andrea
19. kvě 2014

naše zubařka dokonce amalgánové preferuje. když jsem chtěla bílou, tak mi ji rozmlouvala 😅

elennka
19. kvě 2014

@martinka2014 amalgámové plomby se stále dělají, mnohdy jsou trvanlivější než bílé, jak psaly holky, tak jsou klasické míchané nebo z ampulí.. jsem u VZP

martinka2014
autor
21. kvě 2014

já právě přišla na to, že většinou, když mi můj dr udělá bílou plombu tak mi ji po nějaké době mění, protože je pod ní údajně kaz. Ale vždy až po době, kdy bych měla nárok na opravu a nemusela to hradit sama. Když jsem byla před měsíce, pod bílou plombou se mi objevilo něco černého, dle mého kaz. podle dr je vše v pořádku a mám přijít za půl roku. to mi řekne, že tam je kaz a musí se dát nová plomba, kterou už si uhradím. co s tím mám dělat? tohle můžu řešit i přes pojišťovnu? asi těžko, co?

suzanna123
21. kvě 2014

@martinka2014 jaká je doba, kdy máš nárok na opravu? To leda, že by ti ten kaz neodstranil dostatečně, ne? Já bych doporučila změnu zubaře...

martinka2014
autor
23. kvě 2014

no já nevím proč mám zafixováno, že 6 měsíců? nevěděl by to někdo? nebo možná na pojišťovně? tam by to mohli vědět, ne?