Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Antibiotika na průjem - za jak dlouho zaberou?

michaltrinev
31. črc 2018

Ahoj holky od soboty mám průjem,večer mi da pokoj,pres noc mi je ale zima a cely den mám občasné křeče v břichu v části pod pupkem cele.Dostala jsem dnes antibitika po kterých nemůžu na slunicko a Hylac forte.Už necelé dvě hodiny průjem nemam a to jsem použila právě jen ten Hylac forte.Ale ty křeče mám furt,antibiotika tedy zdrejmne večer používat i tak mám.Ale chtěla bych se zeptat nemáte s tím někdo zkusenosti?Nevíte za jak dlouho zaberou asi a bude dobře?Diky

aselluska
31. črc 2018

Měli by ti v lékárně k antibiotikum dát na ně probiotika, to se stává často, mě je vždy nabízejí, řekla jsi v lékárně, že ho máš z antibiotik?

ter
Moderátor
31. črc 2018

@michaltrinev ahojky, to je teda neprijemnost zrovna v tomhle pocasi :( a kdyz ti davali ty atb, delali ti i vysetreni bricha? prohmatavali a tak? pokud ne a krece by neustoupily nb se horsily, radsi se k lekari vrat.
ten hylak funguje na obnovu strevni flory a prirozeneho prostredi (jako probiotika), takze je pravdepodobne, ze ti trochu pomohl. antibiotika by mela zabrat tak do dvou dnu, tak kdyby se to nelepsilo, tez budes muset k lekari znovu. pokud jsi je dostala dnes, tak je mozne, ze nezabraly. po nich by se ale stav mel pomalu lepsit, takze pokud se neco zhorsi nebo nezaberou, fakt si radeji znovu zajdi na kontrolu

klea81
31. črc 2018

Antibiotika ti průjem ještě zhorší. Většina střevních infekcí je virová. Probiotika, nebo kefír a kysané zelí.

victress
31. črc 2018

ATB na průjem jsem ještě neslyšela, mně vždy pomohla Smecta nebo Carbo medicinalis....

michaltrinev
autor
31. črc 2018

@aselluska já ho nemám z antibiotik,ale dostala jsem na něho antibiotika. Mela jsem pres vykend i dost nervy s přítelem,ale dnes mi u dr vyšlo CRP 28.Tak těžko rict

michaltrinev
autor
31. črc 2018

@ter ano prohmatavali,doktor ví i místa kde me přesně bolí.Je to v tom počasí na houby,navíc jsem dnes mela jet na dovolenou a bohužel nemuzu

michaltrinev
autor
31. črc 2018

@victress tady ty jsem dostala,ale taky jsem o nich dříve nevedela

obla
31. črc 2018

Na průjem spíš než ciplox je mnohem vhodnější Ercefuryl. Než bych začala jíst atb (bez výtěru na K+C) řešila bych to Endiaronem, Enterolem, Loperonem .. černý uhlí a hylac. Banán, suchar, rýže, dostatek vody. Brzké uzdravení.

ter
Moderátor
31. črc 2018

@klea81 neni to uplne tak, ze by atb nemohla na prujem pomahat. bakterialni infekce strev casto jinak nez antibiotiky nevylecis, navic jsou to casto ty zavaznejsi (napada me ted treba cholera, ale je jich rada a vyskytuji se i u nas). ale mas pravdu v tom, ze atb ve strevech vybiji i tu "spravnou" floru, bez ktere to taky neni ok :( je to proste slozite, pokud uz mas atb @michaltrinev, tak doktor asi vi, co dela. kazdopadne urcite k tomu ten hylak a muzes se zeptat v lekarne, jestli nemaji nejaka dalsi probiotika na doplneni - probiotika naopak pomahaji tomu, aby tam rostly ty "spravne bakterie" 🙂 at je brzo lip! 🙂

hancze
1. srp 2018

ATB u normálního neoslabeného člověka jsou obvykle i u bakteriální infekce k ničemu - jen prodlouží dobu vylučování bakterií, ale uzdravení neurychlí.. Pokud ti doktor nedělal výtěr a ani neví, jestli máš campylobaktera, slamonelu, yersinii atd, asi bych taky šla spíš cestou diety, dostatku tekutin a endiaronu atd a ATB nezačala brát.

klea81
1. srp 2018

@michaltrinev 28? to je ještě virové (tak do 40)

michaltrinev
autor
2. srp 2018

Tak jsem to zvládla bez antibiotik, které mám u sebe.Mela jsem jen ten syrupek a od vcerejsiho odpoledne už mám po průjmu,jen křeče ještě v podbřišku mám.Ale snad už to bude OK.

Sem začni psát odpověď...

Odešli