Antidepresiva a antipsychotika. Vítem kam se obrátit?

strasidelko
25. lis 2022

Ahojky všem.
Prosím vás je tu někdo kdo má kontakt na někoho kdo by mi řekl ohledně mých leku zda mohu v těhotenství?

Bohužel nemohu vysadit ani snížit jeden lék. Už 4 roky jsem se psChicky trápila než se našla správná medikace.

Beru
Citalec 20mg
Trittico prolong 75mg
Rivotril 1mg.

Toto vše jednou denně
NestDim se za to, protože to co mi to způsobilo by ustal málokdo.
Jednalo se o svědectví nehody kdy ostatky člověka spadl na mne a k tomu další věci hned sexuální obtěžování v práci atd.
Sesypala jsem se a rozvinula se mi generalizovana úzkostná porucha a mírne OCD.

Ptala jsem se psychiatricky a ta tvrdí ze to lze užívat a gynekolozky a ta říkala ze by to šlo, ale vždy je to hlavně riziko vs riziko.

Rada bych nějakého odborníka kdo by mi řekl ze to opravdu lze. Nechci ublížit miminku, to bych si nikd neodpustila. A bohužel věk přes 30 mne také tlačí.

Děkuji všem za odpověď.

evap1
25. lis 2022

@strasidelko Tak psychiatr i gynekolog jsou odborníci, jsou to přece lékaři. Když vám řekli, že je to v pořádku, tak bych jim věřila😉

berushe14
25. lis 2022

Citalex určitě nevadí, triticco bych řekla ze taky nevadí. Horší je Rivotril. To je největší svinstvo

strasidelko
autor
25. lis 2022

@berushe14 vím no ale zkoušela jsem několikrát vysadit a neslo to. Vše mám psychoterapii atd. Ale ten boj tolik let nikomu nepřejí

svija
25. lis 2022

@strasidelko - v NUDZ mají ambulanci pro psychiatricky lecene pacientky, co plánuji těhotenství a kojení. Kdyby si nevěděl rady tvůj psychiatr, obraťte se tam.

berushe14
25. lis 2022

@strasidelko já už bojují 22 let. Vím jak vám je

levandule_k
26. lis 2022

@evap1 Myslím, že je naprosto v pořádku konzultovat braní antidepresivy i s jiným lékařem. Je to normální věc, že si člověk vyslechne i jiný odborný názor. Ne vždy panuje 100% shoda mezi lékaři s danou léčbou.

@strasidelko To musel být dost drsný zážitek s tou autonehodou...

evap1
27. lis 2022

@levandule_k Ano, to určitě. Jsem sestra a vím, že takovéto léky bere hodně těhotných žen. Druhá věc je ta, že těhotenství a porod je hodně psychicky náročné období. Já jen říkám, že lékařům věřím. Zvlášť když se v tom shodují dva odborníci na danou věc. 👍🏻

strasidelko
autor
27. lis 2022

@levandule_k ano bylo tonopravdu strašne. Bohužel se z toho zážitku rozvinuly tyto nemoci. Neměla jsem moc oporu a podporu a sama nevěděla co delat. Bylo to hrozné a tak nevím jak do toho nudz se objednat. Pani tekla jen osobně. Ale já se tam nemám jak dostat. Jsem pořad sama s malou tři roky.
Nechci riskovat a ohrozit mikinko.

levandule_k
27. lis 2022

Já bych napsala na tento email, ambulance@nudz.cz, asi takto nějak, Vážení lékaři,

jmenuji se xyz a ráda bych se k Vám objednala na konzultaci, zda je možné užívat tyto léky v těhotenství, abych neublížila miminku. Mám tuto a tuto diagnózu. 4 roky jsem se trápila než se našla správná medikace.

Pokud by byla možná konzultace on-line, uvítala bych ji.

Jinak si partner musí vzít dovolenou a jet tam společně a on pohlídá malou, mezitím, co budeš v ordinaci. (Nevím, jestli bys třeba zvládla tam jet sama...)

strasidelko
autor
28. lis 2022

@levandule_k
Děkuji moc. Zkusím to.
Jsi moc hodna. Jo já rada jezdím sama. Jezdím dálky normálně. Jdu tam naspat Deluji