Astma. Jak se projevuje?

lenycka
24. zář 2007

Holky, prosim Vás, jak se projevuje astma? Malá dnes po koupání nějak divně dýchala, bylo to spíš jako by nemohla popadnout dech nebo jako by se jí nešlo pořádně nadechnout. Tvářila se při tom úplně normálně, ale mám strach, jestli se jí něco neděje ☹ Předem moc díky za všechny rady a postřehy!

lenkabu
24. zář 2007

Astmatický záchvat v 99 % případů začíná kašlem...jestli se malá tvářila normálně, nemáš se čeho bát 😉

lenycka
autor
24. zář 2007

Uff, to se mi ulevilo. I když ne na 100%, protože je mi z toho úplně špatně, pořád mi ten zvuk zní v uších ☹

mikca
24. zář 2007

je sice pravda že se astma projevuje kašlem,ale pokud je to reakce na nějaký alergen, tak prvotní projev bývá špatné dýchání, proto si astmatik stříká do ust sprej a musí ho stále nisit při sobě, kdyby náhodou....
ale pokud jste měli při koupání vše jako vždy (žádné nové přípravky) tak by to projev astmatu být neměl, ale určo bych jí sledovala a případně odpozorovala po jaké situaci se jí to objevuje, teda jestli se to ojeví, ale neboj určo to bude v pohodě 🙂

lenycka
autor
24. zář 2007

No právě, že máme novou mast na zadek, předtím jsme používali Rybilku a od včera jí mažu Ondřejovou mastí. Tak jsme jí to hned setřeli a dali jí Rybilku! Je možné, že by měla reakci takhle po dvou dnech? Přijde mi to jako dlouhá doba... Radši ráno zavolám dr. a zajdeme tam!

mikca
24. zář 2007

no leny to asi ne po dvou dnech je to dost dlouho, kdyby na to alergicky reagovala tak si myslim že by zareagovala hned a na mastičku by reagovala kožní vyrážkou a je ta mastička nějak aromatická??, nemohla se jí víc nadechnout??, ale určo zavolej mudře

lenycka
autor
24. zář 2007

No ona tak divně smrdí, tak hrozně výrazně, je to cítit až přes plínku (nebo spíš to cítím asi já, nevím), ale právě se jí to stalo hned, jak jí taťka namazal, položil jí nožičky na podložku a začlo to. Tak je možný, že jak jí namazal pipku, pak jí zvednul nožky a mazal zadek, že se k ní to aroma mohlo dostat a mohla se nadechnout.
Zase nechci u dr. vypadat jako cíťa, co tam letí s každou krávovinou!

mikca
24. zář 2007

no že se ti malá nemůže nadechnout určitě neni nic co by mudra neměla vědět a krávovina to určo není tím že jí brnkneš a řekneš jí co se stalo nic nezkazíš a ona ti řekne jestli k ní máte zajít..., je možné že prostě zareagovala na tu "vůni" z té mastičky

lenycka
autor
24. zář 2007

Jo, ráno tam hned zavoláme, stejně jdeme na kontrolu s reakcí na TBC, tak se tam můžu rovnou stavit. Asi to zveličuju, ale bylo to fakt ošklivý, ble!

mikca
24. zář 2007

je malinká tak to je jasný že všechno "takové" ti přijde hrozné, ale v žádném případě bych nic nepodcenila....třeba ta mastička obsahuje něco na co může být malá v budoucnu alergická, tak je třeba to vědět co nejdřív...

lenycka
autor
24. zář 2007

jo, ráno tam budeme volat, už jsme domluvení. Budu holt celou noc myslet na to, že to "jenom" vdechla. Mikčo díky moc

mikca
24. zář 2007

neni zač hlavně at je malinká v pořádku, zatim ahoj jdu chrupat 😀

anke
12. zář 2008

ahoj, chtela bych znovu otevrit toto tema ... projevilo se u nekoho u miminka astma?

nas mrnousek zacal pred mesicem, 4. mesice veku kaslat ... nejdriv to byl takovy normalni kaslik a presel, ale ted je to kazde rano, je to jako takove krakorani az to prejde do kasliku, jako kdyby chtel mluvit, ale neslo to a rozkaslalo ho to ... jsem astmatik a manzel pravdepodobne taky, tak se bojim, aby to nebylo ono ... jo a jeste jsem vypozorovala, ze si skroro prestal broukat a vetsinou to skonci krakoranim, mozna to budou hlasivky, ale zase kdyz place, tak place ciste a s hlasivkama je ok ... mate nekdo tak male astmaticke miminko?

haluskacz
12. zář 2008

ja jsem se docela bala, ze Vasek bude astmatik. Ve dvou mesicich mel obstrukcni bronchitidu a od ty doby se obcas prihodilo, ze spatne dychal. Manzel je astmatik, ja mozna taky, i kdyz nemam tak vyrazne projevy jako on. Tehdy jsme bydleli v dome, kde se drzela vlhkost a plisen. Predpokladala jsem, ze to s tou plisni muze souviset. Pak jsme se po necelem roce prestehovali a od te doby, co bydlime v suchem dome bez plisne, nema vubec zadne dychaci obtize.

binki
12. zář 2008

my byli hned v nemocnici, když začal "chrčet", zvuk stažených průdušek bezpečně poznám, sama mám astma od narození, rozdíl je, jestli máte alergii nebo astmatický záchvat, který je vyvolán alergenem, doporučuju ti výhledově udělat testy intolerance na alergologii, předpoklady se dají zjistit dopředu, jestli máš podezření na alergie, tak doporučuju hlídat jídelníček a v krizových obdobích vynechat alergenní jídla

zanulav
26. zář 2008

No tak ja mam 5,5 měsičního kluka, a začal kašlat suchy kašel ale přišlo mi to jako z nachlazení byli jsem v opave na vojenske akci venku a byla tam zíima a šíleny prach no tak jsme skončily v nemocnici na 3 dny ventolin ve sprejích vysledky byli v pořadku rentgen taky bronchitida to není. Přišly jsem domu vysadily jsem sirup spiropent a doktroka nam dala sirup ventolin a už si vykašlava je to lepší ale začal zase sípat na pruduškach nevím kralíka mame tak ho dam pryč nevím zda muže byt astmatik podle doktorky pry jo s manželem alergici nejsme na nic no a na víkend nam dala tablety kortokoidy tak uvidíme jak se to zlepší ale to sípaní se mi nelíbí spíš bych řekla že je nemocen nevím možna si to jen namlouvam mate nějake zkušenosti dík

krista
27. zář 2008

zanulav • 2d • Včera ve 23:14
Nemate s tím nekdo zkušenost? Byli jsme na vojenske akci v opave i s malým ma 5,5 měsícu a šilena zima a prach tak po 2 dnech začal kašlat a skončily jsme v nemocnici na 3 dny davali spreje ventolin a po propuštení sirup spiropent vysledky v pořadku rentgen taky nešlo o bronchitidu a doktroka nam tom vysadila ten sirup a dala ventolin už si vykašlava ale začal sípat na pruduškach že se jí to nelíbi že pujde o astma alergičtí nejsme s manželem a kralíka dame z domu a uvidíme na víkend nam napsala kortokoidy prašky tak uvidíme jestli se to zlepší pry až ve 2 letech mužeme jít na alergologii. prosila bych nejake info o tom nebo zkušenosti díky

radka.m. • 4d • Dnes v 08:54
ahojda,mám velké zkušenosti s asthma,já sama jsem astmatička a má dcera jezdí do Motola na plicní taky s asthmatem.ten ventolin se může používat běžně,je neškodný,roztahuje průdušky a je dobrý zvlášt u takhle malých dětí,co neumějí odkašlávat,samozřejmě je lepší ve spreji,nežli v sirupu.já jsem ho na malýho poprvé použila,když nám byli dva měsíce,měli jsme dost velký zánět průdušek a díky ventolinu jsme to zvládli bez antibiotik.ale pokud ti mudr nasadila kortikoidy,tak na ně pozor!!!!!!!!!!!!!!to je jedno z nejhorších,co může být,má to neuvěřitelné vedlejší účinky,jaké si ani neumíš představit,my jsme je bohužel brát museli a máme z nich následky na celý život.brali jsme je ovšem pod dohledem alergologa a plicního,jinak by jsme se udusili,ale to nám nezabírali žádné jiné léky a taky máme složitější diagnozu.není pravda,že na alergologii můžeš s prckem až ve dvou letech,kolem dvou let se většinou dělají testy,záleží na tom,jak je dítě schopno nafoukat spirometrii.ale je plno jiných vyšetření,které může alergolog udělat dříve a podle toho rozhodnout o další léčbě.myslím,že k tomu není tvá mudr kompetentní,dělat předčasný závěry,že půjde asi o asthma a nasazovat kortikoidy.měla by jsi si trvat na krevním odběru,jestli nemáte zvýšené CRP-zánět a pak podle toho si třeba vyžádat doporučení na alergologii.když by jsi ještě něco potřebovala,tak klidně písni i do IP.

aponchie
28. zář 2008

mate nekdo zkusenosti s :

Singulair mini4
aerius sirup
nasonex??? me zatim neprijde,ze by to nejak pomahalo 😝

zanulav
29. zář 2008

Tak dneska nam doktorka předepsala ventolin ve sprejích budem foukat, zítra mam přijít a předvede mi to a musíme na alergologii se objednat. Tak uvidíme jak to pujde dal snad se to zlepší. 🙄

binki
30. zář 2008

api: kde máš foto?
já znám aerius tablety, to beru sama n alergii, takže ten sirup zřejmě bude verze pro děti?! každopádně aerius je jedinný lék, u kterého nemám pocit "utlumení" ani jiné vedlejší účinky...
pro malého mám jiné léky...

zanulav: ventolin nám pomohl vyřešit zapeklitou situaci, ale zeptej se na to, jestli to musíte používat denně, my zatím jen při potížích

aponchie
30. zář 2008

binki zkusim jine,ale musim natahnout do PC dalsi zatim neni cas 🙂 jj je to pro malou pac kasle uz try mesice nejdriv suchej drazdivej a pak pri namaze pac ona se nezastavi a lita jak drak a po namaze kuca a dusi se a nekdy ma i rymu a lekarka obvodni to neresila furt jen hedelixy mucosolvany a solbutamol a dithoaden a plegomazin a k nicemu stovky penez za leky a nebyla schopna ji ani obednat nebo doporucit na alergologii a na plicni a tak sem tam sla sama a vzala ji krev testy na ruku (ma alergii na roztoce)a nasadila tohle na kasel pac rano kdyz vstane chrchla ale uz vlhky pres den kdyz lita a pak vecer nez usne mezitim je v klidu a nekuca a ve skolce rikali ze je nemocna,ale neni nemocna na pruduskach nic nema na mandlich taky ne tak uvidime no,ale ja jak ji vidim na zahrade ve skolce tak ona hodinu v kuse lita a lita a je spocena jak chlap 😖

mapris
17. čer 2009

Ahojte ..
obnovuju toto tema.
Nasi dceri zhruba pred mesicem na alergologii zjistili astma. Protože byla od podzimu do jara pořád nemocná, chytla všechno. Vždycky to skončilo průduškama. Naštěstí (díkybohu) měla jen snad dvoje angibiotika. Čekáme na další kontrolu a na výsledky krevních testů, aby jsme se dozvěděli, na co je vlastně alergická. Potřebuju radu od nějaké maminy, která má už s tímto zkušenost. Dcera zhruba před týdnem "pravděpodobně" chytla nějakou menší virozu. Teče jí z nosu, měla dost suchý kašel. Od lékařky máme v případě nutnosti nasadit Spiropent - sirup na roztažení průdušek, potom v případě rýmy Cromohexal-nosní sprej... Já jsem v pátek navíc nasadila homeopatický lék Stodal, se kterým mám velice dobré zkušenosti. Od alergoložky máme Xyzal - sirup (2x denně), (vlastně už od pediatričky, neboť jsme měli Aerius a ten se mi zdálo že vůbec nepomáhal), potom bere Singular-talbety (1x večer) a v případně nutnosti tuším Pinocort Aqua - nosní sprey. Zatím teda dávám xyzal, stodal, singular a dneska jsem kvůli rýmě nasadila cromohexal.. spíš mám problém s tím, jak poznat, že se jedná o alergický záchvat nebo o běžnou nemoc. Jak můžu a nemůžu chodit ven a mezi děti. Jsem teprve v "začátcích" a tápu. Budu ráda za každoukoliv radu..

nikka.vo
18. zář 2009

Je tady někdo, kdo dával dítěti aerius sirup a Ventolin a pak šel na alergologické testy? Mě jde totiž o to, že u nás všechno nasvědčuje alergickému astmatu a jdeme příští středu na alergologii, tak jsme museli vysadit Aerius sirup a syn mi v noci kašlal. Jenže se mi nezdá, že je to reakce na vysazení, protože se nám už stalo, že jsme třeba zapomněli 😔 Já už jsem z toho rozhozená, diagnozu jsem přijmula, nehroutim se z toho, ale hroutim se s píš z toho, že byl v pohodě, Ventolin zabíral a on ukázkově reagoval. Teď mi přijde, že je tu zase nějaký zvrat. Myslíte si že to může být reakce na vysazení Aeriusu? Doktorka tam dneska není, abych se jí zeptala. Díky

aponchie
18. zář 2009

mapris jak ti zvyka singulair?me to hned rozkouse a spolkne a to se nema prej 😝

nikka.vo
18. zář 2009

mapris, tak toho se taky bojim jak to poznám že kašle k alergii a ne k viroze 😒 A ještě se tě zeptám, vám dělali na alergologii jen krevní testy a ne kožní?

lada82
6. lis 2009

nikka, jak jste dopadli? my te mame certsve za sebou krevni testy :(( Alergie na prach, astma.
Ventolin nam vymenili za Flixotide, Aerius nechali.

mayerka
16. črc 2011

ahoj, obnovuji toto téma. Chci se vás zeptat na Singulair mini. U malého je podezření na astma a dostali jsme ten Singulair. Ale po přečtení vedlejších účinků se mi udělalo úplně mdlo, malý je takový citlivka, chodíme na neurologii a ty vedlejší účinky vypadají dost zle pro takhle citlivé dítě... Máte někdo zkušenosti? Děkuju

hanzuli
19. říj 2011

Holky prosím poraďte!
Moje 4letá dcerka už přes 2 týdny v noci kašle. Na začátku to bylo častěji, teď se vzbudí jednou a kašle spíše suchým kašlem. Trvá to hodinku, hodinku a půl. Pak usne a spí až do rána. Přes den nekašle skoro vůbec. Měla i rýmu, ale tu už skoro nemá, jenom v tu noc se vzbudí nejdřív s tím, že má ucpaný nos. Pak až začne zas usínat, tak se rozkašle... Dneska jsme byli u doktorky, průdušky jsou prý čisté, ale máme doporučení na ORL (tam jdu v pátek). Dost se bojím, že to může být astma. Dcerka měla jako maličká trochu atopický ekzém (po mě), ale obešli jsme se bez kortikoidů, samo se jí to ztratilo. Každopádně alergik bude. Ještě chci napsat, že brala Robitusin, kapky Ditustat, teď jsme na cibulové šťávě a timiánovém sirupu... Jo a taky se mi zdá dneska trošku zachraptělá. Od září začala chodit do školky, tak si říkám, že je to možná tím. Ale to astma mě napadá stále častěji. Maminky, co máte zkušenost - vypadá to na astma? Prosím napiště, pořád na to myslím... ☹ ☹