Atopický ekzém v dospělosti, máte tip na samoléčbu?

monenta
6. led 2013

Holky prosím vás, mám podezření na atopický ekzém (k dr jsem objednaná za měsíc!), nemáte tip na samoléčbu? Propuklo to u mě asi už loni (ale to samo zmizelo) a letos je to děs..je to na takovém místě (+ mezi prsty, ale to jsem myslela, že je jen alergie na kokos), kde jsem si toho sama prostě nevšimla a už by se s tím mělo něco dělat..asi i dřív jak za ten měsíc 😕

mamkamarketa
6. led 2013

@monenta ahoj. Zkus si koupit treba exomegu od adermy. Ale krem, ne mleko.
Ja mela atopicky ekzem jako dite, pak nic. A v tehotenstvi se mi pekne rozjel a uz jsem se ho nezbavila 😠 🙄
Zkus tu exomegu, neni tam zadna chemie a je fakt dobra.
Drzim palce at to prejde

slundo
6. led 2013

určitě používej kosmetiku bez chemie a často si ruce promazávej. Já na to dostala ambiderman a zabralo to.

luthien.k
6. led 2013

@monenta ideální je najít spouštěč - hormonální změny patří mezi jeden z nich (v těhotenství, při horm. léčbě apod.). Obecně se doporučuje udržovat zdravé zažívání, hlavně střeva (brát probiotika - velké dávky, vyloučit cukr, bílou mouku, laktózu, rafinované oleje, margaríny, fast food, umělá sladidla, uzeniny...), hodně pít (nejlépe vodu, minerálky, rooibos), hodně odpočívat, vyhýbat se stresu, nepustit na ruce žádné úklidové chemikálie (pod gumové rukavice si brát slabé bavlněné, je-li nějaký úklid nutný), kosmetiku pečlivě zkoušet a volit vhodně ke stavu ekzému (http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...). To je tak zhruba základ 🙂

pampalin
7. led 2013

Ahojky!
Připojím se a ráda si počkám na rady. Taky jsem jako dítě měla atopák, pak zmizel, objevily se pylové alergie a senná rýma, v 19-ti jsem byla u moře a byl dva roky klid a pak se opět objevila alergie na pyly. Ekzémem znovu trpím asi 5 let a teď se mi opět rozjel v těhotenství (totéž bylo u prvního těhu).
Takže budu ráda za rady.
Vím, že si dost chválí Exomegu.

monenta
autor
7. led 2013

@mamkamarketa
@slundo
@luthien.k holky díky za rady..rozhodla jsem se, že si to zítra odsedím nebo se snad uškrábu :-/ (nebo spíš neuškrábu, zatím se držím 😀), mám obavu aby to byl fakt ten ekzém a něco jsem náhodou nezanedbala. Pokud mi to potvrdí, tak využiju vašich rad, ať se toho zbavím..po čem prd taky musím mít :-///

terezale
7. led 2013

Ahoj,
tak uvidíš, jaký bude výsledek na kožním. Mě vždycky všichni děsili kortikoidy, ale pravda je, že v takovéhle akutní fázi mě prostě nic jinýho nezabralo. Ale pravda je, že se mi už asi půlroku víceméně daří té akutní fázi předcházet. A to pouze promazáváním vazelínou či modrou indulonou a užíváním B-komplexu v kombinaci s probiotiky (pangamin Bifi).

veruska007
7. led 2013

Já mám atopický ekzém prý od 4 týdnů a dost hrozný, celý život. Kortikoidů jsem se zbavila pomocí konopné masti (ale musela jsem dost vydržet počáteční zhoršení a svědění), na promazání je nejlepší infadolan. A omezit sprchové gely a mýdla. Kosmetika mi vyhovuje dětský hipp.

schnek
7. led 2013

mně v současné době nejvíc pomáhá kosmetika A-derma. Ono je to poměrně složité a musíš s najít, co zrovna tobě bude vyhovovat - někomu promašťování, jinému hydratování atd. Budeš muset zkoušet 😉

luthien.k
7. led 2013

@monenta souhlasím, že na akutní fázi není třeba se bát krátkodobého použití hormonální masti, ono pořád lepší, než si do ekzému zanést infekci a nechat to příliš rozjet (jiný názor mám na léčbu kortikoidy u dětí, tam je to trochu o něčem jiném). I v těhotenství se to krátkodobě může.

monenta
autor
8. led 2013

tak má dovolenou..a to člověk kvůli tomu jel na 7 🙂). tak jsem si koupila alespoň krém (neutrogenu, ta by měla být lepší) a mažu..nechci zatím něco spešl, nejsem si jistá jestli je to ono, tak abych to nějak nezhoršila. Mě v lékárně nic nechtěla dát, tak jsem si koupila těhotenský vitamíny - kde je i ten B-komplex tuším, tak snad to bude lepší. Doporučili mi je i na třepení nehtů, že nic jinýho není ozkoušený a mám brát tohle 😀. Ve čtvrtek jdu na cukr, tak se dr zmíním o tom svědění těla..dočetla jsem se, že to může být i játrama, tak snad to bude ok 🙂.

monenta
autor
8. led 2013

nebo když vám to vyfotím, poznáte to? asi ne, že :D zase tu nechci být za blbce, že to řeším tu a né s dr. jenže dr má dovolenou, objednaná jsem teda už na 24.1..takže stejně nemám co řešit asi..

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beandy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terezadr
15. led 2013

Ahoj, jsem alergik a asmatik a s atopický ekzémem se potýkám, když jsem ve stresu, neřídím se dietou, kterou musím dodržovat. Bohužel alergik je i můj syn, kterému se objevil ekzém už ve 4 měs. Hned při první návštěvě u kožní nám lékařka předesala kortikoidy...jako první lék!!!! Hodila jsem recept do koše...hledala jsem, co nám pomůže a nám oběma zabrala kosmetika Cannaderm, mají řadu pro děti i dospělé. Koupila jsem na Slonečkovi. Samozřejmě se musíte snažit i jinak, my si dáváme bacha na to, co jíme. Robátko od Canandermu malého zachránilo od hnisavých stavů ekzému, i od těch suchých. Na sobě mám hodně dobře osvědčenu značku Nobilis Tilia, je to taky česká značka, taky přírodní kosmetika, navíc aromaterapeutická...

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
raduuskaa
11. srp 2014

Vyzkoušej krém z Cannadermu, jmenuje se nějak Atopas nebo Atopos, nevím teď přesně, vím, že ho užívá moje kamarádka, ta s ekzémem bojuje už více jak 10let a nemůže si ho vynachválit, obsahuje konopný olej a konopná kosmetika vždycky pomůže, teda aspoň u mě to tak bylo, tak věřím, že pomáhá i na ekzém.

deny55
10. led 2015

Ahoj holky, už rok mám na noze ekzém který mi praská a svědí, zkoušela jsem všechny různé masti u čtyř kožních dr. rána se mi nikdy úplně nezahojila, spíše naopak nohu jsem měla horší a horší, žádné masti nepomáhaly a tak jsme odjeli na dovču do Černé Hory ,první den v moři mne ekzém pálil, ale pak se noha začala hojit, po 14 dnech u moře byl ekzém pryč.
Ale po měsíci doma se mi ekzém znovu rozjel takže jsem vyzkoušela v Třeboni Floating v tanku naplněném teplou, hustou a slanou kapalinou.Noha mne tam pálila, ale druhý den ekzém byl o hodně lepší.(Po Floatingu jsem si hned potřela nohu mandlovým olejem aby se mi ekzém moc nevysušil )
Ted jsem si koupila v DM sůl z mrtvého moře (přírodní) a Solfatan-Síru dostání v lékárně. (Sůl rozmíchám v teplé vodě přidám malinko síry a dávám obklad na ekzém na noze) pak nohu omyji vodou a potřu ekzém Rakytníkovým olejem, moc mi to pomáhá a ekzém se stahuje a nesvědí 🙂

mstotova
26. únor 2015

Ahoj. Základem problému je zanešené tělo. Mám skvělé výsledky z chlorellou a mladým ječmenem, které postupným užíváním velmi šetrně a zdravě čistí tělo a následně pak tyhle projevy, jako jsou například právě ekzémy, chronické vyrážky atd., mizí. 🙂 No anebo pak ještě pro podporu ošetření ekzematické pokožky je super lamelloderm sprchový gel a lamelloderm krém.

leyla88
27. únor 2015

Ahoj já měla atopický ekzém od malička,než jsem našla přípravek ,ktery mě ho zbavil již 6 let mám klid a nebojím se že se vrátí uz vím jak na něj.Jmenuje se Aloe vera concetrat potírat stím postižená místa k tomu sem se celá mazala a doted do dělám Aloe vera kremem s propolisem +pila jsem Gel ALOE vera s 80%aloe a do měsíce sem měla povšem ,proto ted používám vše jen od LR pokud vás to zajíma vše vám o tom řeknu a pokud budete chtít objednám vám co budete potřebovat kukněte na stránky www.LR-czech.com a dejte mi vědět.budu se těšit z toho že jsem pomohla i někomu dalšímu.

las
3. srp 2017
Uživatel las je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od las.

já mohu doporučit konopnou mast zinkovou - značka Dr. CBD, je to opravdu zcela přírodní, základem je konopný olej a CBD(kanabidiol) - což je léčivá látka ( zcela bezpečná, THC není psychoaktivní, ale léčí), dále zinek - který je na vysoušení ekzému nejlepší.. hlavně tento krém neobsahuje žádné konzervanty, parafíny(ropu), vazelínu , atd. je bez chemie.. stačí krému nanášet opravdu málo - tenoučka vrstvička - nepřehánět to... základ léčby je : nejdřív promazávat celé tělíčko a pak na místa ekzému vysušovat mastí se zinkem .. kupuji na biovitagroup, nebo prodejna v Lipníku nad Bečvou, nebo v Přerově

barbora_efa
6. pro 2017

Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou oslovila s nabídkou spolupráce na mezinárodním výzkumu na téma atopického ekzému pro EFA (Evropskou federaci sdružení pacientů s alergiemi a onemocněními dýchacích cest).
Agentura FOCUS – Social & Marketing Research v České republice realizuje sběr dat mezinárodního průzkumu mezi pacienty trpícími závažnou formou atopického ekzému. Cílem průzkumu, který probíhá formou telefonického dotazování, je monitorování kvality života osob se závažnou formou tohoto onemocnění. Výsledky pomohou jak lékařům, tak ostatním lidem zlepšit povědomí o tomto onemocnění a zdůraznit fyzickou a emocionální zátěž, kterou pacientům způsobuje.
Nejedná se o marketingový průzkum, ale o vědeckou studii, která bude probíhat v souladu s etickými pravidly a v souladu se zákonem na ochranu osobních údajů. To znamená, že Vaše odpovědi a osobní informace poslouží pouze k výzkumným účelům a bude s nimi zacházeno s přísnou důvěrností. Nikdo nebude schopen přiřadit konkrétní odpovědi přímo k Vaší osobě, protože budou hromadně zpracovány se stovkami dalších dotazníků z devíti evropských zemí.
Trpíte-li závažnou formou atopického ekzému a chcete-li se zúčastnit průzkumu, který může pomoci jak Vám osobně, tak ostatním, kteří jsou v obdobné situaci, prosím kontaktujte mě prostřednictvím emailu mala@focus-agency.cz nebo na telefonu: 774 422 431. Za účast v průzkumu navíc obdržíte finanční odměnu jako kompenzaci za vynaložený čas.