Atopický exem u tříměsíčního chlapečka

maybe2112
17. pro 2018

Ahoj maminky, mám tříměsíčního chlapečka a od narození má atopický exém. Je nějaká mastička, která vám zabírá? Nám jediná mastička, která opravdu pomůže je s kortikoidama a ta se nesmí mazat dlouho. Dále máme vyzkoušenou kosmetiku z Linoly, exipial, sudocrem, bepanten, jediný který to malinko zmírňuje je Cremor Holt. Děkuji za odpovědi ;)

kaatus
17. pro 2018

Vyzkousej kosmetiku Mixa nebo Bioderma 🙂

miba10
17. pro 2018

My používáme jen mycí olej a krém od A derma a musím říct, že máme klid už X měsíců. Jinak když to bylo nejhorší, tak jsme mazali mastickou Imazol a to bylo také perfektní.

zrzeckas
17. pro 2018

Synovci jsme dělali odvar z konopí a často mazali. Trpěl na atopický exem také od malička a (musím zaklepat) od té doby (již mu je 17 let), co byl takhle natírán a vyléčen se mu to nijak nevrátilo. Jemu to zabralo velmi dobře, za týden to měl krásné a za další už vbc nic, ale mazán zbytek měsíce pro jistotu. Třeba to pomůže 🙂

priefi
17. pro 2018

@maybe2112 chce to odstranit pricinu a ne dusledek. My jsme mazali sudokrem + modra indulona na ruce (kombinace obojiho), trochu to podhojilo, ale efekt byl az vysazeni alergenu (u nas mleko, vejce, banan, brambory)

priefi
17. pro 2018

@maybe2112 doporucuji miminku podavat probiotika, pokud kojis, take jez probiotika a zelenou zeleninu. Vyhybej se prilisne konzumaci sladkeho a pak jeste bylo by dobre vysledovat, zda nevadi mleko, vejce, jiny alergen (a ze jich je), casto byvaji kombinovane alergie. Pokud nekojis, doporucuji pozadat dr.o um neocate. Koupat v ciste vode, nejlepe ob den az dva. Pripadne ve vyvaru v manayupie

zrzeckas
17. pro 2018

@priefi na tom neco bude.... Synovci pak zjistili alergii na srst a peri a nesmel se moc casto koupat, ale to bylo pak dobre a koupat se muze kazdy den i v bazenu

maybe2112
autor
17. pro 2018

@priefi u nás je to těžký, je plně na UM a dáváme mu nutrilon AR, jelikož kdyz nedostane zahustene mléko, tak se mi dusí jak to jde nahoru. Ale také mě napadlo ještě koupit mléko pro alergiky a zahustit ho, jestli to pomůže.

maybe2112
autor
17. pro 2018

@zrzeckas a může ten odvar z konopí už takhle malinký ? Jsou mu 3 měsíce

maybe2112
autor
17. pro 2018

@miba10 děkuji vyzkoušíme 🙂

maybe2112
autor
17. pro 2018

@kaatus tu biodermu mam doma, zkusím. Mazala jsem s ni pupík v těhotenství děkuji

zrzeckas
17. pro 2018

@maybe2112 mazat, umyvat ano 🙂 nesmi ho pit 🙂

xxx3d
17. pro 2018

@zrzeckas ahoj, mohla bych poprosit o recept? myslím poměrově, na ten odvar, případně na to mazání, mast?

priefi
17. pro 2018

@maybe2112 neocate je na predpis. Pokud by sis ho chtela koupit sama, tak 400g vyjde cca na 1500 😉 nutrilon ha neni reseni, ma v sobe porad bilkovinu. Takze chtej rovnou neocate. Problem se zvracenim muze byt taky pricina abkm

hermij
17. pro 2018

Moje rada by byla přejít na non-toxic domácnost. Zanalyzovat domácnost a vyházet nebezpečnou chemii + zanalyzovat stravu, ale asi jenom kojíte zatím. Stav může zhoršovat prací prášek (ani většina dětských nemá v pořádku složení), běžná drogerie, syntetické oblečení apod. Na FB je skupina Svět non-toxic, přidejte se tam 🙂

zrzeckas
17. pro 2018

@xxx3d ahoj, odvar byl lepší a to jsme dělali od oka, přiměřeně, přiměřeně..... Asi jako čaj z bylinek. Takže pokaždé jináčí množství a vařil se velký kastrol tak na dva dny. Ale jak říkám jako bys vařila z toho čaj....

kittyy17
17. pro 2018

Mému synovi 2 roky zabírá krém Lipobase, je na předpis, a olejíčkem po sprchovaní, ten obyč modrý s azulenem.
Nepodařilo se mi odhalit žádnou alergii, s výjimkou ATB Amoksiklav, které to nastartovaly...
Zkus na ublinkavani Nutriton, může se dávat s jakýmkoliv mlékem

kittyy17
17. pro 2018

Nejhorší na atopický exém je zkoušení různých mastí krátce po sobě, má to opačný efekt. Kůže je ještě víc zatížena...

xxx3d
17. pro 2018

@zrzeckas
ok, díky 🙂

no_title
17. pro 2018

jestli dokážeš odstát aspoň pár kapek MM, tak nejlepší na jakýkoli kožní problém u tak malého miminka je potírat to mateřským mlékem.

marla86
17. pro 2018

U nás pomohlo vyřadit červenou zeleninu a být nějaký čas jen na zelený... což u vás zatim rada kničemu když je tak maličký... ale potom nekoupat dlouho, opravdu jen umýt, do koupele linolu, ale jen když má ekzém trochu zaléčený, nepoužívat aviváž a prádlo po vyprání dát ještě jednou vymáchat. A pak ještě u nás hraje možná největší roli zpocení. Ted v zimě je to těžký, ale všechny ty kombinézy a fusaky hrozně zapařujou, nepřehánějte to s oblékáním, mně se osvědčilo když byla malá v kombinéze ji pod to dát opravdu jen triko s dlouhým rukávem a kalhoty bez punčocháčů. Jak přišlo léto a sluníčko měli jsme po ekzému. A s tim mazáním musíte vyzkoušet, každýmu zabírá něco jiného. Nám bepanten plus na to nejhorší a na promazávání mastičku namíchanou v lékárně ale ted vám nepovim jak se jmenuje... přeju hodně sil!

mirri7
17. pro 2018

Konopna z lekarny a pak ten locoid, teda predpokladam, ze pisete o tomto kortikoidu...
Placame se s ekzemem taky. Asi tak ty 4m.uplne jsme se toho nezbavili. Malymu je 8m. V lete k mori...

maybe2112
autor
17. pro 2018

@mirri7 my máme právě advantan, je super, že mu to 2dny na vecer namažu a je po exemu, ale do týdne je to zase zpátky :/

mirri7
18. pro 2018

@maybe2112 s locoidem je to u nas stejny... Pediatricka mi rekla :minimálně na mesic k mori...😉

jennyska
18. pro 2018

Ahoj @maybe2112 a ostatní maminky @mirri7 @marla86 @no_title @kaatus 🙂 Sama mám syna s AE a jedinou cestou, jak se z toho všeho vymanit, není bohužel jen mazání /to řeší ekzém jen na oko/, ale odstranění příčiny. Není to jednoduchá cesta, ale má své opodstatnění. Na vše, co vás o léčbě ekzémů a alergií zajímá, se můžete ptát v bezplatné a anonymní MK poradně Pavly, která disponuje spoustou rad, tipů a zkušeností. Sama si prošla mnoha kožními problémy a podařilo se jí je vyléčit. Určitě Vám pomůže a ráda poradí 🙂

cleer00
27. pro 2018

Ahoj super je krém od A-derma, dcera měla hnusný ekzém na líčkách a po 4dnech zmizel a máme klid..

monina1210
27. pro 2018

Taky jsem řešila, když byl syn miminko. Kojený jen velmi krátce, pak na UM. Když už jsem nad ním brečela po každém vykoupání - ekzém měl škaredý, vykašlala jsem se na kožní i dětskou, které se mi snažily namluvit, že to tak některá miminka prostě mají a šla koupit Nutrilon allergy care. Výsledek téměř okamžitý - syn byl čistý do tří dnů. To sušené kravské mlíko, které je v UM prostě často dělá paseku. Když zlepšení viděla doktorka, začala mi Nutrilon AC psát na recept (máte na to právo, pokud se nesnášenlivost běžného UM potvrdí) a hotovka.

maybe2112
autor
28. pro 2018

@monina1210 děkuji, v lednu jdu s malým na kontrolu tak jí to řeknu. Je pravda, že od doby, co je na UM to má jen horší. A je možné tohle mléko zahustit? Protože on v sobě nezahuštene mléko neudrží.

maybe2112
autor
28. pro 2018

@cleer00 děkuji 🙂

monina1210
28. pro 2018

@maybe2112 Třeba by se výměnou mlíka za AC vyřešilo i blinkání, u nás byly taky strašné šavle, pak i brečení po jídle, bříško bolelo.. Jinak - zahušťuje se myslím Nutritonem? Zjisti složení, třeba by v AC mlíku nevadil, to ale jen hádám. Ať problém vyřešíte, vím, jaké je to trápení.

maybe2112
autor
29. pro 2018

@monina1210 Občas je to strašný, pořád se chudinka škrábe, svědí ho to, myslím si ze to bude mít z toho mlicka, uvidím poradím se s doktorkou a doufám ze s tím bude neco dělat, jsem z toho uz nešťastná :( nehledě na to, že je stále zahleněny.