Atopický exém z dětství opět po porodu. Co s ním?

vendeta
12. črc 2009

Našla jsem téma jen ohledně dětského ekzému.
Mám dotaz:
Jako malá jsem měla na ruce atopický ekzém, v dospělosti se občas objevil. Teď po porodu ho mám, ale častěji. Teď o víkendu se mi objevil na krku, celý ruce i u pusy. Hrůza. Musím zajít na kožní. Tam mi určitě předepíšou kortikoidy. Mate nějaké tipy na jiné masti než kortikoidy?
A jakou kosmetiku používat? Děkuji

hankka
12. črc 2009

Mám to podobně, jak píšeš. Momentálně mám po druhém porodu olezlou ruku, zašla jsem na kožní a tam mi napsali silné kortikoidy, ačkoli kojím, prý je to to nejlepší. Odjela jsem na dva týdny k matce, mast nepoužila a ekzém mi přesto téměř zmizel. Byla jsem ráda, ovšem po návratu domů jsem ho měla do dvou dnů zpět. Uvítám taky jakékoli rady, svědí to jak blázen.
Btw. ty kortikoidy jsem nechala matce, kterou trápila nějaká vyrážka na stehně a děsně si pomlaskává, že prý už jí zmizela 🙂))

vendeta
autor
12. črc 2009

ahoj ja taky kojim
a uživam antikoncepci cerazzete ale ta to asi nezpusobuje
moje ruce jsou rudy jak blazen, svědí toooooo

peppapig
12. črc 2009

Holky vubec vam to nezavidim, ani radu nemam. Ja jsem taky alergik a mam atopicky ekzem. Ja trpela ekzemem na rukach v tehotenstvi, ale ne nijak velka loziska. Po porodu kde nic tu nic 🙂 Ted me napada, ze me vzdy prospel pobyt u more, sul sul sul

vendeta
autor
12. črc 2009

jj, moře fakt pomaha, ale vetsinou kdyz jsem mela jen sem tam fličkem, jenže ted to mam rudy rozškrábany. Jednou sjem to v takovem stadiu u moře měla a bylo to ještě horší, palilo jak čert.

amira55
12. črc 2009

ahojte holky tak se přidávám-exémeme na rukách jsem trpěla jako dítě ale teď jak se to rozlezlo po porodu-hrůza!kortikoidy mi pomohly ale po vysazení se to zase vrátilo.promazávám to mastí z marihuany a trochu to pomáhá-není to pak tak suché.já mám rudý ložiska který se pak vysuší a loupou se až do krve☹
ale rozlízá se to tak půjdu asi pro další kortikoidy!
exémům zdar🙂a kdyby někomu něco pomáhalo ať písne

amira55
12. črc 2009

jo a zapomněla jsem napsat že to svědí!!!!!

vendeta
autor
12. črc 2009

amira tu mast z konopí jsme taky mela, pomahala ale ted uz nejak ne

už se těším na kortikoidy ty to asi zachrani
je to fakt nepříjemný, celej rudej krk, celý ruce..........

musko
12. črc 2009

Na akútny ekzém Protopic - može písať len kožiar, nie je kortikoidná - dľa nových poznatkov a trendov sa od kortikoidov upúšťa - znižujú lokálnu imunitu + chron. zmeny kože. Takže ten protopic 2-3 dni, potom premazávať mastným krémom a len 2x do týž veľmi tenučký film kortikoidu - ja so zamiešala trošku kortik. maste do mastného krému. úplne najlepšia je zarábaná magistraliter mastička - aj pre miminká na celé telo - cremor leniens + urea - dá sa aj kúpiť - bez predpisu. A je lacná.

spimy
13. črc 2009

Jako malá jsem trpěla atop. dermatitidou a ve velmi stresovém období v mém životě se mi vrátila a rozlezla se mi kompletně všude. Kromě pobytu u moře, který mi na 14 dní ulevil, mě zachránil SKIN-CAP spray. nejenže rozdrásané rány přestaly svědit, ale poměrně rychle se pak hojí kůže. Začala jsem si zase připadat jako člověk. Ale nejdůležitější na tom je, přestat se uzavírat před lidmi a mít z nich strach...

marhulinka
13. črc 2009

Ahojky...mě se atopický ekzém udělal až v dospělosti,kortikoidy sice třeba pomohou...ale je to pěkné svinstvo...někdy to jde i bez nich....Já vyzkoušela všechno možné...a vřele doporučuji volně dostupné v lékárnách přípravky z konopí!!! Pak třeba i tělové mléko Excipial 😉