Barete hormony po odstranění dělohy a vaječníků?

sinorina
2. srp 2015

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, zda je tady některá, kt má za sebou odstranění dělohy i obou vaječníků?
Moji mamku to čeká a zajímá nás, zda berete nějaké hormony.
Mamka se ptala lékařky, jak se řeší po odstranění dělohy takové ty návaly horka a citové rozladění jako bývá v přechodu a Dr jí řekla, že to je práce pro psychologa, ne gynekologa.
Mamce je 50 let. Díky

ckei
2. srp 2015

Moje kamarádka na odstranění dělohy a vaječníků byla před 3lety, též jí bylo 50let a hormony žádné nebrala, nicméně ji naštěstí žádné takové neúnosné stavy nepotkaly, jen občas jakýsi náznak, ale jinak vše v naprostém pořádku a bez problémů, hormony ani nebyly třeba. Natož psycholog či jiná pomoc.

sinorina
autor
2. srp 2015

@ckei děkuji za odpověď, ona se mamka bojí, že to nezvládne, ale já si trošku myslím, že to zbytečně hrotí

ckei
2. srp 2015

@sinorina kamarádka z toho taky měla trochu obavy, co bude.....a nakonec mi říkala, že nato, jaký z toho měla strach, to bylo všechno téměř v pohodě a bez problémů. Držím mamince pěsti, aby to měla stejně tak.

sinorina
autor
2. srp 2015

@ckei děkuji vyřídím jí podporu i zkušenosti vaší kamarádky

ckei
2. srp 2015

@sinorina ještě se mohu zeptat kamarádky, která na tom byla tak před 2měsíci, jak to má.

sinorina
autor
2. srp 2015

@ckei to by bylo fajn, kazda zkusenost se hodi.

lu777
2. srp 2015

@sinorina pro psychologa? tak to slyším poprvé 😕
vždyť ty návaly horka a nervozita, to je důsledek úbytku hormonů... co by s tím asi dělal psycholog? 😅 😅

maudn
2. srp 2015

moje mamka bere, právě kvůli těm návalům a taky tvrdí,že začala přibírat

sinorina
autor
2. srp 2015

@lu777 no to právě taky nevím, mamka říká, že to ta doktorka prostě nechce řešit, tak jsem jí slíbila, že se poptam tady. Přece jen je nás tady hodně na jednom místě.
Taky jsem jí říkala, že by asi měla dostat nějaký hormony.

sinorina
autor
2. srp 2015

@maudn no to se u hormonů stává, ale mojí mamce to raději neřeknu 🙂

lu777
2. srp 2015

a něco alternativního? nějaké byliny? 😉
jinak obecně na hormony pomáhá cvičení, např. hormonální jóga 😉

a samozřejmě zdravý jídelníček, pro ženy je např. dobrá sója kvůli fytoestrogenům

talina
2. srp 2015

Moje mamka měla jakou si tabletku co jí dr zavedl do břicha a ona se postupně uvolňovala do těla. Dával jí to jednou za rok. Měla operaci přesně v 45letech, teď jí je 59 a už pár let nic nebere.

loafeer
2. srp 2015

Maminka se odstraněním vaječníků dostane do přechodu. Tudíž by nějaká léčba mohla být na místě. Někomu stačí bylinky, jinému nějaká podpůrná hormonální terapie atp...moje mamka ( přirozený přechod ) bere Citalec- to je antidepresivum- měla hrozné návaly a pomohlo jí to...tak jestli ta dr nemyslela něco takového...

werumka
2. srp 2015

@sinorina Záleží, z jakého důvodu jí budou dělohu a vaječníky odstraňovat - pokud je to z důvodu případného rakovinného bujení, pak hormony bych asi vůbec nebrala v úvahu, protože problém se pak může velmi rychle vrátit buď v místě operace nebo třeba v prsou.
Existují bylinné preparáty (Sarapis apod.) - zkusila bych je nasadit už teď a pak v nich pokračovat. Citalex ev. Cipralex může také pomoct.