Bojím se, že jsem nemocná, a to kojím. Poradíte, prosím?

4. zář 2021

Ahoj maminky, předem vím, že tu nejste lékařky, jen se chci poradit zda někdo měl podobnou zkušenost. Zítra se samozřejmě zeptám i v lékárně. Předem děkuji za odpovědi. ☺️

Mám dceru 10 měsíců (plně kojená) jsem strašně šťastná, že kojím, je to takový závisláček, spinká u něj i v noci, takže si nedokážu představit, že bych nemohla kojit. 😢 Poslední dny mám šíleně ucpaný nos, ale fakt hodně, mořská voda mi nepomáhá, tudíž jsem si koupila kapky do nosu s eukaliptem a bylo to asi na 2 dny lepší a pak mě začalo šíleně svedit patro, takže jsem si ho furt “drbala” jazykem, vysadila jsem je a byl klid, ale rýma stále byla. Tak jsem si koupila od Olynth - asi den dobrý , ale pak z ničeho nic ještě víc ucpaný nos, začalo mě to budit i v noci. Takže furt jsem kapala, no.. s tím, ale přišlo něco horšího. Totálně mě ode dneška svedí celé patro, nedá se to vydržet, tak jsem to mazala pastou, protože mi na to jediná pomohla (v lékárně mi řekli, že na to nic není???) ALE dnes tedy hrozně smrkám, nos ucpaný není a kejchám furt a do toho mě to patro začalo pálit až bolet… myslela jsem, že to bude krk, ale když polknu, tak mě to nějak neboli.. spis to patro… úplně se bojim, aby to něco nebylo, nebo abych nebyla nemocná a musela prestat kojit… holky, myslíte, ze to bude od těch kapek nebo na mě něco leze? 😢😢😢 Děkuji..

tahejhula
4. zář 2021

Prostě koj dál, to není důvod kojení přerušit. 🤷🏼‍♀️

autor
4. zář 2021

@tahejhula no, mě doktorka říkala, že kdybych měla třeba teploty nebo měla nějakou nemoc, že musím prestat. Tak proto se bojim.. třeba na mě muze lezt chripka…tak co bych delala.. 😢

dominge
4. zář 2021

Hloupost, koj pořád dál, prcek dostane protilátky. Když jsem měla chřipku, stále jsem kojila, při kojení roušku, abych na něj nic neprskla a více dodržovali mytí rukou. Držím palce 🍀

monii007
4. zář 2021

To ne, nepřestávat kojit ani v horeckach 🙂🙏 neni pravda, ze se nesmí kojit. Mimco ziska imunitu, ale nijak mu to neuskodi. Ja mela pri kojeni anginu, horecky, antibiotika a taky jsem normálně kojila 🙂👍
Jsou leky co se muzou pri kojeni, stejne jako pri těhotenství.

autor
4. zář 2021

@dominge Uf! Moc moc dekuju!!😢

autor
4. zář 2021

@monii007 Tak strašně moc dekuji😢😢❤️

zrzeckas
4. zář 2021

Pry nemoc nevadi... Ale jestli mas obavy aby z toho nebylo neco vetsiho, zajdi za praktickym lekarem a optej se, hlavu ti neutrhne (jak se rika). Ja dostala sirup a jeste neco.... nebylo to nic velkeho, ale u me to ma pak nabeh na zanet nosohltanu.... Rekl, ze je mam brat jen jednou denne po kojeni a do dalsiho by to uz bemelo byt nijak poznat, jen aby se to nejhorsi zahnalo.

autor
4. zář 2021

@zrzeckas super, moc děkuji 🤗

tahejhula
4. zář 2021

Což je samozřejmě nesmysl, kojí se i během nemoci matky. Takže se prostě uklidni a koj.

autor
4. zář 2021

@tahejhula moc děkuji!

betelgeuzz
4. zář 2021

Která doktorka ti řekla takovou blbost? Při nemoci se může normálně kojit, jen na to upozorni lékaře, nebo lékárníka, aby ti dal takové léky, které se při kojení můžou. Měla jsem při kojení angínu, dostala jsem ATB a kojila.

autor
4. zář 2021

@betelgeuzz děkuji moc..

A jak je to s horečkami prosím??

tahejhula
4. zář 2021

Na horečku můžeš při kojení Paralen i Ibalgin v běžném dávkování. Já měla do tří a půl měsíců věku nejmladšího dítěte asi 5x zánět prsu, horečky i 40°C. Antibiotika a antipyretika mi tekla snad i ušima. Kojila jsem normálně dál a oba jsme to přežili. 😉

autor
4. zář 2021

@tahejhula Bože, moc děkuji! A hlavně, ze jste už zdravá a v poradku! ❤️

eithelwing
4. zář 2021

Kojila jsem s horečkami, nastydla, se střevní virozou a nikdy nic prcek nechytil. Problém můžou být akorat leky, ale stačí říci, že kojis, a většinou se najde alternativa. 🙂

autor
4. zář 2021

@eithelwing Moc děkuji ❤️

petrasipkova1
4. zář 2021

Kdo ti řekl takový nesmysl? 🤦‍♀️ Měla jsem chřipku, za těch 5 let kojení několik viroz, zánět v prsu. Někdy horecky přes 39. Vždy jsem kojila, hodně pila, vitaminy, léky jen nejnutnější. Při antibiotikach a jiných lécích jen nahlasis ze kojis.

uzivatelkapetra
4. zář 2021

Zkus si dát pod postel rozkrojenou cibuli. Já na rýmy netrpím, ale všude se o tomto mluví jako o zázraku 🙂

autor
4. zář 2021

@petrasipkova1
@uzivatelkapetra
Moc děkuji holky❤️ Jedna mudr u které jsem byla…. Odešla jsem uz..

malinkaelinka
4. zář 2021

S první dcerou jsme spojily její spurt a moje nachlazeni a byla to jizda 🙈🙈 buď jsem kojila nebo smrkala nebo pila čaj. Tři dny, tři noci 🙊 normálně koj, dej si horkou vanu, pořádnou prohrivaci polivku, kapej si lichorerisnici a uvidíš, že bude fajn.

prezdivka
4. zář 2021

Kojit by se nemělo snad jenom kdybys měla HIV, tuberu apod., nebo kdybys brala drogy, příp. tušim čerstvě po narkóze. A pak samozřejmě při užívání určitejch léků, který tutově nebudeš nikdy brát. Takže v pohodě koj a nenech se rozhodit ;)

anehap
4. zář 2021

Já to přesně takhle mívám - hlavně to svědění patra, často mě to v noci i budí - jsem alergička, je to jeden z příznaků, včetně ucpaného nosu. Nejsi na něco alergická? A určitě to není důvod přestat kojit.

anehap
4. zář 2021

@tahejhula taky jsem si se záněty “užila”, několikrát ATB🙄

martina250703
4. zář 2021

Mně to přijde jako alergie. Já si drbu patro jazykem, když si zapomenu vzít prášek. A smekám a kycham furt. Nemohla by to byt?

ina10
4. zář 2021

Teda takova ryma,a drive jsi taky mivala takove reakce na leky?Ohledne kojeni bych kojila dal,teda jednou jsem mela zanet v krku(na to beru tanrum verde ve spreji)dotoho ucpany nos(tak nasivin)a kojila jsem dal a nic se nestalo.Do toho jeste i leky na alergie,sama dr.mi riksla,at je v klidu beru,ze se nic nestane,hlavne abych ja jako matka byla v pohode (lepsi nez upcikana,usnoplena a se zarudlyma ocima,aby nahodou male promile nevypilo miminko).To by pak nemohl nikdo kojit...

autor
5. zář 2021

Dekuju všem holky.. vypadá to, ze na mě fakt něco leze, celou noc nespim, každou hodinu vzhůru, ucpaný nos, bolest v krku i zubu nahoře, ucpané usi, bolest hlavy..no hruza.. hned pak nabíhám do lékárny a jsem zvědavá co mi poradi, zle mi je.. to teda fakt ano..

jjasmina
5. zář 2021

Přijde mi to jako alergie, mívám to stejně, je to jako bych byla nemocná, Alergii na pyly mám asi 10 let. Kojení není důvod přerušit jinak pokud si nemocná dost, neutracela bych zbytečně v lékárně a navštívila bych dr

izz76
5. zář 2021

Kojit můžeš i při nemoci, já jsem prokojila pár let, takže nějaká rýma opravdu není překážka😃

autor
5. zář 2021

@izz76 děkuji moc! ❤️

Jinak holky, totálně mě to skolilo…totálně ucpaný nos, už mám v sobě 3 čaj a kapu nos, pak zase mi z nej tece, bolest v krku, no zle mi je… vůbec nevím jak fungovat s malou.. chce si furt hrát, ale pro mě je to sakra těžký.. jsem na ni teď sama… jak jste to zvládaly vy?🙄

lenulacek
5. zář 2021

Dej si fenistil a pokud mas rýmu, kup si v lékárně konvicku a proplachuj