Bolest jednoho prsa při kojení. Mám jít k lékaři?

momin
26. dub 2009

Ahoj holky. Je to normální, že kojení bolí? Vlastně mě bolí jenom jeden prs. 😒 Vůbec se mi nechce střídat, jaká je to bolest.. Nejradši bych kojila jenom z jednoho, ale to asi nejde co?! Dneska se mi zdá úplně horké... ☹ Myslíte, že mám k doktorovi? Nebo je to normální?

eatygrenee
12. čer 2009

děkuji Vám za rady. Mám na neděli pozvanou laktační poradkyni domu, ještě to zkonzultuju s ní a jinak jak říkáte, budu holt muset vydržet. Zkoušela jsem dnes prvně chránič bradavak a docela dobrá věc na popraskaný bradavky 😅

zuzik_p
12. čer 2009

Eatygrenee, velmi dobre jsi udelala, ze jsi si pozvala laktacni poradkyni. Ja mela take problemy s kojenim, velmi me to bolelo, prave prso se pak upravilo, ale leve ne. Jak pisi nektere maminky, vzdy kdyz se blizilo kojeni z leveho, tak jsem zazivala stresy. Zajela jsem pak za laktacni poradkyni, ukazalo se, ze se jen mala spatne chyta, ukazala mi jednoduchy trik pri prilozeni a bylo po problemech.

aponchie
12. čer 2009

eaty chvalim za poradkyni..nekdo uz by chytl nerva vrazil flasku 😎 ...

bolest ze zacatku po porodu asi tak 5dni je ukrutna a to si bradavka zvyka na cucani to je silena bolest verim..zazila jsem dvakrat a je to fakt brutus i jsem brecela ze dam nutros..navic u druheho ditka boli zavinovani delohy ..hruza 😝 🙄

dale je bolest pouze a jen na 99procent zapricinena nespravnou technikou kojeni ..takze je lepsi kdyz ti to nekdo predvede nazorne nez psat jak to udelat..kazdopadne hodne zdaru 😎

eatygrenee
12. čer 2009

díky moc. jsem zvědavá co mi poradí

fifa79
24. čer 2009

eatygreneetak jak jste dopadli?My jedem za laktační poradkyní zítra,tak jsem zvědavá a hlavně do ní vkládám velké naděje,že nám pomůže.Zítra napíšu jak jsme dopadli my.

eatygrenee
25. čer 2009

ahoj, tak laktační poradkyně mi radila jak správně přiložit, a že mám kojit z 1 prsu a z 2. případně odstříknout a při dalším kojení opačně, to mi ale nevyhovuje a kojím stále z obou. jinak y prsa si pomalu začínají zvykat, asi to chce spíš čas. stále mažu bepanthenem a mám ještě puralen

sarka_k
25. čer 2009

Ahoj 🙂
Ze začátku mě kojení taky strašně bolelo. Bylo to špatným přiložením... Pomohlo mi mazat, maza, mazat Bepanthenem a po kojení omývat řepíkem ( měla jsem popraskané bradavky ). V porodnici jsem kojila v leže, což mi moc nevyhovovalo. Doma jsem pak ( když jsem si mohla sednout ) kojila v sedě s kojícím polštářem.
Teď je malé pět měsíců a já stále kojím. Jsem za to moc a moc vděčná! A to jsem si říkala, že se na kojení snad vykašlu, když to tak bolelo. Naštěstí jsem přetrpěla bolest a vyplatilo se.
Tak holky, snžte se vydržet. Držím palce! 😉

mikulka
25. čer 2009

Holky, chci vám jen říct, že zpočátku je úplně normální, že kojení bolí. Prsa nejsou zvyklá. Mně to bolelo půus mínus tak dva až tři měsíce. Po každém kojo jsem mazala bepanthenem a 1-2x denně prsa omyla (v rámci sprchy). Víckrát se to nedoporučuje. je dobré prsa před kojením nahřát, lépe teče mlíčko a prckové tak zběsile netahají.

Jo a samozřejmě musí být dobré přisátí a střídat polohy, minimálně klasika a fotbalová. Pak jsem taky kojila tak, že jsem byla v pololehu a malý na mne, na bříšku, já mud ržela hlavičku (ale to jde spíš, když je dost mléka).

Jinak Bepanthenem jsem přestala mazat asi v půl roce.

fifa79
26. čer 2009

Ahoj holky,
naštěstí v prsu nemám zánět.Sestřička mi poradila jak dát malýmu bradavku do pusy.Je to lepší, ale není to perfektní,holt musíme vydržet,určitě to stojí za to a doufám,že to přejde.Jsem ráda,že nás sestřička zkontrolovala.Určitě už ta bolest není taková jako na začátku.Prsa mažu a větrám a doufám,že už třeba za měsíc budu kojit bez potíží a budu moct taky někoho uklidnit,že to nebude bolet věne.Děkuji za rady a podporu.

sarka_k
26. čer 2009

Ještě mě napadlo zkusit kojim přes kloboučky když kojení bolí. Já jsem to zkoušela, bohužel malá si klobouček vůbec nevzala do pusinky. Ale vám by se třeba mohlo zadařit. 😉

fifa79
26. čer 2009

sarka_k: my jsme s kloboučkem začínali a podařilo se nám to odbourat, ale přiznám se,že to pro mě s tím kloboučkem bylo ještě horší.Je asi fakt,že si ta moje bradavka musí zvyknout.Celý život jsem ji měla vpáčenou a jakoby rozpůlenou.Už teď jsme udělali pokroky,takže si myslím,že providelným trénováním povolý a přestane bolet a já si to kojení začnu užívat.Ale moc děkuji za rady jsem ráda,že něco takového existuje

fifa79
1. črc 2009

Ahoj děvčata,
tak můžu říct,že od návštěvy laktační poradkyně jsme udělali pokrok a kojení už vůbec nebolí.Možná už je bradavka dost pružná a Denisek už si ji zvládne dobře chytit.Tak jsem se dočkala a je to dřív než jsem doufala. 😉 Ještě jsem začala užívat magnesium,tak nevím jestli to může být i tím.Jsem šťastná,protože už se nestresuji,že máme kojit.TAKŽE OPRAVDU PLATÍ VYDRŽET!!!!!!!!!!

eatygrenee
2. črc 2009

ahoj, no vidíš fifa79 🙂 hlavně že už je lépe🙂 Nás už kojení téměř taky nebolí, spíš vyjímečně a to jsem na laktační poradkyniu moc nedbala, spíš si to dělám podle toho, jak nám to vyhovuje 😠 Jde io to, aby si prsa opravdu zvykly. já ted bepanthenem namažu bradavky tak jednou za 3 dny a stačí

fifa79
2. črc 2009

eatygrenee:já si taky myslím,že je to tím,že si bradavky už konečně zvykly.Já už jsem ani nedoufala v to,že to někdy přetane bolet.Mě ještě poradila, abych mu když se hůř přisaje ohrnula víc spodní ret a je fakt,že se to celkem rychle naučil.Taky už moc nemažu.Tak kojení zdar

zuzik_p
12. črc 2009

Mamky, dokazete mi nektera poradit? Po pocatecnich problemech kvuli spatne technice bylo kojeni perfektni. Az doted. Pred par dny me zacalo svedit pjedno prso okolo bradavky a pri kojeni se bolest zacala stupnovat. Pri prisati me to velmi boli, rezava bolest. Nrmate nektera podobnou zkusenost? Dekuji.

berunka
12. črc 2009

zkus se mrknout prckovi do pusinky jestli nema moucnivku.ja jsem podobny projev mela kdyz ji Elinka mela v pusince a prenasela to na bradavku 😉

zuzik_p
12. črc 2009

berunka, diky. Ale neprenaselo by se to na obe bradavky? Dnes jsem trocchu patrala a mohla by to byt kvasinkova infekce. Uz jsem to namazala pevarylem, tak uvidim. Ma moucnivku kdyz tak gencialku nebo se uz doporucuje neco jineho?

berunka
13. črc 2009

Zuzi ja jsem to mela taky jen na jednom prsu,nekojis treba z toho jednoho vic?pevarylem urcite nic nezkazis nebo ja jsem pouzivala Cannesten a pred kojenim jsem si vzdycky prsa omyla teplou vodou.genciankou asi nic nzkazis ale nam treba vubec nezabirala ☹