Bolest kostrče - kam s tím jít?

natalia18
9. bře 2012

Ahoj holky,

po porodu mě začala bolet kostrč - ocásek. Bolí to když třeba dýl sedím, bolí to na dotyk a když si sedám anebo vstávam. Jsem rok a půl po porodu. Začala jsem to řešit a navštívila svého doktora. Ten mi dal žádanku a řekl, že mi asi budou narovnávat kostrč přes konečník a že to děla rehabilitační doktor. Zavolala jsem si na Bulovku, vysvětlila, co mi je a přepojili mě na ortopedii, kde mě objednali. Já jsi ale nejsem jistá, jestli je otopedie to správne místo, kam s tím jít. Každý mi říká něco jinýho. Kamárátka říkala, že to děla gynekologická rehabilititační doktorka, můj doktor říkal rehabilitační (nic o gynekologii) a nakonec jsem skončila u ortopedie. Měla jste s tím některá problém? Jak jste to řešili a hlavně kde jste s tím byly? Nechci skončit u nesprávného doktora a čekat zase další 2 měsíce na volný termín u jiného doktora. Prosím poraďte

nikollita
18. čer 2014

@natalia18 ahoj, je to už dlouho 🙂 jak jsi dopadla? Mám teď aktuálně to samé 😉

natalia18
autor
18. čer 2014

@nikollita ahoj, no já jsem nakonec byla na operaci, kde mi odebrali ocásek a ještě jeden článek nad ocáskem, takže docela dost. ale k zivotu to nepotřebuji, takže mi to nevadí. recenze na tu operaci byly takové, že je torůzne a hrozilo riziko, že to můj problém nevyřeší ... ale vyřešilo. Nebudu ti lhát, operace bolela, teda ten stav po operaci, to byl fakt mazec a rekonvalescence trvala hrozně dlouho, nemohla jsem si sednout 6 týdnu, po operaci jsem byla jak lazar a domů mně musela odvézt sanita, protože jsem musela ležet na břiše, ale stálo to za to. Teď na to už jen spomínám a jsem fakt ráda, že jsem do toho šla. Hlavně doktor mi vždy řekl plusy a mínusy a přesně tak to i bylo. Než nebudeš cítit žádnu bolest a budeš sedět úplně v pohodě, potrvá to skoro 6 mesíců od operace. Ale teď si na kostrč ani nespomenu. Jen někdy - výjimečně si sednu tak nějak blbě a cítim spíš tu jizvu, ale to je vteřinka a je to pryč.

micusko
13. bře 2017

@natalia18 ahoj, prosim, mohla by si mi napisat kto a kde ta operoval, a ci stale nemas problem po operacii? Mam zlomenu kostrc, doktor vravi ze len operovat. Dakujem.

jitkahilda
14. bře 2017

Měla jsem to samé a našla jsem si soukromou fyzioterapeutku (Anička Vomáčková) a byla fakt super profík...a to jsem byla těhu.+ 420 608 971 601, myslím, že se z Prahy odstěhovala,ale určitě to stojí za to za ní jet.
Potom jsem si nechala napsat rehabilitaci od rehabilitačního lékaře (mám fakt pár dobrých, vyzkoušených 🙂. Na rehabilitaci jsem chodila zde: www.rehaterap.cz a velká spokojenost.💃