Bolest prsu

elinka89
9. bře 2017

Dobrý den
Už asi týden mě bolí jedno prso (občas i druhé). Jako by ze strany a jde to z podpaží. Není to nesnesitelná bolest, spíš jako namožený sval (ale vůbec netuším z čeho). Chvilkami to necítím vůbec, chvilkami cítím spíš takový tlak. Ale nic jsem si nenahmatala ani v prsu, ani v podpaží. Jsem teď v půlce cyklu. Těhotná nejsem a nikdy mě prsa nebolely...
Na gyndu samozřejmě objednaná jsem, jenom mi to prostě vrtá hlavou. Nechci hned myslet na nejhorší... Napadlo mě třeba, jestli nemám špatnou podprsenku na moje velký prsa, že se třeba napínají vazy...

zajusenka
9. bře 2017

Ahoj, je mi 20 a nikdy se mi to nedělo, až nedávno... zhruba něco přes týden před MS... je to normální, některé ženy to mají pokaždé... a lehký test si můžeš udělat sama... krouživými pohyby od středu prsu ven, pokud nenarazíš na bulku, mněla by jsi být v pořádku... případná bulka nemusí znamenat hned to nejhorší, ale vždy je pak lepší vyšetření 🙂

kaja50
9. bře 2017

mam podobnou zkusenost,take me bolelo hlavne jen jedno prso a uplne stejne,jak popisujete a opravdu to bylo spatnou podprsenkou,mam vetsi prsa80D-E,bolesti jsem mela mesic nez jsem na to prisla😎

johnirvingfan
9. bře 2017

Dobrý den,

nechci Vás nijak strašit, a z 90% to je opravdu jen strašení, ale znám přesne případ ženy, ktera popisovala "namozene" prso a nález tam byl. Můžete se bud obrátit na svého gynekologa nebo rychlejší a efektivnější cesta je najít si pracoviště v miste bydliště, kde dělají UŽ prsu, sice si to sama zaplatíte, ale jak bych to nepodcenila.

johnirvingfan
9. bře 2017

*UZ - ultrazvuk

verinikki
9. bře 2017

Před třemi měsíci jsem řešila to samé - doteď bolí, ale prý je to možné od páteře.
Byla jsem každopádně na UZ, nález negativní, takže jsem si oddychla. Jinak cena 400, ale zpravidla to pojišťovna proplatí.

johnirvingfan
9. bře 2017

Já se omlouvám za příspěvek. Někdy mám pocit, že by me meli zbavit svéprávnosti. Neumím si ani přečíst příspěvek. Paní už je objednána na vys.a navíc udává, že boli i to druhý občas. Tak si myslím, že to je opravdu jen tim cyklem. Ještě jednou se moc omlouvám. Kdybych to uměla smazat, tak to udělám.
Nicméně, všem ženám doporučuji chodit na prevence do mamarni poradny a jednou za rok ultrazvuk. I bez potíží. Nevím, jestli muj doktor sbíra jen body na pojišťovnu, ale říka, že s prsama by se melo chodit jak na gyndu, taky jen na prevence.

elinka89
autor
9. bře 2017

Všem děkuji za reakce 🙂 Dnes jsem byla u gynekologa, ani on nic nenahmatal. Prý to může být hormony nebo namožená záda. A co jsme se shodli, že je asi nejpravděpodobnější, že jsem dost přibrala a ta prsa jak taky narostla, tak se mi natahují vazy. Nikam mě zatím neposílal. Že kdyby se to časem nelepšilo, tak mám znova přijít...
Mě to právě dost překvapilo, protože bolest prsou neznám (kromě období kojení)

johnirvingfan
9. bře 2017

Super!!!!