Bolest uzlin na krku a únava. Můž to být zánět?

volfikovi
1. dub 2020

Dobrý večer. Chci se zeptat, zda se někdo nesetkal se stejnou bolesti jako já. Vím, že budu muset k lékaři,, ale přesto se zeptám. Už dva týdny mě bolí krk. Nikoliv mandle, ale nejspíš uzliny. Zduřelé je ovšem nemám, ale krku se nedá ani dotknout. Při dotyku bolest vystřeluje teplotu nemám jen strašnou únavu. Večer to bývá s bolestí horší. Může to být zánět uzlin i když nejsou zduřelé? Nebo třeba mononukleoza, ale bez teplot nebo jsou teploty vždy? Děkuji

alcaliaa
1. dub 2020

@volfikovi mela jsem v lednu totez, asi 3 tydny bolesti v krku, brala jsem septilen a mullerovy pastilky, zlepsilo se to, a asi za dva dny se to vratilo a bylo mi mnohem hur. Tak jsem sla k dr, a pry jestli nemam teplotu, ze to je jen viroza. Za par dni to bylo dobry, ale bolest neskutecna, brala jsem si paralen/ibalgin, abych vubec usnula. Taky jsem myslela, ze je to mononukleoza, pac v minulosti jsem mela dlouhodobe zvetsene uzliny a nasli mi ebv a cmv viry hraniční, a taky jsem teplotu nemela...

martt
2. dub 2020

Může to mít spoustu příčin. Ale mohla by to být i bloklá páteř. Ta se někdy chová docela dost nevyzpytatelně.

volfikovi
autor
2. dub 2020

Už jsem byla ráno u lékaře bohužel mám zánět uzlin. Dostala jsem antibiotika a neschopenku 🙁