Bolest v kříži a kyčli ve 21tt, co vám pomohlo?

petule89
20. kvě 2014

Dobrý večer všem 🙂
Prosím o radu... Jsem ve 21.tt a již od samého začátku mě trápí bolest v kříži a kyčlí. Na začátku 19.tt vše ustalo,tak jsem se začala radovat - předčasně... O víkendu mě opět rozbolel kříž. Ale tak,že nemůžu vůbec ležet na zádech,když se předkloním a chci se narovnat,tak cítím ohromnou pichlavou bolest vystrělující do nohy,na kterou se nemůžu postavit. Po chvilce ta bolest trošku povolí... Gynekolog mi doporučil konzultaci s obvodním dr. Nemáte s tím některá zkušenosti? Pokud ano,prosím, poraďte mi,co vám pomohlo. Předem moc děkuju

kristyn.g
20. kvě 2014

ahoj, já ted měsíc marodím se zády. Určitě si dojdi k Neurologovi. Na rentgen nemůžeš ale podívá se na tebe, ozkouší a uvidíš. S tímhle se moc dělat nedá a v těhotneství se to prý běžně hodně zhoršuje. Třeba ti poradí nějaké cviky, sama neexperimentuj, na ploténku nejsou všechny cviky vhodné. Stalo se ti to tedy postupně nebo náhle?

frantiska85
21. kvě 2014

Může to být problém v křížovo kyčelním spojení. Dobrý fyzioterapeut to odblokuje a poradí cviky na hluboký stabilizační systém.

petule89
autor
21. kvě 2014

@kristyn.g nechci zase být za simulanta. Už se mi zhoršila alergie a astma ☹ Zkusím teda tu obvoďačku... V kříži mě bolí od doby kdy jsem ještě ani nevěděla,že jsem těhotná. Ale to,že mě tam začne píchat a nemarocnám se a nepostavím na nohu,tak to přišlo z ničeho nic... A teď jsem to cítila celou noc - takový tlak v levé části kříže... U nás na neurologii je to na hoodně dlouho - objednávají až za 3 měsíce 😀 Ale v Ústí nad Labem mě minule objednali za 3 týdny... Asi musím mít doporučení,viď?

petule89
autor
21. kvě 2014

@frantiska85 a on to i pozná? Nebo už to musím mít diagnostikované?

petule89
autor
21. kvě 2014

@kristyn.g pokud by potvrdili tu vyhřezlou plotýnku,nevíš,jak je to pak s porodem? Nechají mě rodit přirozeně nebo císařem?

frantiska85
21. kvě 2014

Ploténka by bolela jako prase, jestli v rámci možností funguješ, bude to spíš to skloubení. Myslím, že to pozná. Ploténky se dají zkouknout na sonu, to by šlo i v těhotenství.

petule89
autor
21. kvě 2014

@frantiska85 no ono to bolí jako prase,ale naštěstí to nebolí pořád... Domluvím se s obvodní aspoň na to sono,jestli to půjde.

lllucielll
21. kvě 2014

@petule89 Ahoj, jestli ti bolest jde do nohy, tak to může být ploténka - měla jsem to před rokem. Plánovali jsme mimi, tak jsem se bála, ale neuroložka a rehabilitační a mi doporučily cviky a musím zaklepat, že to je uplně v pořádku. Za celé těhotenství mě nebolely záda, paráda.

petule89
autor
21. kvě 2014

@lllucielll kéž by se to srovnalo jen cviky. Zavolám si k obviďačce a poprosím jí o to doporučení. Rodit budeš teda normálně? Koukám,že už se ti blíží termín. Držím palce,ať vše proběhne v pořádku! 🙂

lllucielll
21. kvě 2014

@petule89 Určitě si o to doporučení popros. Mně nejdřív hrozili operací, ale pak to spravily injekce a cvičení. Od té doby mám klid. Ano, rodit budu normálně. Prý to na porod nemá vliv. Blíží se to děsně, mám strach, ale zároveň se samozřejmě těším, až budu mít mrňouska u sebe 🙂

petule89
autor
21. kvě 2014

@lllucielll dneska už tam nejsou,ale hned zítra jim zavolám. Snad mi budou moc na té neurologii pomoc. Také už se těsím až bude mrňousek venku - teď už jak kope,tak je to takové "záživnější" 🙂 Vždycky se na ty kopanečky těším 🙂

kristyn.g
21. kvě 2014

@petule89 no k obvodnímu určitě můžeš ale napíše ti stejně doporučení na neurologii a můj obvodní mi řekl že když budu mít dopručení budou mě muset obědnat a když pujdu rovnou bez že mam akutní problém tak mě musí vzít hned - na počkání, tak jsem tam dnes zase byla a vyčekala jsem si to, sice se netváří ale musí... z nemocnice mě v sobotu totiž poslali k obvodní neuroložce 😠 . Můžeš mít ploténku a nemusíš, může to být jen zablokované, jestli to máš na straně v kříži tak to budeš mít asi podobné co já - mam zablokované to sklobení a i blokovanou páteř. Jestli máš problémy s nohou nebo nohama, citlivost atd tak tam jdi urychleně a určitě jim to i řekni. To není prý žádná sranda. Můj obvoďák dokonce říkal že to může i zůstat, takže nezharávat si. Určitě nejsi simulant. Na záda prý trpí 85% populace a v těhotenství se to prý zhoršuje.

Jinak co se týče té ploténky tak jsem jen četla v nějaké diskuzy že gynekolog třeba doporučí císaře, asi pak záleží jak to je vážné atd.. to se pak domluvíš na gyndě nebo u toho neurologa.

lllucielll
21. kvě 2014

@petule89 Taky se na ty pohyby těším, doma si vždycky hned vyhrnu tričko a dívám se, jak se bříško vlní a jak mi tam dělá bouličky 😀 Jsem jak blázen...

petule89
autor
21. kvě 2014

@kristyn.g problém s citlivostí nemám - kromě toho,že když mě to chytne,tak se na tu mohu nemůzmu postavit.Zítra zavolám k obvoďačce a řeknu o co jde. Děkuju za radu 🙂

petule89
autor
21. kvě 2014

@lllucielll jéé a já si říkala,že jsem jediný blázen,který s kopanečkem hned vytahuje triko 😀 Už se těším až budou vidět nožičky 🙂

lllucielll
22. kvě 2014

@petule89 Tak vidíš, nejsi jediná 😀 Jj, nožičky jsou super - také s partnerem rádi sledujeme a nikdy bych neřekla, že mimi má takovou sílu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru