Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Bolest zubu. Poradíte?

nikca94
14. kvě 2020

Ahoj, prosím o radu. V těhotenství mě začal trápit zub - šestka a postupně odumřel. Zub mám tedy mrtvý, mám ošetřené kořenové kanálky mám tam nějakou pastu a nějakou vložkou a zub provizorně zadělaný. Za 14 dní mám jít na tahání nervů a na zaděláni. Týden jsme měla klid, nic nebolelo.
Po týdnu silná bolest v zubu a jde mi to až do krku. Byla jsem tedy znovu u zubařky. Do zubu dloubala, ťukala, zkoušela na něj dávat led a nic jsem necítila. Žádná bolest, tlak, nic. Na rtg taky nic nebylo vidět.
Napadlo mě tedy, jestli to není stolička vedle, která je milionkrát opravovaná. Tím jak mě bolí půlka pusy fakt nedokážu přesně určit o jaký zub jde. Na poklep, ledovou zkoušku taky žádná bolest. Takže mi zubařka zub včera otevřela, ošetřila kanálky a měl by být klid, ale podle ní je tento zub taky ok.
Přišla jsem domu a zase stejný scénář, bolest zubů a krku, láduju do sebe ibalginy ale nejde to do nekonečna. Zánět v něm prý není. Už jsem zoufalá, zítra tam půjdu znovu a už si připadám jak idiot.
Když poklepu na zuby, bolí mě oba, oba citlivé na zkus. Vůbec nevím co dělat.. zubařka je specialistka u nás ve městě, takže o její práci nepochybuju. Nenapadá vás co by to mohlo být a co dělat a hlavně jak bezpečně poznat o jaký zub jde? Už jsem týden pořádně nespala, mám doma malou o kterou se musím starat a už nemůžu. Ze zoufalství si hraju s myšlenkou, že si tu šestku nechám vytáhnout a bude klid, ale co když je to sedmička?🥺

syslounek
14. kvě 2020

A co ty nervy v té 6? Pokud vám pomohlo to vyvrtání, tak třeba pomůže vytažení těch nervů. Mě na bolavý zub zabralo až vytažení nervů, vložka to sice zmírnila, ale nepomohla. Ale to jsem věděla přesně, který zub to byl.

mandala
14. kvě 2020

No měla jsem něco podobného, ono když tě bolí celá pusa, ani pořádně nevíš, který zub tě bolí. Mě zubařka rozvrtala zub, ale bolest nepolevila, tak mě poslala domů s tím, že až se zánět pořádně rozjede a budu přesně vědět, který to je, ať přijdu, že mě nemůže rozvrtat celou pusu... No nakonec to byl opravdu úplně jiný zub, než jsem myslela, jen jsem málem nepřežila noc😁 Jinak zánětu vadí teplo, zkus si vykloktat teplou vodou, jestli tě to nenavede...

nikca94
autor
14. kvě 2020

@syslounek no teď mám v sobě prášem a stejně mi v té 6tce škube. To bude ono. Jo uvidím co ráno u zubařky. Je možné aby tam byl nějaký zánět když mě bolest jde až so krku?

syslounek
14. kvě 2020

Zánět jsem nikdy neměla, nemohu soudit. Já měla problémy jen s hlubokými kazy až na nerv. Posledně mě bolela celá čelist, také jsem nemohla zub určit, ani doktorka, nakonec jeden rozvrtala (a byl tam skrytý kaz), dala vložku a bylo to dobré. Ale říkala, že pokud to bude stále bolet, tak že bude tahat nervy. Před patnácti lety mě pomohlo právě to vytáhnutí nervů.

nikca94
autor
14. kvě 2020

@syslounek zítra jdu tak uvidíme. Když si zkouším “hýbat” tou šestkou, tak bolí i přes prášek. Tak ji zítra řeknu at´ vytahal nervy a snad bude klid. Když bolí i přes ibalgin tak sázím, že to bude on. Vedlejší sedmička je citlivá na zkousnutí, ale to může být propojený i s tou šestkou. No jsem zvědavá.
To tahání nervů. Na jak dlouho to je? A bolí to? 😳

syslounek
14. kvě 2020

Na jak dlouho to je si nepamatuji, už je to 15 let, ale celý zub mi opíchala a nic jsem necítila. Jen jsem litoval že jsem otevřela oči a viděla ty nástroje. Ale časově asi tak mezi půl hodinou až hodinou, i s čekáním než zaberou injekce.

syslounek
14. kvě 2020

Jinak na bolavé zuby a infekce dutiny ústní je dobrý hřebíček (jen tak žvýkat nebo proplachovat tinkturou). Přeji rychlé a zdárné vyřešení, úplně chápu vaši situaci, posledně mě zub chytil právě v šestinedělí a zubařka si netroufala mi dávat nějaké léky a u výběru vložky také lamentovala co tam dát. Dala tam právě nějakou hřebíčkovou vložku a ta naštěstí zabrala. Mě ta čelist teda bolela jen když jsem si lehla, ale prášky taky žádný nezabíraly, takže jsem se taky týden nevyspala, než mě vzala.

amazonkajanik
14. kvě 2020

@nikca94 hele bacha,nervy v zubech jsou mrchy. Mají být spálené a ony se potvory "zregeneruji" přítel to tak měl. A já měla mít umrtvujici vlozku a ono prd

marketanova
21. kvě 2020

Dobrý večer, myslíte, že je dobré dávat dětem probiotika po každé nemoci co prodělají?

priefi
21. kvě 2020

@nikca94 já nechápu hlavně, proč Ti ty nervy nevytáhla rovnou a nepročistila to... Pokud tam je rozjetý zánět, je třeba to vyčistit

priefi
21. kvě 2020

@amazonkajanik to slyším prvně, že se nerv zregeneruje. Jak to myslíš spálené?

amazonkajanik
22. kvě 2020

@priefi oni se nějak přepalují,nevím jestli se to tak dělá ještě dnes,ale místo vytahování se přetnou ...

hojda
22. kvě 2020

Já měla to samé a nakonec na jiném snímku zjistila, že má ten zub ještě jeden kořen, který nebyl vidět a ani ho nenašla a tak ho nečistila a zánět tam byl pořád.

priefi
22. kvě 2020

@amazonkajanik aha, tak to už se asi takto dělá minimálně