Bolesti kostrče, máte zkušenost?

marketacekkk
2. zář 2015

Ahoj,chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenosti s bolestí kostrče,mě to trápí už více jak měsíc,samozřejmě u doktora jsem byla,nejdříve na ortopedii,tam mi dali jen prášky,nejdříve mydocalm,surgam pak ještě jedny teď nevím název,nepomohli ani jedny tak mě poslal na rehabilitaci,ujal se mě samotný pan primář,opravdu pečlivě mě vyšetřil a poslal mě na elekto léčbu,ta zabrala hned po třetí aplikaci ale ne na dlouho,po 5ti dnech jsem skončila na pohotovosti,bolesti byli příšerné,nemohla jsem se hnout,nadechnout,...píchli mi tralgit s tím,že určitě zabere a ráno si mám dojít k ošetřujícímu lékaři....injekce nazabrala vůbec,noc byla strašná a ráno jsem hned šla k dr,nelíbilo se mu to,bylo mu divné,že mi ta injekce aspoň na chvilku nezabrala,poslal mě na VAS a za týden na kontrolu...chodím na to třetí denpo 20ti minutách ale zatím žádné zlepšení...mám strach co by to mohlo být... ☹

zanri
2. zář 2015

já s kostrčí chodila k fyzioterapeutce, občas se mi tam skřípl nerv a ona to nějak vždy uvolnila

hubertka
2. zář 2015

Cca v 10letech jsem upadla na zadek - a kostrč měla od té doby zahnutou, bolelo to hodně, nikdo mě nikam nevzal, což byla docela chyba, jak se později ukázalo. Teprve až minulý rok se mému obvodnímu lékaři nezdálo, že mě stále bolí v zádech (doma jsem vypadala jako hypochondr), mám opakované záněty vejcovodů, dělohy, atd., poslal mě na RHB, tam mě poslali na RTG a bylo jasno, kostrč zahnutá, takže nejdřív cviky dle Mojžíšové, a poté mobilizace kostrče... hned po pár cvičeních jsem cítila zlepšení, pak samotná mobilizace hrůza (prostě jako prst v prdeli no 😖 ), ale ulevilo se mi. Zánět jsem od té doby neměla - ale je pravda, že jsem hned otěhotněla, co ale musím podotknout, nikdy předtím jsme s manželem nezkoušeli, zdali otěhotním. Přeji mnoho zdaru při řešení,ani nevíš jak moc vím, jak to bolí - některé polohy při sezení jsem ani nemohla praktikovat jak to bolelo.

market05
3. zář 2015

Mela jsem to hodne podobne jako hubertka. Vim jaka je kostrc previt ☹ Bolesti kostrce mi pozdeji postupne prechazely v bolesti cele patere. Ze zacatku jsem nevedela jsem jak si sednout, bolelo to i pri chuzi. Bylo to neprijemne a bolestive opravdu hodne. Nevedela jsem cim to muze byt. Sla jsem na vysetreni k dr a ten mi predepsal take rehabilitaci dle Mojzisove vc mobilizace kostrce, coz vazne pomohlo. Ale bohuzel se mi to vraci a tyto rehabky jsem absolvovala uz nekolikrat za nekolik let. Letos mam po porodu a porodni bolesti mi zacinaly prave od kostrce, coz bylo teda fakt dost bolestive. Kostrc me vyrazne vic bolivala take pri menstruaci. Chce to asi pravidelne cvicit tu mojzisovou a cviky panevniho dna preventivne i doma...

pomnena
3. zář 2015

mam to stejne jako hubertka a market. Kostrc vpacena, nevim ani od ceho-mozna davny uraz, mozna moje hypermobilita a v minulosti sedavy zpusob zivota bez kompenzace cvicenim. Nemohla jsem uz poradne sedet, nektere polohy vubec-mela jsem kvuli tomu i problemy s pravidelnosti menstruace a otehotnenim. To, ze to spolu muze souviset nikdo neresil-hlavne gynekolozka ne, ta mi jen predepisovala hormony, atd. Sama jaem vsak byla presvedcena o souvislosti,coz mi pozdeji potvrdila fyzioterapeutka a rehabilitacni sestry, o, rehabky a cviceni dle mojzisove jsem si sama rekla, nikdo by mi to nenabidl. Skutecne pomohlo, pravidelne cvicit mojzisovou, mobilizace, ja chodila i na bankovani-to skutecne spustilo i silene bolesti ,ale i jakesi odblokovani-diky tomu jsem nakonec otehotnela razDva. Nyni jsem po porodu, pri kojeni bohuzel primo sedim v bolestive pozici-jinak to nejde. Zacinam opet cvicit a az to bude mozny, opet mobilizace. Je to beh na dlouhou trat, prasky to nevyresi...

hubertka
3. zář 2015

@market05
@pomnena
jo holky, je to potvora ta kostrč ☹. Já cca před měsícem nějak zhurta dosedala na sedátko ve vaně, jenže jsem se netrefila, takže jsem si s ní asi zas "pohnula" a od té doby se cítím tak nějak "vykolejená". Bohužel si moc cviků nepamatuji, ale musím si je někde najít a začít je zas cvičit. Poro byl u mě v pohodě - plánovaná SC. Jen doufám, že na mobilizaci už nepůjdu, klystýr a mobilizace.. to bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila. Můj gynekolog mě léčil, ale nikdo jiný se k tom nevyjadřoval.. dokonce mě gyn chtěl laparoskopicky zkontrolovat - diagnosticky, což jsem odmítla, bála jsem se pozdějších srůstů, ale jak se ukázalo, nakonec mi ty problémy způsobovala jak kostrč, tak i zanícené slepé střevo 😢

kajalka
3. zář 2015

@hubertka No jestli ti kvůli mobilizaci dělali klystýr, tak je to špatně. Kostrč se mobilizuje nejlíp pomocí uvolnění svalstva. Můžu doporučit Vlastu Bezvodovou z polikl. Vršovice, je báječná a věnuje se tomu komplexně, aby se to už nevracelo, on problém málokdy bývá přímo v kostrči..

hubertka
3. zář 2015

@kajalka nene, klystýr před porodem,myslela jsem to tak, jako že klystýr a mobilizace patří mezi mé nejhorší životní zážitky (možná ještě napichování epidurálu ☹ ). Děkuji za tip 😉

pomnena
3. zář 2015

@hubertka ja porod taky ok -planovana SC tez, mne se totiz ani nerozestoupily panevni kosti, jsem utla a mala, a navic to byl KP, takze cisar jasna volba. Na sezeni pouzivam balancni podlozku, da se koupit na netu, v praci jsem sedavala na klekacce, ale sedela jsem tak, ze jsem neklecela, ale sedela jak na bidylku a zadek jsem mela pres okraj sedatka, takze jsem to neprovokovala. Chystam se jeste na RTG, treba s tim oujde jeste neco udelat....jinak zase oujdu na tu mobilizaci a banky. Sice jsem pak nemohla ani lezet ani sedet a skoncila na neschopence, ale po tydnu se to spravilo a ja otehotnela 😘

hubertka
3. zář 2015

@pomnena syn byl taky KP, navíc jak píšu výše - úplně shnnilé slepé střevo - bohužel v 5.měsíci těhotenství, takže vlastně operace v těhotenství, hojení se příliš nezařilo, mám takový dolík , no a s jizvou SC mám pěknou skobu, ale hlavně že žijeme (málem jsme to ani já ani syn nepřežili 😢 ). V práci jsem seděla normálně - ale za PC anebo na koberci s dětmi... Potřebuji zpevnit hluboké svalstvo, syn je těžší a těžší, a já jsem víc a víc prohnutější ☹ . Ještě že paní Mojžíšová vymyslela ty cviky co 🙂