Bolesti kyčelního kloubu. Co na to zabírá?

bramburka
12. bře 2008

Holky, už měsíc strašně trpím na bolesti kyčelního kloubu, vystřeluje to do nohy, do zad. Odsavam MM, takze asi zhruba 1x za 6 hodin, myslite, že si mohu vzit Ibalgin? Za jak dlouho přestane být v krvi? To se nedá zvládnout, paralen mi nezabírá, včera uz jsem nebyla schopna malou vyndat z vany, nakonec jsem to samo zvladla, ale jak malý usnula, tak to na mě padlo, a uz jsem se nehnula... ☹

V lékárně mi dali konskou mast, ale nezabírá....

bramburka
autor
12. bře 2008

no ja jim to rikala, ze se za mesic zblaznim, ze me to mozna i do ty doby prejde a ona: no vidite, treba vas to prejde! 😠

letuskah
12. bře 2008

bramburka no to mas skvelu lekarku, a nemohla by si ist na pohotovost ako tu volakto pisal nech sa to urychly ved to moze byt zapal alebo ktovie co...a je fakt ze u teba ta jedna tabl nic nevyriesi

bramburka
autor
12. bře 2008

no to je Dr. na odd. v nemocnici na revmatologii, kam me poslali z chirurgie, to by se jeden picnul, ale ono me to vazne nejak pomalu prechazi, asi se to zaleklo ibuprofenu nebo co. Tak si dam asi jen paralen kdyby to v noci bolelo...

andy.a
12. bře 2008

apropo,bramburka,v pôrodnici dávali babám od bolesti/kríže,brucho atď/..aj Veral/resp.Diclofenac,Diclobene atď/ ,ten by ti skôr zabral na tento druh bolestí.. 😉
myslím,že by sa tiež pri kojení nemal..a ešte aj Algifen dávali,aj som to konzultovala s dr..a "nemal by sa,ale môže sa jednorázovo" 😕 😉

petruska77
12. bře 2008

bramburka, mozno je to blbost, ale nejaky teply obklad si na to prilozit?

bramburka
autor
13. bře 2008

jo holky pro info, v lekarne konska mast - bezva vec, no a pres noc kalhoty a je to lepší...!!! snad to vydrží!

lulu08
13. bře 2008

mne tiez davali Algifen ale ja som ho nikdy nebrala. bolesti neboli take strasne a prechadza do mlieka

eliska7
14. bře 2008

bolesti klbov dobre poznam,po hod chodenia neviem isť až krivam,mavam otras migreny.každy hovori inač,ale lak.poradkyne pisali v člankoch že občas sa ibalgin može.Moj nazor(som zo zdravot.)nurofen,ibalgin,brufen-všetko rovnake zloženie,ked male deti možu taketo sirupy,tak prečo by si si nemohla dať aj ty 😉 .Moja mala dokonca 7 dni brala brufen sirup-3kret denne,takže očom om su tie ich predsavzatia,že nesmieš nič len paralen?-ten zrovna pri väččich davkach,alebo dlhšom uživani ma tiež nasledky ako ine lieky.Dokonca možeš občas brať aj diclac-diclobene,po porade s lekarom.ja ked už mam take strašne boleti bud berem paralen á 6 hod-to mi aj obvodna poradila,alebo ibalgin .Chora a ubolena matka prenaša do mlieka nervozitu a to tiež nema vyznam,ked je dieťa podraždene.Všetkeho z mierov a nič sa ti nestane.maste su ok,ale posobia lokalne,zapal treba liečiť aj z vnutra.Moja ma 17 mes ,kojim ako besna nonstop,ale bez liekov by som bola už na voziku 😉 ten kto nema-nemal bolesti ti bude tvrdiť ,nedavaj si nič lebo to ide do mlieka a tak,ale ten kto vie čo je bolesť ti povie moja daj si a netrp!kolko iných neduhov prejde do mlieka,to nikomu nevadi,alebo ani nato nepomyslia-to je široka diskusia.Mne aj gynekolog povedal že ibalgin neuškodi pokial ho nejem ako lentilky! 😉 a to som bola aj tehotna 😉

tanja61
14. bře 2008

no ja som po cisaraku dostavala len paracetamol kazde 4hodiny po 2tablety tak ak sa koji urcite sa moze ale s ibalginom som si nie velmi ista lebo ani v tehu by sa nemal brat tak neviem.... 😒 ja som bola aj v tehu chora a nic ine okrem paracetamolu mi lekar nedal a povedal ze nic ine by sa nemalo

eliska7
14. bře 2008

by sa nemalo,ale ked to vyžaduje zdrav.stav tak sa musi a može 😉 napriklad aj v tehot.aj kojeni možte len troje antibiotik:bioparox,penicilin a zinat 😉

llucinka
14. bře 2008

eliska: A ospamox 1000

mobina
14. bře 2008

Bramburko já měla po porodu bolesti dělohy. Doslova jsem lezla po čtyrech. Doktor mi předepsal lék, který je přímo na bolest. Jmenuje se Tramal Retard. Sice tam píšou, že u kojení jen na žádost doktora, ale asi to bude menší zlo než ten Ibalgin. Zkus se na to pozeptat 😉

bramburka
autor
14. bře 2008

no už je to lepší holky, přesto si myslim, že tahle diskuze bude plodna i pro dalsi maminky 😉

eliska7
14. bře 2008

llucinka vyslovene mi povedala doktorka len tie tri čo som napisala žiadne ine-teraz ale neviem či ospamox nema to iste zloženie akopenicilin 😕 mobina ,ale tramal je len od bolesti-nelieči zapal,čo ibalgin robi 😉