Bolesti kyčelního kloubu. Co na to zabírá?

bramburka
12. bře 2008

Holky, už měsíc strašně trpím na bolesti kyčelního kloubu, vystřeluje to do nohy, do zad. Odsavam MM, takze asi zhruba 1x za 6 hodin, myslite, že si mohu vzit Ibalgin? Za jak dlouho přestane být v krvi? To se nedá zvládnout, paralen mi nezabírá, včera uz jsem nebyla schopna malou vyndat z vany, nakonec jsem to samo zvladla, ale jak malý usnula, tak to na mě padlo, a uz jsem se nehnula... ☹

V lékárně mi dali konskou mast, ale nezabírá....

andy.a
12. bře 2008

bramburka,myslím,že Ibalgin by malej nemal uškodiť 😉
vylučovací polčas ale neviem.. 😕

bihan
12. bře 2008

Účinnou zložkou Ibalginu je ibuprofén (tak ako v prípade napr. Nurofenu) a lieky s podobnou účinnou látkou sú v tehotenstve a počas dojčenia zakázané, lebo prechádzajú do mlieka. Jediný povolený utišujúci prostriedok je na báze paracetamolu (panadol alebo paralen), takže ak nezaberajú, kontaktovala by som lekára.
Toto je z príbalového letáku Ibalginu: V druhej tretine tehotenstva a počas dojčenia užívajte liek len na odporúčanie lekára. http://www.ibalgin.sk/default.aspx/sk/chc/ibalg...

sonoga
12. bře 2008

ja si tiez myslim, ze by nemal az tak uskodit, pokial ho neberies casto. ale mozno by bolo dobre, keby si najprv vyskusala 200mg, ci zaberie.

sonoga
12. bře 2008

a este pokial si odstrekujes mlieko, tak ked uzijes Ibalgin (aj ten silnejsi), tak by si nemala pouzit mlieko odstriekane 24h od podania tabletky. tak pokial mas zasoby, tak ziaden problem.

luciia
12. bře 2008

kedže existuje brufen sirup pre deti ktorý sa dáva pri horúčkových stavoch á 6 hodín so striedaním paracetamolu tak si nemyslím, že by si urobila chybu a tak skús užiť práve tento sirup 100mg ibuprofenum je v 5ml vyrátaj si to na kilá. čítala som , že 30% užitých látok ide do mlieka.

letuskah
12. bře 2008

lucia ked si precitas pribalovy letak od brufenu pre deti je tam tiez uvedene ze sa nesiem pocas tehotenstva a kojenia. mavam dost casto migreny a davam si polku paralenu len ked to uz ozaj neviem vydrzat, pisu ze maximalna davka pocas dojcenia je jedna tableta a len jeden den, cize na dalssi sa uz nesmie
bramburka ja by som radsej skocila k doktorovi, jednak ti predpise nieco proti bolesti co mozes a jednak sa ti pozrie na ten klb

prunti
12. bře 2008

ja som mala otrasne bolesti hlavy a chrbta a supla som si ibalgin 200, malemu sa nic nestalo 😉 ale urobila som to iba raz...

bramburka
autor
12. bře 2008

tak já nevim, asi si ho vezmu, a dam ji nutráč, ale myslim, že po 12 hodinách tam nic nebude, když vezmu jen 200...???

prunti
12. bře 2008

200 prestava ucinkovat uz po 4 hodinach maximum 6 hodinach...mame v rodine obvodneho lekara, tak ma kus informoval....ale ved to spoznas aj sama...napr ked som mala menstruacne bolesti a dala som si 200 ibalginu tak priblizne po 4-6 hodinach som znova zacala citit bolest brucha...

bramburka
autor
12. bře 2008

no, Dr. me objednala za měsíc ☹

prunti
12. bře 2008

kludne si supni ibalgin a pre svoje dobre svedomie jej daj umele mlieko ale neboooj sa nic sa miminu nestane, pokial to nebudes uzivat pravidelne 😉

bramburka
autor
12. bře 2008

už aby chodila 😀

andys26
12. bře 2008

Já byla kvůli podobným bolest u dr., plně kojím a dr. doporučila Ibalgin 1 tbl. při nějvětších bolestech a Ibalginovou mast 2x denně. Vysvětlila mi to tím že se něco sice dostane do mléka, ale od 3 měsíců se běžně dávají ibalginové sirupy pro děti proti horečkám, takže by to nemělo škodit. 😉

smisela
12. bře 2008

Ahoj bramburka,ja som mala takisto bolesti,akoby pri kostrci a vystrelovalo mi to do nohy,nevladala som ani chodit,aj to iba s velkym sebazaprenim 😒 tiez som vyskusala rozne gelove pripravky na prirodnej baze,ale nakoniec mi zabral Voltaren emulgen,20 gr stoji okolo 60 sk,preslo mi to behom tyzdna,v tehotenstve sa nesmie,v obdobi dojcenia len po porade s lekarom,ale moja dr mala v tom case dovolenku,tak som si to miesto mastila 3-4x denne a odvtedy mam pokoj 🙂 nemala som ziadne neziaduce ucinky 🙂

jabber
12. bře 2008

bramburka -já bych se toho taky nebála, když to nebudeš užívat dlouhodobě 😉 , vždyť se to dětem při horečce normálně dává - Nurofen pro děti, Ibalgin sirup, Brufen sirup....tak proč by to mělo vadit přefiltrované přes tebe... 🙂 . Je pravda, že to pro děti není ideální - mě naše dětská dr doporučila kdyžtak homeopatické čípky Viburcol, kdyby měla malá horečku, ale tak když máš takové bolesti....já jsem si taky vzala Ibalgin 400, když mi třeštila hlava 😉

letuskah
12. bře 2008

neviem ale asi je rozdiel ked sa nieco dostane do mlieka prefiltrovane a ked to dieta priamo spapa, je pravda ze jedna tabl. raz za sto rokov neni az take zle ale urcite by som to neodovodnovala tym, ze ked je to v detskych antipyretikach tak to nemoze dietatu uskodit ani ked to vezme mama, tot moj laicky nazor na lieky

mimi.k
12. bře 2008

bramburka, mozes - nam ho davali v porodnici od bolesti aj 3x denne...

bihan
12. bře 2008

Ja sama si neberiem tabletky proti bolesti, keď ma nič nebolí, takže by som to neurobila ani mojej malej... 😕
Brambur, ak nemáte problém s jedením z fľaše, tak jej daj UM a máš to vyriešené 😉

luciia
12. bře 2008

letuskah, sranda, že kojace maminy nemôžu ale dojčatá môžu. ten príbalový leták som čítala pretože my fičíme častejšie na homeopatii ale bolesť je bolesť a horúčka, horúčka.
bramburka mne raz doporučila lekárka po užití ibalginu odsať mlieko po 6-hodnách to vyliať a potom môžeš kojiť ďalej.

kejka
12. bře 2008

Bramburka to nejlepší,co pro sebe můžeš udělat,je dojít si k doktorovi.Měsíc je dlouhá doba,abys něco nezanedbala-můžeš mít zánět v kloubu. 😒 Jinak bych prostě vynechala jednou kojení a vzala si Ibalgin.Ono se to jednou nezblázní,ale pomůže ti to jen na chvíli.Pak to začne znovu,takže radši se nech vyšetřit. 😕 😕

tanja61
12. bře 2008

tiez si myslim ze najlepsie ist k lekarovi snad by to nemal byt problem hmm?ten ti najskor poradi ake lieky sa mozu brat ale je to velmi obmedzene,pocas tehu a kojenia je naozaj povoleny len paracetamol.... 😉

jabber
12. bře 2008

bramburka - tě objednali až za měsíc? 😕 i když je to takhle akutní? 😕

Holky, jít k dr to je samozřejmé, ale na druhou stranu si myslím, že stejně nějaké utišující prášky dá, nějak nevěřím, že udělá čárymáry a bude hned po bolesti 😉

Mě teda někdy pomáhá si vzít něco právě hned a ta bolest se pak vůbec nerozjede...

kejka
12. bře 2008

Asi bych mastila na pohotovost a tím to urychlila. 😕 😕 😕
Jasně,že jí dají něco na bolest,možná bude stačit pigáro a bude klid. 😉

miluska.woolley
12. bře 2008

bihan, to je zajimavy, mne davali po cisari v porodnici na bolesti ibuprofen. Ptala jsem se sestry a ona mi rekla ze nejsou blby, ze by mi nedavali nic co se v kojeni nesmi. tak doufam ze tech par dnu male neuskodilo 😒 .

jabber
12. bře 2008

bramburka - teď jsem koukala na stránky Boironu (výrobce homeopatických léků) a na bolesti kloubů, hlavy, zubů a svalů mají NEO-CEPHYL - volně prodejný, nesmí se jen ve 3. trimestru těhotenství a při horečkách dětí do 17 let, ale když rozbalíš jeho příbalový leták, tak při kojení ho nedoporučují, že kyselina acetylsalicylová a kofein taky přecházejí do mlíka. Navíc je pro mírné až středně silné bolesti. Tak nevím 😖

kejka
12. bře 2008

Milusko mě po císaři dávali morfin a dolsin a na spaní diazepam.Tak nevím,ale v kazdým příb.letáku píšou všechno možný,páč se chráněj výrobci léků.Určitě neuškodilo.Můj prcek je zdravej jako řípa. 😉

jabber
12. bře 2008

Taky si myslím, že ty dva Ibalginy co jsem si za skoro 8 měsíců kojení vzala nijak neuškodily. Spíš je problém, že bramburce semtam 1 Ibalgin asi nijak nepomůže 😒

danielala
12. bře 2008

Kočky a čo čípky? Aj tie prechádzajú do mlieka? Alebo len to, čo prejde žalúdkom?

llucinka
12. bře 2008

bramburko: Ibalgin si vzít můžeš. Když jsem odcházela z porodnice po císaři, ptala jsem se, a co doma, co si mám vzít od bolesti? Sestřička i doktorka řekly, že Ibalgin, paralen samozřejmě na takové bolesti nezabere. Doma jsem ho sice brala minimálně, bála jsem se, aby to neuškodilo malému a radši trpěla jako pes a vzala ho fakt v nejnutnějších případech. Ale i moje doktorka mě ujistila, že se nemusím bát. Takže pokud je malá naprosto ok, klidně si ho vezmi.

Jako první věc bych ale začala hledat příčinu bolesti toho kloubu a to, že Tě dr objednala za měsíc, teda vůbec nechápu. Taková bolest přece není na objednání, je to přece akutní stav. 😖

luciia
12. bře 2008

danielala, všetko čo prejde tvojím organizmom sa vstrebáva a prejde časť do mlieka, či žalúdkom, kožou, alebo sliznicou - čípky majú rýchlejší účinok ako tablety ktoré zješ čiže budú aj rýchlejšie v mlieku. 😉