Bolesti v pravém podžebří

milunka28
1. zář 2017

Ahoj, potřebovala bych radu. Ale pokud možno ne tu, že si mám dojít k lékaři. Tam už jsem objednaná na příští týden 🙂 Posledních pár dní mě bolí pravé podžebří. Když sedím tak ne, ale kdykoliv chodím tak ano. Bolí to při chůzi pořád, nění to nesnesitelná bolest, fungovat můžu, ale je to hodně nepříjemné. Žlučník už mám pár let venku, jím normálně, žádné velké prasárny. Nemáte s tím někdo zkušenost? Nevíte, co by to mohlo být?

superkousky
1. zář 2017

Co zvětšená játra ?

milunka28
autor
1. zář 2017

@superkousky Ty jo a z čeho by to mohlo být?

verkaver
1. zář 2017

@milunka28 Mě když bolelo vpravo pod žebry,byla to ledvinová kolika. Ale to byla ostrá nesnesitelná bolest,nemohla jsem se narovnat a chodila jsem po čtyřech. Minulý rok zase,ale ne ostře,spíš taková tupá bolest nebo tlak,bylo to takové nepříjemné a obolavělé,než přímo bolestivé. Závěr lékařky po vyšetřeních byl - bolesti od páteře,skříplý nerv nebo špatné postavení něčeho. Změnili jsme matrace,na bolest ibalgin a po týdnu byl klid. Tak snad to nebude nic hrozného. Kdyby to byly ledviny,měla bys krev v moči a řezání a pálení při močení. Když už máš žlučník venku,tak už mě napadá jen ta páteř. Hodně štěstí 🙂

sisstin
1. zář 2017

Zlucnik, trpim uz dva roky...

sisstin
1. zář 2017

Jo tak zlucnik ne :D ale pry to muze bolet i po vyndani, ucpavaji se ty cesty blatickem

janyshka
1. zář 2017

Pokud to bolí je při chůzi a v klidu ne a žlučník je pryč, tak bych klidně uvažovala i o zablokovaném žebru...

milunka28
autor
1. zář 2017

@sisstin A že by to bolelo i takhle po letech? Ale tam si myslím, že bych trpěla i v klidu.

milunka28
autor
1. zář 2017

@janyshka O zablokovaném žebru jsem nikdy neslyšela. Zajímavý, jako jsem zvědavá, co se z toho vyklube, ale o těch zvětšenýhch játrech jsem četla na netu a zkoušela jsem si je i nahmatat. A troufla bych si říct, že jsem si je fakt nahmatala, ale teď jde o to, do jaké míry si to jen namlouvám že jsem si je nahmatala.

rexiana
16. lis 2018

@milunka28 Ahoj můžu se zeptat co to nakonec bylo?Mám stejný problém,ale bolí to i když sedím nebo ležím.

ferda90
21. zář 2020

Ahoj holky, mám podobný problém. Poboliva mě v pravém podžebří, když sedím nebo když ležím na pravém boku, občas mi tam jakoby mravenci. Lékař mě poslal na krev-v pořádku na sono-v pořádku, prý to může být od zad, zvětšující delohou (jsem téměř 23 týden), je to taková nepříjemná bolest, ale nic nenašli tak asi dobrý? Máte někdo též podobnou zkušenost? Děkuji

jsme
21. zář 2020

@ferda90 ve 23 týdnu to opravdu může být od dělohy. V břiše se všechno posunuje přesunuje nafukuje. Tam opravdu není zvláštní že to někde bolí. Při 2 těhu jsem musela ležet vy podložená do záhadných poloh abych se vůbec vyspala a neměla někde bolesti nebo píchání a atak 🙈 záda to samozřejmě odnesli nejvíc ty mi napravuje fyzio. Člověk si v těhu ulevuje a všechny ty úponky atak to nezvládají... Ale je to krásné období 😅❤