Bolestivá zápěstí. Taky tím trpíte?

dygab
9. pro 2007

Ahoj, mám prosbu, máte také některá z vás problém s bolavými zápěstími? Jak to řešíte? Kamarádka mi říkala, že je to častý problém u matek, prý hormonama se uvolňují šlachy. Ona musela nosit půl roku ortézu. Tomu bych se ráda vyhnula. Pravé bolí víc než levé.

neeve
9. pro 2007

Jááááááááááá mám ten problém 😀 😝 😝

dygab
autor
9. pro 2007

Neeeve, nazdar 😀 😀 😀 😀 😀 Že nic neřekneš, ne?

orisek1
9. pro 2007

ty jo, mě taky bolí pravé zápěstí - už od porodu. Teda ne zápěstí jako kloub, ale spíš ta šlacha od zápěstí k lokti. To mě nenapadlo,že to může být hormonama 😕

neeve
9. pro 2007

Dygabko několik týdnů po porodu jsem nemohla malou ani zvednout a už se to fakt nedalo, tak jsem šla na ortopedii. Ortoped hned věděl, kde to bolí, zmáčkl ten kloub na vnitřní straně zápěstí, já zařvala, prý tam mám zánět, musím dostat injekci, tak jsem dostala, bolela jako prase, ne jako dvě prasata a pak mi řekl, že mě to možná bude bolet den dva ještě víc, ale pak to přejde. A stalo se. Dva dny to bolelo úplně šíleně... led jsem střídala s teplem, musela jsem si vzít dvakrát i ibalgin, ale za dva dny jsem se vzbudila a jak když utne! Normálně nic. Od té doby pohodka. Ale teď před čtrnácti dny už mě to zase začalo pobolívat, ale myslím, že už tam zánět není, v klidu to nebolí, jen při námaze, neotevřu sklenici s uzávěrem a tak. Ale jinak se to dá... doufám, že se to zase nerozjede. A bolí mě jen pravé zápěstí. Myslím, že Margi taky kdysi psala, že jí to bolí co s tím.

neeve
9. pro 2007

Se mě nikdo neptal, ne? 😀

dygab
autor
9. pro 2007

No ta kamarádka říkala, že na to prý dávají i sádru. Že to musí být v klidu. To si neumím předstvit.

neeve
9. pro 2007

Jj, taky bych řekla, že teď je to spíš šlacha než kloub. Já myslela, že je to z nošení. Hormony to čumím 😕

neeve
9. pro 2007

No tak to já taky ne. 😕

dygab
autor
9. pro 2007

No hormony prý způsobují to volnění šlach. Ona to má z klinické rehabilitace, kam obě chodíme. Chci počkat do Vnos a případně po nich vyrazím. Prý jí potom pomohl i nějaký laser nebo co.

mellini
10. pro 2007

mně bolí i kolena, co vám,? zápěstí mi taky bolí

gabca1
10. pro 2007

taky mě bolí pravé zápěstí, ale že je to hormonama mě nenapadlo 😒

zevina
10. pro 2007

holky, může to být i zvýšenou námahou, ty dítka se pěkně pronesou, tak mi to aspoň vysvětlila sestra na rehabkách, kam jsme chodili s malým vojtit (což je další dost extrémní zátěž na ruce) udělaly se mi z vnější strany zápěstí takové bouličky, někdy nebolestivé, jindy se ozývaly jak ďas 😠 jak psala neeve, že jsem ani sklenici neodšroubovala 😝 ale každopádně, jak se malý sám rozpohyboval, že začal lozit a tolik jsem ho nenosila, zklidnilo se to 😉
trochu pomáhá stáhnutí pružným obvazem a mazat kostivalovou mastí (asi jediná účinná, co se může i při kojení)

dygab
autor
10. pro 2007

no já nevím s tím nošením. Haničku nosíme hodně málo a ještě k tomu je poměrně drobná. Kolena mě bolí také, už asi od 2 měsíce. To přikládám tomu, jak se zvedám sse zátěží, ale ty ruce, to je děs. Včera jsem gruntovala a dneska nemůžu nic udržet.

zevina
10. pro 2007

dygab, náš malý taky není žádný pořízek, v roce nám do 9kg ještě chybělo 😅 a právě kvůli vojtovce jsme chovali a nosili opravdu minimálně 😉

ale tu kostivalovou mast doporučuju vyzkoušet, jmenuje se Traumaplant a stojí asi 60,- kaček

orisek1
10. pro 2007

Taky si myslím, že to nebude z nošení. Mě to zápěstí začalo bolet druhý den po porodu a to jsem ještě malého ani neměla v náručí.
Myslíte, že teda stačí mazat? Na obstřik bych šla nerada, brrrrr... ☹

zevina
10. pro 2007

orisek, druhý den po porodu to určitě z nošení nebude, to bych spíš hodila na hormony 😉 ta jednostranná zátěž je jen jedna z variant, která to taky může způsobit...

misa82
10. pro 2007

Ahojte, prave zapesti me zacalo bolet, kdyz mela mala 3 mesice. Ortoped rekl, zanet slachy. V 5 mesicich jsem s tim zacala chodit na ultrazvuk, v 6 uz to neslo vydrzet, protoze to nezabralo, tak ortoped naridil ukonceni kojeni, aby mi dal obstrik. Super, do 2 dnu jsem mela pokoj.
Taky mi rekl, ze se to vraci a pokud by nezabral obstrik, tak se s tim chodi na operaci, normalne to mechanicky vycisti:-O
Mala bude mit rok a ja zacinam mit pocit, ze uz mi ta ruka zase trne. Tak doufam, ze se to nevraci☹

dygab
autor
27. pro 2007

Tak už nosím ortézu od kamarádky a stejně to nepomáhá. Budu musaet k doktrovi. Nejhorší je to v noci.

kristynaw
28. pro 2007

me boli obe zapesti,kvuli tomu,jak kojim a drzim prso aby nebylo natlaceny na nosanku male,tak to zapesti je zohly a boli me a pak i z noseni,taky jsem si rikala,co s tim

sokolka
28. pro 2007

Ahojky holčiny,
mě bolelo zápěstí ještě před tím, než se malý narodil. Takže u mě to asi z hormonů nebude. Ale asi 3 nebo 4 měsíce po porodu se mi na levé ruce udělala bulka. Vypadá to jako kloub, i je to tvrdý jako kost, ale není to z vnější strany ale z vnitřní. Zatím jsem nikde nebyla, protože se ta bolest zatím dala vydržet. Ale mám strach, že když někam půjdu, tak mi to budou chtít vyoperovat. No a to je celkem blbí když pořád kojím a taky musím nosit malýho. Zatím ještě nechodí, taky má čas 😀 , takže by to bylo fakt na prd. 😠

kachne23
28. pro 2007

čau dygab 🙂 Taky mě bolej zápěstí, sem myslela, že od zvedání mimi, ale na těch hormonech asi něco bude - vlastně jsem kvůli tomu kdysi přestala brát antikoncepci.. Naštěstí zatim žádná krize, ortéze se snad vyhnu 😕

dygab
autor
29. pro 2007

ČUs kachně, jak je? S těma rukama je to dost záhul. Doufám, že se ti to vyhne. Boelal mě nejdřív chvilku kolena, ale tohke je horší.

kachne23
30. pro 2007

kolena mám taky - už z těho, ale snad už je to trochu lepší, nebo si to aspoň namlouvám. Horší to bude, až Matýsek eště přibere, se dycky děsim, dyž slyšim, kolik ty cizí děti u doktorky vážej a že mě to taky čeká na tahání 🙂

maree
30. pro 2007

Zápěstí mě bolely jako čert, víc než celá jizva po císaři... Měla jsem chvílemi pocit, že neuzvednu ani hrnek s čajem. Nejhorší to bylo při kojení.Fakt jsem řvala. Pomohly mi náplasti Flector + ortézy, ale úplně dobrý to není. Že je to hormonální jsem netušila. Co se s tím dá dělat? Přejde to samo? Včera na procházce mě šíleně bolela i kolena, vlastně je cítím už od těhu.

alenka29
7. čer 2015

Po prvnim porodu mne zacali bolet zapesti v 9 mes. Myslela jsem ze je to tim jak odstrikavam mleko a porad namaham ruce( kocar, noseni prcka atd) Ted po 2 porodu mne zacali bolet opet obe zapesti tak mne napadlo jestli to zase nebude tim vsim, ale kdyz je to hormonama tak to jsem prekvapena. Nicmene jak jsem tady cetla koupila jsem si tu mast Traumaplant a musim rict ze opravdu funguje. Uz po prvnim mazani bolest minimalni. Takze doporucuji!