Bolestivé červené bradavky při kojení, co s tím?

operetka
14. únor 2017

Ahoj holky,jdu se poradit, jestli máte taky zkušenost. Mám třítýdenní holčičku, kojím po třech hodinách. Před čtyřmi dny mě u kojení začaly neskutečně bolet bradavky, dvorce mam začervenalé. Bolest je taková, že mi během kojení tečou slzy. Bojím se, že tímhle stylem brzy kojit přestanu., což bych nerada (syn byl kojený rok).
Může to být moučnivka? Dcera má v pusince asi dva tři bílé flíčky, jinak asi nic, jazyk normální a trošku se oprudila na zadečku.
Promazávám bepanthenem, ale skoro bez efektu. Co s tím? Fialka? Homeopatika? Popř. k jakému doktoru zajít?

slimacikmia
14. únor 2017

@operetka zájdite ku svojmu gynekológovi a s malou k jej pediatrovi s tými bielymi škvrnami. Oni vám poradia.

operetka
autor
14. únor 2017

@slimacikmia budu se muset rozhodnout - můj gynekolog i poradna pediatra je zítra dopoledne a každé v jiném městě.

slimacikmia
14. únor 2017

Aha, tak to je blbé... V tom prípade asi ku gyn., snáď vám stanoví diagnózu a poradí aj čo s malou, resp. už keď budete vedieť dg. tak s malou vám poradia aj v lekárni...

soyevita
14. únor 2017

@operetka To je jak kdyby jsi měla kvasinku.Můžeš si potřít bradavky genciánkou a miminku pusinku taky.A nemáš někde prasklinku?Já měla taky ze začátku pořás nějaké problémy.Ještě mi kromě genciánky pomohly velké kopce kalciovky do podprsenky,aby v tom bradavka a dvorec byl ponořený

operetka
autor
14. únor 2017

@soyevita díky. zkusím fialku, snad to zabere...

soyevita
14. únor 2017

@operetka Snad Ti to pomůže -do 3dnů,když ne,tak musíš k dr.
Držím pěsti,ať máš brzy po problému