Bolí mě jizva po přirozeném porodu, co pomůže?

ivajaro
23. zář 2013

Jsem skoro rok po přirozeném porodu a poslední dobou mě začla bolet jizva po šití, někdy je to až tak že mě bolí celý "spodek" a nesnesu nic oblečeného, někdy zase svedí. Myju se intimním mýdelm od jakživa, takže tím to není. . Je to normání, co vám na to pomohlo?

fykyska
23. zář 2013

🙂 Zkusila bych nějaký tělový olej speciálně určený na intimní partie ( hráz) a masirovat - třeba to pomůže podpořit elasticitu poškozené tkáně 🙂 a když tak skočit na gyndu aby se kouklo oko odborníka jestli v místě šití i po tak dlouhé době nevzniklo nějaké poškození, nebo trhlinka (sex, nějaké poškození) nebo jestli se nejedná o nějakou infekci, zánět který by mohl dráždit citlivé oblasti 😉

blahova_andrea
23. zář 2013

Ivi, já myslím, že nejlepší bude fakt zajít na gyndu. Může to být blbost, co spraví olejíček, ale taky se ti tam mohl udělat nějaký srůst, cysta...

petrajurinova
23. zář 2013

Já jsem po přrozeném porodu u kterého mě holka pořádně poškubala 4 roky a bolesti jizev cítím 2 dny před příchodem každé menstruace - hlavně teda u těch vnitřních jizev. Kolikrát je to skoro stejné jako těsně po porodu, až skoro nemůžu chodit. Byla jsem s tím u několika doktorů a jediný výsledek byl ten, že mi řekli, ať si koupím nějaký lék proti bolesti (ibalgin, nebo něco podobného) a smířím se s tím. Napřed tvrdili, že se to zlepší za rok, za dva a při posledním vyšetření mi doktor řekl, že se s tím nedá nic dělat a že to přejde až s přechodem. 😖

kay
24. zář 2013

Mě taky bolela jizva po pvním porodu.. Hrozně, někdy jsem nemohla a i čupět, sedět, čůrat.. Zpravilo se to po druhém porodu.. Po něm mě to praktivky nebolelo.. Nevím, jedtli mě nastřihli na stejném místě a ono to pak srostlo líp.. Těžko říct..