Bolí mě prso, je tam červený flek. Jde o zánět?

judith.von
9. lis 2009

Ahoj,dva dny mě bolí prso a objevila jsme tam červený flek. Je mi jakoby na mě lezla chřipka.Je to zánět? A jak je to s těmi zábaly z tvarohu,ketré by měly pomoct?

glumy
9. lis 2009

Ahoj, já měla ze začátku hnedle tři záněty a začalo to tak, že mě bolelo prso a měla jsem pocit, jakoby na mě něco lezlo, takže je to možná zánět☹ Zábaly z tvarohu jsou určitě dobrý, docela pomohly, dvakrát jsem tedy skončila na antibiotikách, protože jsem měla 40 horečku. Ale pak mi poradili v lékárně homeopatika, no a když jsem měla pocit, že by to mohl být zase zánět, brala jsem je a bylo to ok. Ty homeopatika se jmenují Belladonna🙂 Nějaké téma ohledně zánětů už tu taky určitě bylo 😎

eliotka
9. lis 2009

Zánět se projevuje vysokými horečkami. Ale může ti to začínat. Zábal z tvarohu:
na kus hadříku dáš tvaroh, tak dvě lžíce, rozetřeš, přiložíš na prso, z venku jsem dávala igelit a do podprsenky.

luthien.k
9. lis 2009

Judith, měla jsem to samé, teplotu do 38 st., na prsu červený flek a byl to počínající zánět. Jak píše eliotka, napatlej si nejlépe nízkotučný tvaroh na celé prso KROMĚ BRADAVKY A DVORCE , přikryj třeba kapesníkem a na to ještě plenu a šup s tím do podprdy. Igelit bych nedávala, to je myslím zbytečný, jestli Ti nevadí na podprsence tvarohový odér 😉 . Jemně umyj před dalším kojením a pak zase napatlej... Já dávala preventivně na obě prsa, když mi lezla teplota nahoru, vzala jsem si Paralen, to se může. Pomáhalo to zázračně.

judith.von
autor
9. lis 2009

Dík holky.Akorát je blbý,že malej má prdíky a pořád se odtrhuje od prsu a přitom to prso se zanětem by se mělo vyprázdnit,že jo.

luthien.k
9. lis 2009

No, bylo by to dobrý... Zkus aspoň odstříkat.

eldenisa
9. lis 2009

Nejlepší je před každým kojením prso pořádně nahřát a po zase chladit hlavně moc neodstříkávej bude se ti totiž automaticky tvořit více mléka a to ti moc nepomůže. ☹ A hlavně kup si acelpirin,je to nejlepší,funguje protizánětlivě a za dva dny máš pokoj. 😎 Dávají to i sestřičky v nemocnici protože neobsahuje paracetamol takže je lepší než Ibalgin či Paralen.Hlavně pro mimi 😉

luthien.k
10. lis 2009

Mně v porodnici radili - odstříkat do úlevy... Na acylpirin bych byla opatrná, mně se po něm šíleně spouští krev z nosu a hodně lidí má tuhle alergickou reakci.

zizelin
10. lis 2009

Paralen je během kojení vhodnější než Aspirin, méně přechází do mléka a nezpůsobuje zředění krve. Důežité je hlavně pravidelně odstříkávat bouli v prsu, kde je zánět, jinak se ti to zhorší.

judith.von
autor
11. lis 2009

No tak uz me to prso tolik neboli,ale cerveny to je porad,i kdyz trochu min. Bulku rozmasirovavam pod tepou vodou.Jak dlouho vam to trvalo?