Bulka po ječném zrnu. Jít k dr.?

luciejelinkova33
27. dub 2021

Měla jsem před rokem jecne zrno a zůstala mi po něm na víčku bulka u které mi nerostou řasy. Prvně tam byly,ale teď mi chybí na tom místě. Myslíte, že bych měla jít k doktorovi, že mi pomůže?Nebo už je pozdě?děkuji

eloise02
27. dub 2021

Sice se to týká dítěte, ale třeba ta mastička pomůže...

https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

esmeralda11
27. dub 2021

Ječná zrna se mohou po proběhnutí zánětu opouzdřit a zůstane po nich právě takováto boulička, která by ale již neměla být bolestivá. Je velmi nepravděpodobné, že by se po roce ještě vstřebala. Řešením je chirurgické odstranění, které se provádí jen v lokálním znecitlivění. Zajděte si ke svému očaři a on vám to buď provede sám, nebo vás pošle jinam, kde to dělají.

luciejelinkova33
autor
28. dub 2021

@eloise02 děkuji rozhodně vyzkoušim

luciejelinkova33
autor
28. dub 2021

@esmeralda11 toho odstranění se právě bojím

esmeralda11
28. dub 2021

@luciejelinkova33 je to naprosto běžný zákrok. Ale pokud se toho bojíte, není nijak nutné bouličku ostraňovat, jde většinou spíše o kosmetický problém, který ale vás obťežovat třeba nemusí...

esmeralda11
28. dub 2021

@luciejelinkova33 a teď koukám na tu mastičku, co vám doporučovaly výše. Za 1. je to mastička vhodná na akutně vzniklé ječné zrno, rok staré se tím již léčit nedá (už to není zánět, na který mastička působí). A za 2. je pouze na lékařský předpis.

luciejelinkova33
autor
29. dub 2021

@esmeralda11 právě, že mi problémy způsobuje.Mam ji přímo nad linií řas a v tom místě mi přestaly růst a nevypadá to hezky .

luciejelinkova33
autor
29. dub 2021

@esmeralda11 tak děkuji za info ,koukám, že k lékaři budu muset stejně jít.