Bulka v prsu, může se jednat o rakovinu?

samato036
6. čer 2013

Ahojky holky.Vcera vecer po koupani jsem si nahmatala pod levou pazi u prsa bulku...Muze se jednat o rakovinu prsa? ☹ Stale kojim me dite a tak mam strach co bude nasledovat dal.Celou noc jsem nespala a porad si rikam,proc to vsechno musi prave potkat zrovna me?Mam za sebou konizaci a ted tohle?Je to vubec mozne,abych mela tolik smuly najednou?Jsem z toho psychicky na dne.Kdy bych se mela objednat k doktorovi?A ke kteremu?Obvodak nebo gynekolog? ☹ Diky za vase rady.

llluckaaa
6. čer 2013

@samato036 Třeba to bude jen zvětšená mléčná žláza 😉 Šla bych co nejdříve k praktickému, on doporučí, koho dál.

samato036
autor
6. čer 2013

@llluckaaa : manzel tvrdi,ze to muze byt jen uzlina...Jak jsme ji vcera porad prohmatavali,tak me pak bolelo cele podpazi i na dotek...A u rakoviny by to nebolelo,ne?Nebo ja nev im,jak to presne je. ☹ Ja si uvedomila,ze kdyz drzim malyho delsi dobu samosebou na leve strane,tak me pak boli cele to podpazi,jestli to nemuze byt i namahou...Jinak moc dekuji za odpoved.

llluckaaa
6. čer 2013

@samato036 To klidně taky. Určitě bych teď zbytečně neplašila, může to mít souvislost s tím kojením 😉 Ale k dr. bych vyrazila, minimálně proto, aby mě uklidnili a já si s tím nemusela dělat starosti 🙂
Nevím, nejsem doktor ☹ , ale taky bych řekla, že rakovina prsou nebolí.

e.vik
6. čer 2013

Objednala bych se rovnou na ultrazvuk, pokud jsi u VZP, pojišťovna má právě akci a hradí tato vyšetření i bez doporučení http://www.vzp.cz/klienti/vyhody-a-prispevky/fi...

samato036
autor
6. čer 2013

@llluckaaa
@e.vik : urcite k lekari vyrazim,jen tak to nenecham,To by asi zadna jen tak nenechala.Jinak u VZP jsem,zkusim se na to podivat a uvidime.To se nejdrive musi zaplatit a pak s tim jit na VZP,ze?Je mi teprve 29,tak snad bude vse dobry. ☹

e.vik
6. čer 2013

Myslím, že ale pokud kojíš, může jít i o počínající zánět nebo zatvrdlinku, měla jsem asi 3x, ale k tomu už bývá i teplota a bolí to dost, místo bývá zarudlé. Ke gynekologovi zajdi, ten to pozná a může předepsat atb nebo poradí jinak. Jinak, utz si zaplatíš jako samoplátce a doneseš účtenku na pobočku vzp, chtějí sice registraci do jejich klubu pevného zdraví, či co, to jde ale on-line. Věkově to není omezené.

simca.k
6. čer 2013

Ahoj, já si před dvěma lety taky nahmatala bulku v podpaží. Zašla jsem na gynekologii, tam mě Dr. vyšetřila a poslala na ultrazvuk. Když máš papír od doktorky, tak vyšetření automaticky hradí pojišťovna. U mě to naštěstí nebylo nic vážného. Přeji Ti hodně štěstí!

samato036
autor
6. čer 2013

@simca.k
@e.vik : prave,ze to podpazi boli,kdyz na to sahnu,ne primo ta mala bulka,ale tak celkove.Tak ja nevim.Zajdu tedy na gyndu a uvidim co se bude dit dal...Ach jo,clovek nemuze mit ani chvilku klid.Porad nejake starosti.Dekuji vam moc holky za podporu ,jsem malinko klidnejsi,ale myslim si,ze pri mem stasti,to bude ta horsi varianta.:-/

e.vik
6. čer 2013

@samato036 držím palce, ale určitě to bude ok.

samcuska
6. čer 2013

@e.vik Dekuji moc,jste hodna.🙂

35pavla
6. čer 2013

Ahoj,dojdi si na gyndu dr.tě napíše doporučení na utz.prsu.našla jsem si taky bulku v prsu a nic to nebylo,určitě máš jen zduřelou uzlinu tak se hlavně nestresuj,vše bude v pořádku

loafeer
6. čer 2013

ahoj, jak holky si i já myslím, že to nic nebude, nemáš to třeba zarudlé nebo horké? pravděpodobně půjde o zatvrdlinu jen nebo takhle to dělá mléčná žláza, někdy to pomůže nahřívat a opatrně rozmasírovat. ale k Dr. určitě upaluj, a za rok znova a prostě jednou ročně. Mě taky šíleně bolelo prso a to už jsem ani nekojila, tak jsem valila na UZ a dle něj vše ok, tak jsem tím zahájila pravidelné jednoroční prohlídky!!!

samcuska
6. čer 2013

@35pavla
@loafeer : dekuji devcata,hned ve stredu zabehnu k dr. a uvidim co se da delat.Snad to nebude nic vazneho,teda aspon se modlim,aby to nic nebylo.

sisstin
7. čer 2013

Pokud je bulka pohyblivá a neohranicena,jde pravděpodobně o fybrom. Chodí se pak jednou do roka na kontrolní sono.

romantika
7. čer 2013

nemusi mam také tak 10let, pokud neroste je to nezhoubny utvar. chodim rocne az co dva roky na utz a sleduje se to. muze se jednat o zapousdrenou tekutinu apod.. NEsmi rust. V miste co pisete bych to spis videla na nejaky zanet, zajdete si za dr. Muze to byt i kojenim, mne ta moje při kojeni také občas bolela a byla hmatna.

jennyska
21. led 2014

Ahoj @samato036 @romantika @samcuska @loafeer @35pavla @simca.k @e.vik a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bulkou v prsu do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bulka-v-prsu/ pomůžete ostatním ženám, které si právě bulku v prsu nahmatali a nebo už o ní delší dobu ví a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all