Bulka ve strii. Máte zkušenost?

10. čer 2022

Zdravím vás, má někdo zkušenost s tím, že by se mu ve staré strii (cca 4 roky stará), udělala boule/bulka? Je trošku tvrdší, ale ne nějak moc. Mám ji zarudlou, a je v ní horkost a to i dokola ní je to zapálené. Při zmáčknutí to bolí opravdu jen malinko, ale ta horkost je dost nepříjemná.
Nikdy jsem nic takového neviděla a na internetu ani nic nenašla. Normálně bych to asi nechala být pár dnů a viděla bych, ale manžel mě strašně vystresoval.

fouskovi
10. čer 2022

Zkušenost nemám ale manžel má pravdu nevypadá to dobře

hasara33
10. čer 2022

Já zkušenost mám, měla jsem dvě bulky .....byla jsem s tím i u doktorky, která mi předepsala framykoin (nevím, jak přesně se to píše). Stručně řečeno je to prostě veliký beďar 😅 kup si Višněvskeho mast, dej trochu na tampon a přilož a přelep na noc - višňák vytáhne hnis 😉 ráno jsem to pak mazala tím framykoinem, ale vzhledem k tomu, že je na předpis, tak musíš k lékaři nebo si nechat doporučit nějakou alternativu v lékárně

autor
10. čer 2022

@hasara33 vážně? Taková banalita? To je zvláštní takové místo. Ale děkuji, že jste mě uklidnila. Tu mast bohužel dnes už nekoupím. Do města se nedostanu, ale framykoin mám dokonce doma. Je něco, čím by šla ta mast nahradit? Něco, co třeba běžné doma bývá?

juliemichal
10. čer 2022

ano je to abces,anebo propíchnout a vymačkat 😀 tak si to vymáčkávám já.

hasara33
10. čer 2022

Jojo opravdu 😅 taky jsem měla strach a v životě by mě nenapadlo, že se to může udělat ve strii 🙈 no višňák asi ničím, ale není to nutné 😉 jde o to, že to vytáhne ten hnis a není třeba to pak mačkat až to uzraje 😉 nicméně framykoin postačí bohatě

autor
10. čer 2022

@hasara33 já nevím, jestli do toho mám drbat 😆, samo se to asi nevztřebá? 😆.

juliemichal
10. čer 2022

no nevstřebá,ale bolí to hodně,já ten abces měla i na jizvě po císaři 😀 no byla to bolest jak nevím co,když jsem si to píchala a mačkala

hasara33
10. čer 2022

To asi ne a hlavně já bych do toho nedrbala dokud to nebude zcela zralé (nebude to mít bílou čepici), protože to bude bolet jako prase, nic z toho stejně asi nepoteče a ještě se to může zanítit 😉 ideální by bylo pořídit ten višňák 😉

autor
10. čer 2022

Moc všem děkuji za reakce a rady 😉.

camelinka
10. čer 2022

nedrbat do toho, zaplacnout odlicovacim tamponem s visnakem, prelepit, on to vytahne

drakenn
10. čer 2022

No tohle vypadá na dost větší absces. Má to i zanícené okraje. S tímhle bych mazala k doktorovi. Se samoléčbou se to může i zapouzdřit a bude to na delší dobu. S nepěkným výsledkem. Takže bych poradila k doktorovi na čištění.

autor
12. čer 2022

Momentálně to po pár dnech vypadá takto. Visnak mám a používam od včerejška (poprvé jsem aplikovala včera kolem oběda). Co myslíte?

hasara33
13. čer 2022

Normální průběh, už to zraje 😉 dál používej višňák a čekej až hnis vyteče a začne se to hojit 😉