Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

elana
2. říj 2009

No, nemám k tomu co dodat, nemůžu ani říct, že to chápu, protože chápu leda to, že to musí být na budku, ale jak moc, to už ne...ale doufám, že podle roztomilýho zákona schválnosti najdeš nejlepší práci života v den, kdy najdeš //🙂 A minimálně Ti to dost přeju, protože Len, to je tak tragikomický tohle, že by jeden řval.

len
2. říj 2009

Však já i řvu 😉
V den, kdy mi v práci dali nečekaně vyhazov, jsem otevřela okno (v samým centru Prahy) a ječela na plný pecky ven do ulice - IVF za dveřma a jak jsem si to napočetla, nevyšlo to o pitomej tejden... A tak dále, pak to začalo. Jako ona to není nějaká šílená tragédie, nikdo při tom neumřel, jsou na tom lidi 100x hůř, nakonec to dopadlo v rámci možností přijatelně, ale myslím, že výraz tragikomický přesně vystihuje celou tu frašku 😉 Já takovýhle události asi nějak přitahuju, buď nakonec ráda, že se v těch lázních nepotkáme, mohla bys to třeba chytit 😀

Pokud bych měla pokračovat ve stejném duchu, tak - ty lázně nakonec nedostanu, půjdu do třetího IVF, to nedopadne, pak budu půl roku hledat práci a když ji najdu (a přestanu na to myslet 😀 ), během týdne otěhotním přirozeně 😎 Ale to by nebylo marný, ne? 😉

Každopádně kdyby ty lázně přeci jen klaply, tak ti zahltím IP žádostí o informace, stále jsem se nevzdala svého životního stylu ráda mít ve věcech pořádek a mít to hezky naplánované 😉

len
2. říj 2009

Zcela od věci - znáte Travel IQ? Jdu si hrát 😀
http://www.tripadvisor.com/TIQGame?gameid=0
(vpravo pod kolonkou "see more games" můžete vybírat, v čem chcete soutěžit 🙂)

zulik
2. říj 2009

Tak a teď mi radost zkazila dcera a její biologický otec, jsem i po rozvodu stále jako míček mezi nima dvěma.Tak někdy nevím, jestli to úskalí, co podstupuji leta pro druhé dítě za to vše stojí 🙄
To vám nechci kazit iluze, prostě je to tak.Doma se řekne něco jiného než u fotra 😠

len
2. říj 2009

Zulik, nedělám si iluze (nevím, jak starou dceru máš, ale taky jsem byla puberťák) a fascinuje mě, když se těhule těší na malinký voňavoučký miminko... Kromě toho, že miminko asi není stále voňavý, tak paky roste a je hůř a hůř... Ale stejně věřím, že to za to stojí, kdyby naši neměli tu trpělivost (i když je tada pravda, že brácha rozhodně plánovanej nebyl, byť pak pochopitelně moc chtěnej 😀), tak tu nejsem 😉

elana
2. říj 2009

Jo, klidně se ptej, rozepíšu Ti pak jednotlivý procedury, co Tě čeká, ať nejsi tak zajícovatá, jako já 😅 Já všude vstupovala s přihlouplým blondýnovským úsměvem s tím, že jdu poprvé..sestřičky jsou pak hodnější (ale kecám, tady jsou zatím zlatý všechny).

Tu hru neznám...ale obávám se, že bych tvrdě propadla do pásma cestovní imbecility 😅 Můj cestovní vrchol byl loni, po deseti letech s manželem, zájezd na Krétu, zcela trapně do hotelu na last minute 🤐

Tak si hezky hraj, ať tý PMS ukážeš, že se nedáš🙂 Ahoj a hezký večer.

len
2. říj 2009

Tak to máš aspoň kliku, že umíš ten blondýnovskej úsměv, já jsem drzá bruneta a ty lidi neradi 😀
Dobrou! 🙂

elana
2. říj 2009

Já umím brunetí blondýnovskej úsměv😀 (kdepak já a blond). Ahoj.

zulik
2. říj 2009

Omlouvám se, ale najednou to tak na mně padlo 😒 Holka je už dost velká /17/, aby pochopila, je to komplikované a nechci to dál řešit tady.
Elano, taky mně zajímají procedury-trochu se bojím 😅

zulik
2. říj 2009

Tak dobrou 😉

elana
3. říj 2009

Dobré ráno, tak popíšu zhruba, co mám já 😅

1. slatinná koupel + tampon: asi "nejhorší" disciplina tady. Do pochvy na koze sestra zavede docela velký tampon do kterého natlačí z tuby zahřáté bahno, člověk musí být hodně uvolněný, jinak to bolí...ale dá se to. Akorát ta síťka, do které to bahno cpe, trošku dře. Potom následuje 20´ koupel ve slatinné lázni, pak sestra přijde, osprchuje, tampon (zas na koze) vyloví, vypláchne zbytky a následuje nejlepší část-lehátko s chlupatou dekou 😉 Někdo to má modifikované, že nemá tampon (ale z tý gyn indikace ho mají asi všechny) anebo nemá lázeň, ale jen tzv. slatinné kalhotky, obalí ho tím v podbřišku a na zádech, zabalí do folie a čeká se. Můj dojem: nepříjemný, ale hodně účinný, dělá mi to dobře i na ztuhlý koleno😀 a holčině od stolu se krásně zatáhla jizva po drénu, která jí v nemocnici zhnisala.

2. vaginální irigace: první dojem šok, potom pohodka🙂 Zas je to na koze, ale člověk spíš sedí než leží, sestřička zavede aplikátorek (jen na kraj, takovou kuličku), pustí minerálku (teplou) a už si to žije 15´vlastním životem, hezky si to bublá🙂 V místnosti jsou 3 kozy, ale oddělené plentou, takže max. soukromí. Rozhodně si vzít knížku nebo časopis!! Je to nuda. !! s sebou vložku !! hodně toho potom vyteče ještě cestou domů.

3. gynekologický plyn: sedí se na takovém upraveném bidetu, zespoda fouká plyn, který neni cítit (jakože vítr), ale dost páchne🙂 Trvá to 15´a opět-určitě něco na čtení. K tomuto účelu je před Vámi dokonce čtecí pultík jak v kostele🙂

4. cvičení v bazénu a na suchu: klasika, ten bazén je docela makačka ač se to nezdá, cvičení na karimatce pro mě taky, ale já jsem lempl🙂 je to spíš posilování a tak, hodně břicho, zadek, nohy.

5. uhličitá koupel: to je příjemný, voda (minerálka) je sice humus hrozný, je loužová voda, navíc moc nevoní🙂, ale je to paráda. Opět následuje odpočinek v dece.

6. šlapací bazénky: ty si tu hrozně chválíme, je to soustava asi 5ti bazénků s různou teplotou vody (brutální je 18°C, kde jsou navíc na dně kameny jako v řece, brrr🙂), ale perfektně to člověka osvěží a prokrví celé tělo, po ránu k nezaplacení 😉 Tady jste svlečený jen do půl těla (i kalhotky máte), ale je tam dost horko, takže doporučuju nosit si na samotnou proceduru tričko, abyste tam nemusely skákat v podprdě, což sestra jinak doporučí (ze strachu, aby jí tam člověk neomdlel).

7. parafín na ruce: klasika jak na manikůře, namočit 3x tlapky do horké lázně, folie, ručník, 15´čas si hlídáte samy

8. masáže: no comment🙂 je to super

9. perličková koupel: taktéž

Co určitě doporučuju: botky žabky, hodí se k bazénu, i ke spoustě procedur, je dost takových, kam člověk nakráčí v botách z venka, pak se někde zuje a tou samou cestou jde už bosky 😠

Co je zbytečný: župan, ručník. Všude jsou k dispozici velká prostěradla, do kterých se člověk zabalí, utře se jima a tak.

Tak, to je tak co mě napadlo...kdyby ještě něco, připíšu, nebo se ptejte. Snad to pomohlo 😉

zulik
3. říj 2009

Elano, tak to je vyčerpávající 🙂 Já budu ráda, když budu mít i procedury na nohy, v dubnu mi operovali zlomený meniskus /opožděně 2 měsíce po úraze,neboť na poliklinice mi tvrdili, že je vše O.K. a musela jsem k jinému lékaři,aby to poznal/.Trochu mě matou ty parafíny na ruce 😕 Co to má s 😕 "julií" společného? Navíc já mám gelové nehty, znamená to na dobu lázní sundat? Stejně nevím, kdo by mi je tam po 3 týdnech upravil.

elana
4. říj 2009

Zuli, ten parafín pro "nás" má společný jen relax a dobře na ruce🙂 jak mi řekl dr. "máte to za odměnu, ať se Vám to líbí a ať Vám tu jen neubližujou"😀......jinak tam chodí dědečci a babičky, je to účinné na artritické klouby🙂 O geláky se neboj, nevím teda, jak moc jim parafín vadí/nevadí, ale jednak když se Ti procedura nezdá, tak ji klidně odmítni (já např. řekla, že radši nechci Mojžíšovou, že chcem po lázních na KET a vím, že by se nemělo hned otěhu; a primář ji škrtl, že teda ne) a druhak, viděla jsem tu pár salonů, kde se Ti o drápky postarají. A když ne tady, tak v Chebu, jezdí tam x krát denně autobus za 14káčé🙂

veria
4. říj 2009

ahoj Elano, ty procedury 1. - 3. mi připadají docela hrůzostrašné 😀 Chudák pipka teda dostane záhul. Ale to by bylo, aby se to tam po tom všem pořádně nesrovnalo a nepřipravilo na mimíska 😉

zulik
4. říj 2009

Mojžíšku teď tedy taky nevím, nějakou dobu jsem cvičila-sice jen večer a byla jsem i několikrát na mobilizaci.Ale taky chci tak nejpozději v lednu na ivf,tak by to asi nebylo moc vhodné.Četla jsem, že tak první 3 měsíce cvičení by se nemělo otěhotnět.Jo a je tam něco jako knihovna nebo možnost půjčení knih a časopisů.Přece toho sebou tolik nepotáhnu 😅

elana
4. říj 2009

Verio, já myslím že ač se to nezdá, tak při procedůrách 1-3 si pipka právě libuje😀 Jen to musí vzít v potaz i naše hlava a důstojnost a je to dobrý 😉

Zuli, je tu knihovna, lidi si ji docela chválí, já tam zatím nebyla. Zaregistruješ se za 30kč, knížky půjčujou na měsíc a ještě (Tebe se to netýká, ale někomu to třeba prospěje) máš s tou registrací levnější net.

zulik
4. říj 2009

Proto se tam jede, aby měla ona "povyraženíčko" 😀

elana
4. říj 2009

Přesně tak, tady je na prvním místě ona a na dalším my😀

zulik
4. říj 2009

😅 Teď jsem s hrůzou zjistila, jak je to daleko od Prahy.Čekala jsem, že je to daleko ale tolik 😀 Doufám, že cestu zvládnu busem, kufr bych do vlaku asi nevytáhla 😀

elana
4. říj 2009

Jo, tak to jsme zjistily stejnou věc😀 (já teda nejsem Pražanda, ale tak nějak jsem měla dojem, že kdyby mě tu moc trápili, tak se seberu a pojedu si spravit náladu nákupama...a ono houby😀)

kaleilah
4. říj 2009

Holky, že vám sem lezu,nakupovat se tu dá taky 🙂 Jsem z frantovek. Tak si tu lázně užijte 🙂

zulik
4. říj 2009

Tak to je důležitá informace, díky Kaleilah 😉 Koukám, že Tobě už Frantík pomohl 😀 Mimochodem, dbes má svátek, tak Elano, doufám, žes mu popřála 🙂

zulik
4. říj 2009

Dnes ne dbes, to je ale děs 😠

elana
4. říj 2009

Popřála jsem mu včera🙂 a pořádně ho vytahala za paleček u levé nohy, ten prý (a ne pindík 😝 ) je účinný😀 (no, ale na pindíka jsem mu pro jistotu sáhla taky).

elana
4. říj 2009

Jo, Kaleilah, díky za přání, máte tu hezky 😵 a Ty jsi se svým pasem opravdu dobrá reklama Frantolázním 😅

kaleilah
4. říj 2009

hele ale frantík fakt zabírá, ne štedrej večer jsem měla ovulaci.podle ovu testů, šla jsem na půlnoční se pomodlit a poprosim, pak pošimrat pinďourka Frantíkovi a je z toho Danýsek 😀

zulik
4. říj 2009

Tak to ráda slyším, že to funguje, to ani nemusím na procedúry 😅

len
8. říj 2009

Holky, držte se, ale mám to! 😀
A držte se ještě více - jedu už tuto neděli 😎

len
8. říj 2009

Dovolím si stručné shrnutí a pár tipů pro ty, které tahle byrokracie ještě čeká 😉
- žádost o lázně oficiálně vypisuje obvodní praktický lékař na základě doporučení odborného (obv. gynekolog nebo CAR)
- pokud máte indikaci sterilita, je třeba, aby měl partner provedený spermiogram, vřele doporučuji jeho opis (s razítkem a podpisem 😀 ) k doporučení přiložit
- samotné schválení je opravdu otázka pár hodin, takže doporučuji si kontrolovat, v jakém je to stádiu (já takhle párkrát odchytila nesrovnalosti a měla možnost to doplnit a popohnat)
- když už tušíte, kdy by to mělo být schváleno, klidně předem zavolejte do lázní:
http://www.franzensbad.cz/cs/kontakt/
a domluvte si předběžný termín - někdy mají obsazeno na dost dlouho dopředu, já měla kliku, že se uvolnilo místo po paní, co to právě odřekla
- na gynekologické problémy se přednostně specializují lázeňské domy Adler a Belvedere, ale já třeba jedu do l.d. Pawlik-Isis
- jakmile je to na pojišťovně schváleno, posílají to poštou do lázní, ale v případě časové tísně to mohou i odfaxovat na vámi vybraný l.d. LD stačí ta odfaxovaná žádost, abyste mohly přijet, originál poštou mohou obdržet později (ale obdržet ho během vašeho pobytu musí!)
- ceník doplatků najdete tady:
http://www.franzensbad.cz/cs/doplatky-lazenske-...
Minimum je 2100 za 4 týdny, v tom je 60 Kč regulační + 15 Kč lázeňský poplatek za den, dvojlůžák se společným příslušenstvím.

halpa
8. říj 2009

len - výborná zpráva, hezky si to tam užij a zapomeň na všechny starosti. Pěkně ošahat Frantíka, zrelaxovat, nabrat síly a až se vrátíš, všechno bude na nejlepší cestě... 😉